Iki šiol kitus teismuose gindavęs rokiškietis advokatas J.V. netrukus pats sės į teisiamųjų suolą – Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų perduotoje nagrinėti miestyo apylinkės teismui baudžiamojoje byloje jis įtariamas piktnaudžiavimu, papirkimu ir dokumento suklastojimu.
Kartu su šešiasdešimtmečiu advokatu J.V. už kyšininkavimą ir dokumento suklastojimą bus teisiama 51 metų kaunietė, vienos privačios klinikos direktorė ir gydytoja J.A., kuri įtariama už kyšį nepagrįstai išdavusi nedarbingumo lapelį.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, advokatas, siekdamas pateisinti savo nedalyvavimą teismo posėdžiuose, kaip įtariama, paprašė sūnaus surasti gydytoją, kuri išduotų fiktyvų nedarbingumo lapelį be medicininės apžiūros. Abu valstybės tarnautojui prilyginami asmenys įtariami atlikę neteisėtus veiksmus, kurių rezultatas buvo nepagrįstai išduotas nedarbingumo pažymėjimas.
Rokiškietis advokatas J.V. taip pat įtariamas kyšininkavimu dar vienoje baudžiamojoje byloje, kurią Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai pernai gruodžio 21 d. perdavė nagrinėti Vilniaus miesto I apylinkės teismui.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, J.V. įtariamas už kyšį siekęs gauti fiktyvius pažymėjimus apie dalyvavimą kvalifikacijos tobulinimo seminaruose 2006–2009 metais, nors tų kursų nebuvo lankęs ir už juos nesumokėjęs. Kaip įtariama, šie suklastoti dokumentai buvo pateikti Įmonių bankroto valdymo departamentui, kuris prieš dvejus metus J.V. neteisėtai išdavė bankroto administratoriaus pažymėjimą.
Šiuos ikiteisminius tyrimus atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai, tyrimus organizavo, kontroliavo ir jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai pernai perdavė nagrinėti teismui 40 korupcinio pobūdžio baudžiamųjų bylų, tarp jų – 11 bylų atiduota baudžiamuoju įsakymu, 14 – pagreitinto proceso tvarka ir 15 – su kaltinamaisiais aktais, baudžiamąja tvarka teko atsakyti 44 asmenims.
Už piktnaudžiavimą tarnyba įstatymas numato teisės dirbti tam tikrą darbą atėmimą, baudą arba laisvės atėmimo bausmę iki ketverių ar šešerių metų, už kyšininkavimą – iki ketverių ar aštuonerių metų, už papirkimą – iki dvejų ar ketverių metų, už dokumento suklastojimą – trejų, ketverių ar šešerių metų.