Seimas antradienį planuoja balsuoti dėl pateiktų kandidatūrų į parlamento vadovės Viktorijos Čmilytės-Nielsen vicepirmininkus, tačiau ji pažymėjo, kad negali garantuoti, kad jie visi tokie, kaip bus pasiūlyti, bus patvirtinti.
„Ieškojome asmenų, kurie pirmiausia įtikintų mūsų pačių frakciją kaip autoritetai, galintys vadovauti, pirmininkauti posėdžiams, sutelkti daugiau negu tik mūsų frakciją, įtikintų taip pat ir kolegas iš kitų frakcijų“, – antradienį sakė konservatorių frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.
Pasak jo, renkant kandidatus į vicepirmininkus taip pat stengtasi atstovauti konservatorių bendruomenei.
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė ketina būti ne tik Seimo vicepirmininke, bet ir Europos reikalų komiteto vadove.
P. Saudargas teigė, kad dės visas pastangas, kad Seime būtų daugiau sutarimo: „Manau, kad šiame Seime tikrai nepamaišytų daugiau sutarimo, daugiau susikalbėjimo. Tikiu, kad galbūt galiu įnešti šių dimensijų į Seimą darbą ir visus sutelkti bendriems iššūkiams“.
Du kandidatus į šias pozicijas teikia konservatorių frakcija, vieną – Laisvės partija, vieną – opozicija.
Laisvės partija į Seimo pirmininko pavaduotojo pareigas teikia Vytauto Mitalo kandidatūrą, opoziciniai socialdemokratai yra pasiūlę Juliaus Sabatausko, valstiečiai – Aušrinės Norkienės kandidatūras.
Seimo pirmininkė pirmadienį žurnalistams patvirtino siūlanti valstiečiams teikti kitą kandidatą, nes A. Norkienės kandidatūra gali nesurinkti balsų.
Parlamento vadovė neįvardijo, ką norėtų matyti savo pavaduotoju, ir teigė, kad kandidatą pasirinkti yra frakcijos reikalas, tačiau neoficialiai valstiečiams minėta Rimos Baškienės pavardė.
„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad taip dešinieji pamina opozicijos ir jų rinkėjų teises.
Seimo pirmininkės pavaduotojais praėjusį penktadienį jau yra išrinkti konservatorius Jurgis Razma nuo valdančiųjų, jis yra pirmasis pavaduotojas, ir Darbo partijos atstovas Andrius Mazuronis nuo opozicijos.