• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje sparčiai daugėja nustatytų pavojingų koronaviruso atmainų. Vilniaus ir Marijampolės apskrityse jau septyniuose iš dešimties ėminių randama britiškoji atmaina. Lietuvoje nustatyti ir dar trys nauji Pietų Afrikos Respublikos atmainos atvejai – visi jie Vilniaus apskrityje. 

Lietuvoje sparčiai daugėja nustatytų pavojingų koronaviruso atmainų. Vilniaus ir Marijampolės apskrityse jau septyniuose iš dešimties ėminių randama britiškoji atmaina. Lietuvoje nustatyti ir dar trys nauji Pietų Afrikos Respublikos atmainos atvejai – visi jie Vilniaus apskrityje. 

REKLAMA

Pasak epidemiologų, sergamumas kai kuriose savivaldybėse – Vilniaus, Širvintų, Marijampolės auga kaip ant mielių ir situacija netgi primena praėjusių metų rudenį, kai Lietuvoje siautė antroji epidemijos banga. 

Minios atsipalaidavusių žmonių sostinės centre mėgaujasi saule ir šiluma. Ir panašu, kad gyventojams nė motais epidemiologus gąsdinantys užsikrėtimų skaičiai. Lietuvoje jau antrą savaitę iš eilės auga sergamumas koronavirusu ir situacija primena praėjusių metų rudenį.

Didžiausias sergamumas koronavirusu per pastarąsias dvi savaites fiksuojamas Vilniaus apskrityje. Statistikos departamento duomenimis, Širvintų rajone sergamumas jau pasiekė 865 atvejus 100 tūkstančių gyventojų, Vilniaus rajone – 603, Vilniaus mieste – 573. Toks atvejų šuolis siejamas su sparčiai plintančia britiškąją koronaviruso atmaina.

REKLAMA
REKLAMA

„Tokio dalyko nematėme jau daugelyje savivaldybių nuo pat gruodžio mėnesio. Panašu, kad britiškoji atmaina Vilniaus, Marijampolės apskrityse jau gali sudaryti iki 70 procentų naujai nustatytų atvejų“, – sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

REKLAMA

Sergamumo rodiklis visoje Lietuvoje ir toliau auga ir siekia beveik 300 atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Ekspertų tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius tikina, kad Lietuva sugrįžta į situaciją, kuri buvo pernai rudenį.

„Jei pažiūrėsime į visos Lietuvos skaičius mes turime panašią situaciją kaip rudenį, kai yra augimas jisai tęsiasi antrą savaitę. Kai mes įėjome į augimą spalio mėnesį, tai mes neišėjome iki sausio tai yra negerai. Mes turime apsukti jį“, – pasakoja Ekspertų tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Didėjantį sergamumą epidemiologai sieja su britiškąja koronaviruso atmaina, kuri plinta visoje Lietuvoje. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, nuo vasario pabaigos iš viso Lietuvoje nustatyti 225 britiškosios koronaviruso atmainos atvejai, jų daugiausia užfiksuota Vilniaus ir Marijampolės apskrityse.

„Vilniaus apskrityje per visą sekoskaitos laiką preliminariais duomenimis nustatyta Vilniaus apskrityje 92 atvejai, Marijampolėje 29, Kaune – 25, Telšiuose – 12, Klaipėda – 8, Alytus – 5“, – teigia direktoriaus pavaduotoja Rosita Balčienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, Lietuvoje  nustatyti dar trys nauji Pietų Afrikos Respublikos koronaviruso atmainos atvejai – oficialiai iš viso jų yra 5. Visi sergantys ja – Vilniaus apskrityje.

„Bandykime lokalizuoti Pietų Afrikos Respublikos atmainą. Jeigu mums pavyktų lokalizuoti šitą problemą, tai tose savivaldybėse, kuriose buvo nustatyta atsekant kontaktus ir kad jose neišplito, tai būtų tikrai labai gera žinia“, – kalbėjo Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

REKLAMA

Kol kas sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys kalba, tik apie britiškąją koronaviruso atmainą – ji labiausiai paplitusi Vilniaus ir Marijampolės apskrityse. Tačiau netrukus ji gali pardėti dominuoti ir visoje Lietuvoje.

„Nors dominuoja Vilniuje ir Marijampolėje. Bet yra tikimybė, kad jeigu nesiimsime ribojimų, tai ta atmaina gali pradėti dominuoti visoje Lietuvoje po 2-3 savaičių“, – sako A. Dulkys.

Jau kitą savaitę šalies laboratorijos pradės naudoti naujus reagentus, kurie leis nustatyti pavojingas koronaviruso atmainas. Dabar viruso atmainos nustatomos atliekant sekoskaitos tyrimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų