Už laisviečių pasiūlymą balsavo 70 Seimo narių, prieš buvo 38, o 23 susilaikė. Už balsavo ir konservatoriai Mykolas Majauskas bei Mindaugas Skritulskas.
M. Majauskas sakė, kad jo vadovaujamas BFK nuosekliai laikėsi pozicijos dėl maitinimo sektoriaus. Paklaustas, ar nebijo galimų sankcijų pačiam, M. Majauskas sakė, kad yra svarbesnių dalykų už jo karjerą.
„Biudžeto tvirtinimas, mokestiniai klausimai yra daug svarbesni, nei bet kokio politiko karjera ir jo klausimai“, – teigė M. Majauskas.
Nors dėl savo palaikymo PVM lengvatoms sulaukė premjerės ir partijos pirmininko kritikos, M. Majauskas atsistatydinti iš BFK pirmininko posto nemato reikalo.
„Negirdžiu dalykinių argumentų, kodėl turėčiau trauktis. Jeigu bus priimti partijos priežiūros institucijų, Gabrieliaus Landsbergio sprendimai, tuomet racionaliai vertinsiu ir priimsiu atitinkamus sprendimus“, – kalbėjo M. Majauskas.
Landsbergis: apmaudu
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis taip pat pakomentavo priimtą PVM lengvatą.
„Apmaudu, kad buvo neišgirstas premjerės kreipimasis, kad buvo neišgirstas ir partijos institucijų kvietimas partijos kolegoms laikytis vieningos linijos. Tai yra reikšminga suma Lietuvos biudžetui. 65 mln. eurų yra daug“, – antradienį Seime susirinkusiems žurnalistams sakė G. Landsbergis.
„Man yra apmaudu, kad koalicijos partneriai taip pat neišgirdo, nes vyko diskusijos ir tarp partijų vadovybės, manėme, kad buvo rastas sutarimas“, – pridūrė jis.
Jo teigimu, antradienį „buvo padarytas reikšmingas pasitikėjimo koalicijoje pažeidimas“.
Pasak G. Landsbergio, dabar bus diskutuojama dėl tolimesnių žingsnių.
„Sėsime, svarstysime dėl tolimesnių politinių žingsnių. Gal ir nelabai platus, bet Rubikonas buvo peržengtas“, – tvirtino G. Landsbergis.