„Neeilinei sesijai tokio poreikio dabar nematau“, - pirmadienį po pasitarimo su penkių ministerijų atstovais žurnalistams Seime pareiškė L.Graužinienė.
Pasak jos, neeilinės sesijos neketinama kviesti, nes neketinama keisti jokių įstatymų, o jau Seime svarstomas pataisas, anot Seimo vadovės, galima priimti ir rugsėjį, kai susirinks Seimas.
„Kiek išgirdau, teisės aktų pataisų teikti neplanuojama. Konkrečiai kas susiję su mėsos išvežimu į musulmoniškas šalis, tai mes pasižiūrėjome pagal procedūras - tą suspėtume padaryti ir eilinėje sesijoje ypatingos skubos tvarka apsvarstę“, - teigė Seimo pirmininkė.
Pasak jos, Vyriausybė išvadą dėl ritualinį skerdimą įteisinančių pataisų ketina pateikti kitą savaitę.
„Kaimo reikalų komitetas dirbs, ir mes rugsėjo pradžioje tai suspėtume padaryti (priimti pataisas - BNS)“, - teigė Seimo vadovė.
Lietuvoje skubiai įteisintas ritualinis gyvulių skerdimas padėtų šalies galvijų augintojams lengviau įveikti Rusijos pradėtus taikyti draudimus Europos Sąjungos valstybių kilmės žaliavai ir maisto produkcijai, Lietuvos radijui pirmadienį teigė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
Seimas Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, kurios leistų dėl religinių įsitikinimų gyvūnus maistui skersti prieš tai jų neapsvaiginus, svarsto nuo praėjusių metų spalio, o jas apsvarstęs Aplinkos apsaugos komitetas priėmė sprendimą pakeitimams nepritarti. Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Aplinkos ministerijos, nevyriausybinių organizacijų atstovai anksčiau yra tvirtinę, kad siūlomas įstatymo pakeitimas būtų žingsnis atgal, jo ekonominė nauda abejotina, o gyvūnų teisių apsauga yra svarbi sritis, žiaurus elgesys su gyvūnais neleistinas.
Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas šiuo metu numato, kad skerdimas yra apsvaiginto maistinio gyvūno nužudymas, nuleidžiant kraują.
Sušaukti neeilinę Seimo sesiją dėl Rusijos įvestų sankcijų penktadienį pasiūlė valdančiosios partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas europarlamentaras Rolandas Paksas.
„Šiandien reikėtų aiškiai suvokti, kad Lietuva neliks bręstančios krizės nuošalyje Rusijai paskelbus „visišką embargą“ daugumai maisto produktų, importuojamų iš Europos Sąjungos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Australijos, Kanados bei Norvegijos Karalystės. Aukščiausiu valstybės lygiu turime įvertinti grėsmes mūsų ekonomikai ir verslui, įjungti nacionalines institucijas ir žinybas parengti siūlymus dėl situacijos suvaldymo“, - pranešime spaudai teigė R.Paksas.
Rusija ketvirtadienį metams apribojo mėsos, vaisių ir daržovių, pieno ir jo produktų importą iš Europos Sąjungos, JAV ir kitų šalių, palaikančių sankcijas Rusijai.