„Nemanau, kad dar siunčiame teisingą žinutę, nes kol stebime (Rusijos – BNS) hibridinę veiklą, diskutuojame apie 14-ąjį sankcijų paketą, kuris ilgainiui, deja, tapo gana silpnesnis“, – pirmadienį Liuksemburge prieš ES Užsienio reikalų tarybos posėdį žurnalistams sakė G. Landsbergis.
„Mes vis dar nepriėmėme sankcijų paketo Baltarusijai“, – pridūrė ministras.
Pirmadienio ES pranešime žiniasklaidai teigiama, kad naujuoju ekonominių ir individualių ribojamųjų priemonių paketu taikomasi į „didelės vertės Rusijos ekonomikos sektorius, tokius kaip energetika, finansai ir prekyba“, sunkinamos Kremliaus galimybės apeiti sankcijas.
Bendrijos šalių diplomatijos vadovų patvirtintame pakete numatytos sankcijos dar 116 asmenų ir subjektų, atsakingų už veiksmus, kuriais kenkiama arba keliama grėsmė Ukrainos teritoriniam vientisumui, suverenitetui ir nepriklausomybei.
Praėjusią savaitę ES šalys narės taip pat susitarė dėl sankcijų Rusijai paketo, kuriuo pirmą kartą nusitaikoma į pelningą suskystintųjų gamtinių dujų sektorių.
Tarybos išvakarėse Lietuvos užsienio reikalų ministerija informavo, kad ministrų susitikime bus aptarta karinė parama Ukrainai, tolesni būdai kaip panaudoti užšaldytą Kremliaus turtą Kyjivo reikmėms, taip pat situaciją Sakartvele, kurio valdžia neseniai priėmė ES smerkiamą „užsienio įtakos“ įstatymą.
Pasak G. Landsbergio, ES turėtų siųsti tvirtesnę žinutę Rusijai, kuri NATO šalyse eskaluoja hibridinį karą.
„Aiškiai matome, ir tą būtina nuolat kartoti, kad Rusija eskaluoja padėtį ne tik Ukrainoje, bet ir šalyse, kurioms taikomas 5 NATO straipsnis. Ir yra daug įrodymų, kad Rusijos specialiosios žvalgybos agentūros yra atsakingos už kinetinę veiklą Europoje ir NATO“, – kalbėjo ministras.
„Maskva turi gauti labai aiškią žinutę, kad kai tik jie eskaluos, jie gaus atsakymą iš mūsų pusės“, – sakė G. Landsbergis.
G. Landsbergis taip pat pabrėžė būtinybę Sakartvelui nusiųsti aiškią žinią, kad dabartiniai valdžios veiksmai ne tik tolina šalį nuo narystės bloke, bet ir gali iššaukti atsaką už žmogaus teisių pažeidimus.
ES Užsienio reikalų tarybos posėdžiai įprastai organizuojami bent kartą per mėnesį, jiems pirmininkauja Bendrijos vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai.