„Administracinės kliūtys, biurokratinė našta niekaip neturės įtakos kainų mažėjimui arba mūsų investicinės aplinkos patrauklumui. Mažėjanti, silpnėjanti ir ribojama konkurencija gali duoti tik kainų didėjimo efektą“, – žurnalistams Vyriausybėje trečiadienį sakė L. Vilimas.
Jis taip pat teigė sutinkantis su Vyriausybės siūlomu sutarties tarp tiekėjų ir prekybininkų modeliu, jeigu jis būtų rekomendacinio pobūdžio, o ne privalomas.
„Kiek išgirdau, bus rekomenduojamojo pobūdžio standartinės sutarties sąlygos, tame nematau didelių problemų, Vyriausybė gali rekomenduoti, kaip jie mato, kad ta situacija būtų subalansuota, ką įtraukti į sutartis, svarbiausia, kad tai nebūtų vienas privalomas ir Vyriausybės patvirtintas sutarties šablonas“, – aiškino L. Vilimas.
Anot jo, numatomi Vyriausybės ribojimai turės neigiamos įtakos ir investuotojų iš užsienio pritraukimui.
„Bet kokiam investuotojui rūpi ne Vyriausybės atstovo kvietimas ar laiškas, o tai, kokį valstybės atstovai sukuria investicinį klimatą. Turint konkrečiai didžiausius mažmeninės prekybos tinklus nukreiptas priemones, labai nepatraukliai šiuo metu mes galėtume atrodyti užsienio investuotojams“, – teigė L. Vilimas.
Vyriausybei trečiadienį pritarė priemonių planui, kaip stabilizuoti maisto kainas. Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad svarbiausia – subalansuoti prekybininkų ir tiekėjų galias bei didinti konkurenciją.