• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konservatorė Paulė Kuzmickienė mano, kad nors „Astrazeneca“ vakcinai reputacijos prasme suduotas stiprus smūgis, tačiau padėtį galėtų pataisyti šalies vadovai, kurie viešai pasiskiepys šia vakcina. Politikė pritaria, kad prioritetų eilė skiepijant šia vakcina galėtų būti lankstesnė bei siunčia kritikos strėles buvusiai Vyriausybei, kuri laiku nesusirūpino vakcinacijos ir jos komunikacijos kampanija.

Konservatorė Paulė Kuzmickienė mano, kad nors „Astrazeneca“ vakcinai reputacijos prasme suduotas stiprus smūgis, tačiau padėtį galėtų pataisyti šalies vadovai, kurie viešai pasiskiepys šia vakcina. Politikė pritaria, kad prioritetų eilė skiepijant šia vakcina galėtų būti lankstesnė bei siunčia kritikos strėles buvusiai Vyriausybei, kuri laiku nesusirūpino vakcinacijos ir jos komunikacijos kampanija.

REKLAMA

Apie vakcinos „AstraZeneca“ kampaniją ir vakcinacijos procesą Lietuvoje aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjomės su konservatore, Seimo Sveikatos reikalų komiteto nare Paule Kuzmickiene.

Europos vaistų agentūra (EVA) ketvirtadienį paskelbė, kad išnagrinėjusi turimą informaciją daro išvadą, jog Britanijos ir Švedijos bendrovė „AstraZeneca“ vakcina nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 yra „saugi ir veiksminga“, nepaisant pranešimų, kad kai kuriems paskiepytiems asmenims susidarė kraujo krešulių.

REKLAMA
REKLAMA

P. Kuzmickienė teigė, kad būtų sunku ginčytis, kad „AstraZeneca“ vakcinos reputacijai suduotas stiprus smūgis.

„Bet nesakyčiau, kad jis lemiamas. Mes matome viešojoje erdvėje daug pareiškimų, kad jei bus atsisakoma skiepytis šia vakcina, <...> žmonės norėtų skiepytis, kai kurie būtų linkę ir įsigyti, ir pasiskiepyti tuoj pat, čia, netrukus“, – kalbėjo parlamentarė.

REKLAMA

Pasak jos, nors prioritetų eilė vakcinacijos procese yra itin svarbi, tačiau girdint prašymus visuomenėje ir matant, kiek dozių vakcinos lieka nepanaudota, reikia galvoti apie prioritetinės eilės lankstumą.

„Lankstumo reikia. Būtų blogiausias dalykas laikyti vakcinas nepanaudotas. Tą mato ir premjerė, ir sveikatos apsaugos ministras Dulkys.

Kaip suprantu, į tai bus reaguojama ir galvojama, kokia prioritetinė eilė turi būti lanksti, kam turėtų būti suteiktos galimybės šita vakcina pasiskiepyti, jei jos yra likę“, – tvirtino politikė.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketvirtadienio vakarą pranešė, kad pirmadienį viešai „AstraZeneca“ vakcina pasiskiepys prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Pokalbis su P. Kuzmickiene vyko prieš šią žinią. Tačiau nepaisant dar nežinomo fakto, konservatorė teigė, kad jei „AstraZeneca“ pasiskiepytų valstybės vadovai, tai žmonėms labiau padėtų patikėti, kad tai mokslu pagrįsta ir patikimai sukurta vakcina ir, kad ja saugu skiepytis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai reikės į komunikaciją įdėti darbo“, – teigė Seimo narė.

P. Kuzmickienė teigė negalinti pasakyti, ar šalies vadovų pasiskiepijimas anksčiau būtų padėjęs geresnei vakcinacijos proceso komunikacijai.

„Man atrodo, kad didžiajai daliai visuomenės padarytų įspūdį ar būtų kaip patikimumo dalykas, jei valstybės vadovai pasiskiepytų šia vakcina. Galbūt tai būtų geras signalas. Ar tai būtų buvę galima padaryti anksčiau? Na žinote, yra kitas mąstymas, kad vis tik pasiskiepyti vakcina be eilės yra tam tikra privilegija.

REKLAMA

Mano nuomone, tai ne privilegija, o geranoriškas parodymas, kad tai yra saugi vakcina. Buvo pasižiūrėta šiek tiek kitaip. Manau, kad artimiausiu metu būtų galima pasielgti taip, kad valstybės vadovai pasiskiepytų šia vakcina ir žmonėms siųstų teisingą, gerą signalą“, – tikino Seimo narė.

Jau ne vienas Seimo narys iškėlė idėją, kad reikėtų paskiepyti ir parlamentarus. Saulius Skvernelis siūlė greičiau paskiepyti Seimo narius, kad jie galėtų grįžti prie gyvo darbo. Tačiau Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pažymi, kad prioritetas turėtų būti skiriamas asmenims, kurie yra rizikos grupėje.

REKLAMA

P. Kuzmickienė atkreipė dėmesį, kad tokiu atveju reikėtų paskiepyti ne vien tik Seimo narius, tačiau ir kanceliarijos darbuotojus, o tai, parlamentarės žodžiais, būtų ne 141 dozė.

„Galbūt sakyčiau, kad Seimo narių skiepijimas galėtų prisidėti prie tos gerosios komunikacijos, kad tikrai mes sakome, kad tai yra saugi vakcina. Ir aš asmeniškai, jeigu būtų tokia galimybė, tikrai skiepyčiausi „AstraZeneca“ vakcina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau turime įsivertinti prioritetinę eilę. Kas dabar yra svarbiau, ar svarbiau tie žmonės, kurie turi sudėtingų ligų ir juos reikia pirmiau paskiepyti, kad apsaugoti jų gyvybes, ar Seimui svarbiau sugrįžti dirbti į salę. <...> Geras klausimas, reikia svarstyti“, – kalbėjo P. Kuzmickienė.

Kalbėdama apie vakcinacijos komunikacijos kampaniją, konservatorė mano, kad sprendimai turėjo būti priimti dar buvusios valdžios.

REKLAMA

„Tokius sprendimus reikėjo daryti dar ankstesnėje vadovybėje, tuo metu mes atsimename, kad sveikatos ministras vasarą atostogavo ir buvo užsiėmęs daugiau poilsio dalykais, o ne galvojimu, ką reikės padaryti vėlesniame laike. Tenka apgailestauti“, – sakė P. Kuzmickienė.

Ką P. Kuzmickienė būtų dariusi Arūno Dulkio vietoje dėl „AstraZeneca“ vakcinos ir ką reikėtų daryti su daugiausiai tautinių mažumų apgyvendintais regionais, kurių gyventojai skiepijasi itin nenoriai – vaizdo įraše, kurį rasite straipsnio viršuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų