„Jau kelinti metai iš eilės valdininkai, atsakingi už švietimą, o ir darbdaviai reiškia susirūpinimą vis neblėstančiu socialinių ir humanitarinių mokslų populiarumu tarp stojančiųjų į aukštąsias mokyklas", - sako Povilas Kytra.
Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, pernai šie mokslai surinko daugiau nei pusę visų paduotų prašymų studijuoti.
Kaip parodė atliktas tyrimas, tokios socialinių mokslų profesijos kaip teisininkas, buhalteris, finansų specialistas ar verslo vadybininkas atrodo patrauklios ne tik pabaigusiems mokyklas, tačiau ir tiems, kas jau yra darbo rinkoje ir apie vienos ar kitos profesijos patrauklumą žino iš savo patirties.
„Apklausos dalyviams pateikėme profesijų sąrašą, sudarytą pagal LAMA BPO 2014 m. duomenis apie populiariausias universitetines ir kolegijų studijas, - dėsto P.Kytra, - Geriausiai pragyvenančiais iš savo specialybės dirbantieji Lietuvos įmonėse laiko informacinių technologijų specialistus (46 proc. respondentų).
Daugiau nei dvigubai nuo jų atsiliko medikai (20 proc.). Abiturientai medicinos studijoms skyrė pirmą vietą. Trečią-penktą vietas pasidalino socialinių mokslų atstovai: teisininkai (12 proc.), finansų ir ekonomikos specialistai (9 proc.), transporto sektoriaus profesionalai (6 proc.).
Tiesa, tarp stojančiųjų į universitetą populiari trenerio profesija tokio pat įvertinimo iš dirbančiųjų nesulaukė (1 proc.). Neįvertinti liko ir logistikos bei grožio industrijos specialistai. Šias profesijas itin dažnai renkasi stojantieji į kolegijas.”
„Savo būsimą profesiją besirenkančius pagal patraukliausių studijų sąrašus verta įspėti. Pasirinkę itin populiarią profesiją gali nusivilti, nes teks susidurti su didele konkurencija į geresnes darbo vietas.
Tuo pačiu atkakliai siekiantys tikslo, iniciatyvūs ir pastoviai tobulėjantys teisės ar kitų šiuo metu perteklinių specialybių atstovai ir dabar sugeba susirasti gerai apmokamą ir perspektyvų darbą,” – baigia specialistas.