„Vyriausybės išvada negali ir neturi juridinės galios sustabdyti referendumą, – Seime sakė L. Graužinienė. – Vyriausybė gali pareikšti savo nuomonę referendumo metu agituodama „už“ arba „prieš“. Supratau, kad Seimo nariai Vyriausybės prašo pateikti savo nuomonę dėl tekste įrašytų klausimų. Ji pateks savo poziciją, bet referendumo nesustabdys.“
Paklausta apie opozicijos nuolat keliamus klausimus apie referendumo legalumą, Seimo pirmininkė rėžė: „Todėl mes ir esame politikai, kad iš keblios situacijos turėsime išeiti. Kalbėsime su Briuseliu, kitomis Europos Sąjungos narėmis. Tam valstybėje yra profesionalių teisininkų. Mėginsime juos sutelkti.“
Ji dar kartą pabrėžė, kad Lietuvos Respublikos Konstitucijoje yra parašyta, jog valstybę valdo tauta tiesiogiai. „Bei per savo išrinktus asmenis – Seimą ir prezidentą. Jeigu tauta išreiškė norą parodyti savo poziciją, negalime kvestionuoti. Turime tik paskelbti datą ir dalyvauti agitacijoje. Atsakingai su Seimo teisininkais nagrinėjome datą. Birželio 29-a diena buvo pasirinkta, kadangi norime išpildyti visus reikalavimus. Svarbu, kad teisiškai viskas būtų teisinga. Tačiau dėl datos nuspręs Seimas. Pagal terminus, yra galimybė suspėti ir iki Europos Parlamento rinkimų.“
Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė teigė, kad nereikia šventinių dienų versti protesto akcijomis. „Tai yra mūsų valstybingumo paminėjimas. Manau, kad jų protestas yra nepriimtinas“, – apie signatarų paskelbtą Kovo 11-osios dienos minėjimo Seime boikotą sakė politikė.
Ji pabrėžė, kad Seime referendumo projektas yra tik pateikimo stadijoje. „Yra įregistruota daugybė pataisų. Neaišku, kuri data bus pasirinkta, todėl manau, kad signatarai per anksti organizuoja protesto akciją“, – sakė L. Graužinienė.
Pareiškimą išplatinę Lietuvos persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo nariai sako tokį sprendimą priėmę dėl valdžios pozicijos referendumo siekiant uždrausti parduoti žemę užsieniečiams bei kitais klausimais.
„Iniciatyvinės grupės narius šiam žingsniui paskatino ciniškas valdančiųjų elgesys, mėginant sužlugdyti konstitucinę Tautos teisę į referendumą, pastarieji Konstitucinio teismo išaiškinimai (kaip antai, kad lietuviškai galima rašyti ir be lietuviškų raidžių), numatomas lito panaikinimas, nepasiklausus Tautos, ir kita antivalstybinė, antitautinė „politinio elito“ veikla“, – pareiškime teigia Sąjūdžio atstovai.