Lietingą vidurdienį vyko sujudimas prie Ekonomikos ir inovacijų ministerijos. Ten rinkosi Laisvės partijos nariai ir gerbėjai.
Pažėrė kritikos
Metai – rinkiminiai, tad noras kuo daugiau pasirodyti eteryje suprantamas. Taigi, visi susirinkę atsistojo ant ministerijos laiptų, savo lyderei Aušrinei Armonaitei už nugaros. O ji pati atėjo su siūlymais kaip ir iš kur surasti daugiau pinigų gynybai. Tiesa, pažėrė kritikos konservatorių lyderiams.
„Jau laikas nustoti piešti tamsius, apokaliptinius Lietuvos ateities scenarijus, dalis visuomenės yra išgąsdinta, dalis investuotojų gyvena neapibrėžtume, mes matome ženklų, kad iš Lietuvos gali pradėti išeiti užsienio kapitalas ar vietos kapitalas“, – kalbėjo A. Armonaitė.
Būtent Gabrielius Landsbergis su Ingrida Šimonyte pastaraisiais mėnesiais suaktyvino kalbas, kad tik laiko klausimas, kada rusai gali užpulti Lietuvą. Ir nors savo kalbomis konservatoriai sako norintys sutelkti visus tartis dėl gynybos stiprinimo, bet to padaryti vis dar nepavyksta. Nors Vyriausybėje jau buvo net 3 susitikimai tarp partijų, verslo ir profsąjungų.
„Turime 3 pasiūlymus, visus juos norime priimti, visus juos siūlome priimti“, – teigė Laisvės partijos pirmininkė.
Siūlymas iš 3 dalių
Laisviečių siūlymas yra iš trijų dalių: paimti pinigus iš savivaldybėms tenkančios GPM mokesčio dalies, taip pat didinti akcizus degalams, alkoholiui ir tabakui, o taip pat ir 1 procentu padidinti pelno mokestį, dėl kurio niekas neprieštarauja.
„Tam, kad nustotume gąsdinti žmones, verslą, investuotojus ir pradėtume kalbėti apie tai, kaip mes rimtai finansuojame savo gynybą“, – siūlymų svarbą pabrėžė A. Armonaitė.
Ministrė sakė, kad savivaldybės skriaudos nepatirtų, jeigu joms tektų mažiau pinigų – esą iš GPM jos ir taip kasmet gauna vis daugiau pinigų, tad pajamų augimas tiesiog būtų lėtesnis. Dėl akcizų taip pat viskas aišku – brangtų degalai, alkoholis ir tabakas.
„Kompleksiškai įvertinsime konkrečius pateiktus pasiūlymus, dar padiskutuosime ir su kitom partijom, kadangi parlamente balsų reikia visgi daugiau negu 50 proc., tai tam reikalingas platus politinis sutarimas, norėtųsi, kad ir opozicija palaikytų“, – tikino finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Partijos ginčijasi
Kol kas vieningas sutarimas yra dėl pelno mokesčio kėlimo. Tam neprieštarauja net ir patys verslininkai. Tačiau dėl kitų mokesčių vyksta ginčai tarp partijų. Tad atviras ir klausimas, ar laisviečių siūlymas naikinti lengvatą ūkininkų dyzelinui, vėl nepritrauks į Gedimo prospektą traktorių iš visos Lietuvos.
„Matyt, reikia įvertinti ir visų kitų politinių jėgų požiūrį ir atkreiptinas dėmesys, kad dalis politikų yra skeptiški, dėl žemės ūkio lengvatų“, – pridėjo G. Skaistė.
I. Šimonytė žadėjo, kad per porą savaičių Vyriausybė pateiks Seimui paketą mokesčių, kuriuos siūlo didinti. Papildomai gynybai reikia surasti maždaug 400 milijonų eurų kasmet. O mokesčius padidinti reikia spėti iki liepos.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.
Man dar iki šiol mįslė kaip tokie žmones su menku rinkėjų palaikymo procentu sugeba atstovauti didžiąją dalį Lietuvos piliečių? Daugumai lietuvių ši partija kelia švelniai tariant pačius blogiausius jausmus