Konservatorių rinkimų štabo vadovas Mindaugas Lingė taip džiaugėsi dėl paneigtų išankstinių prognozių.
„Mūsų partijos rezultatai džiugina vien jau dėl to, kad tos prognozės, kurios buvo piešiamos ir braižomos dar iki rinkimų, jos nepasiteisino ir jau ne pirmą kartą“, – sakė M. Lingė.
Pasak jo, gerą konservatorių rezultatą lėmė ir I. Šimonytės dalyvavimas prezidento rinkimuose, kuriuose ji liko antra ir nusileido dabartiniam šalies vadovui Gitanui Nausėdai.
„Esame tikrai dėkingi Ingridai Šimonytei už puikų jos įdirbio atstovavimą ką tik pasibaigusiuose prezidento rinkimuose“, – teigė konservatorių štabo vadovas.
Jis nesutiko, kad mažas rinkėjų aktyvumas buvo naudingas TS-LKD.
„Girdime iš oponentų tokių pavirkavimų dėl blogo aktyvumo ir dėl to neva kalti konservatoriai, kad tik jų rinkėjai ateina. (...) Jeigu visi tie rinkėjai būtų atėję, kurie balsavo už Ingridą Šimonytę, tai šiandien Tėvynės sąjunga diskutuotų apie penkis ar šešis mandatus, tai to proporcinio sumažėjimo yra visuose elektoratuose“, – sakė M. Lingė.
TS-LKD rinkimų štabo vadovas nesiėmė svarstyti, ar partijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio nedalyvavimas rinkimų kampanijoje pakenkė ar padėjo konservatoriams rinkimuose.
„Ta kryptis užsienio politikoje yra sutelkta ir atstovaujama G. Landsbergio, o šie rinkimai yra ne tik apie vidaus, bet ir apie užsienio laikysenas. (...) Prezidento rinkimai buvo tie, kur partijos lyderystė buvo ryškinama per I. Šimonytės asmenį, Gabrielius, kadangi pats nekandidatavo EP rinkimuose, natūralu, kad ir jo buvimo aktyvioje kampanijoje galima būtų pasigesti. Bet būtų kitas vaizdas, jei jo sprendimas būtų dalyvauti tuose rinkimuose“, – sakė M. Lingė.
Konservatoriai kirto kritikams – mes laidojami per anksti: „Tai yra stiprus signalas“
Konservatorių sąrašo lyderis Andrius Kubilius taip pat sakė, kad rinkimų rezultatai rodo pasitikėjimą I. Šimonytės Vyriausybe ir tai yra „stiprus signalas“ konservatoriams prieš Seimo rinkimus rudenį.
„Tokie rinkimų rezultatai yra akivaizdi mūsų rinkėjų pasitikėjimo I. Šimonytės Vyriausybės veikla išraiška. Tą patį matėme ir per prezidento rinkimus, (...) nes tada už I. Šimonytę balsavo tiek pat rinkėjų, kiek per 2020 metų rinkimus“, – teigė A. Kubilius.
„Tai yra stiprus signalas, kaip gali klostytis būsimieji Seimo rinkimai ir žinia visiems, kurie prognozuoja tų rinkimų ateitį – mes, konservatoriai, esame tradiciškai per anksti laidojami, o socialdemokratai tradiciškai per anksti skelbiami nugalėtojais“, – kalbėjo jis.
Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, TS-LKD iškovojo tris mandatus. Į EP konservatoriai deleguos iki šiol ten dirbusius A. Kubilių, Rasą Juknevičienę ir naujai išrinktą Seimo vicepirmininką Paulių Saudargą.
Jie surinko 20,92 rinkėjų balsų.
Antri rinkimuose liko opoziciniai socialdemokratai su 17,64 proc. balsų ir dviem mandatais.
Dėl 11 europarlamentarų mandatų varžėsi 14 partijų ir viena koalicija, iškėlę 319 kandidatų.
EP narių kadencija trunka penkerius metus.
Konservatoriai sureagavo į Gražulio sėkmę: patekti į EP padėjo Seimas
Skandalingajam Petrui Gražuliui patekus į Europos Parlamentą (EP), sureagavo į EP išrinkti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovai Andrius Kubilius ir Paulius Saudargas.
A. Kubilius P. Gražulio išrinkimą į EP laiko demokratijos išraiška.
„Tokia rinkėjų valia. Vieni rinkėjai renkasi tuos kandidatus, kurie, jų manymu, dirbs valstybės, valstybės, Lietuvos ir Europos labui, kiti renkasi vadovaudamiesi kitais principais. Tokia demokratijos kaina ir jos negalima užmiršti“, – pirmadienį spaudos konferencijos metu kalbėjo europarlamentaras.
Antrąjį mandatą gavęs P. Saudargas tikino, kad P. Gražuliui sėkmei įtakos turėjo jo pašalinimas iš Seimo.
„Man atrodo, kad Seimas išbalsuodamas jį iš parlamento padėjo jam patekti į EP. Tauta myli tokius „nuskriaustuosius“, jam tai padėjo išsirinkti į EP būtent pašalinimas iš Seimo“, – teigė P. Saudargas.
Andrius Kubilius apie kitus skandalingus EP politikus: „Jie nelabai ir matosi“
EP dirbęs A. Kubilius ramina, kad tokių politikų kaip P. Gražulis Europa jau matė. Vis tik, europarlamentaro teigimu, tokios personos nėra itin matomos ar darančios didelės įtakos sprendimams.
„Gražulis nebus pirmas. Jie nelabai ir matosi. Labai dažnai apie jų nuotykius arba keistas iniciatyvas išgirstame iš žiniasklaidos, o ne matome pačiame parlamente“, – tikino A. Kubilius.
Politikas nedrįsta teigti, ar Briuselyje P. Gražulis būtų toks pat garsus ir skandalingas, kaip ir Lietuvoje, tačiau jeigu tokiu išliks, greičiausiai priklausys būreliui į save panašių politikų.
„Jei jis bandysi tokiu būti EP, labai greitai atsidurs tame kampe, kur visi panašūs yra susirinkę ir jokios įtakos Europos Parlamento darbui nedaro“, – pridūrė A. Kubilius.
Atsakė, kodėl štabe nebuvo Rasos Juknevičienės
Sekmadienį konservatorių rinkiminiame štabe nepasirodė mandatą iškovojusi europarlamentarė Rasa Juknevičienė. Politikės kolegos pakomentavo, kodėl ji nepasirodė.
„Rasa yra savo namuose kartu su savo mama. Ji veikia ir dirba visus šiuos penkis metus. Žinote, kad gyvena ne Vilniuje, o Tiltagaliuose. Kiek suprantu, kaip tik tie namų darbai ją sulaikė nuo pasirodymo šitomis dienomis“, – sakė A. Kubilius.
„Mes kartu (ji nuotoliu) dalyvavome Andriaus Tapino „Laisvės TV“ laidoje“, – pridūrė jis.