„Komisija siūlo Vyriausybei parengti ir įgyvendinti asmenų, nukentėjusių nuo 1939–1990 metų okupacijų socialinės reabilitacijos programą, kad kartą per kalendorinius metus valstybės biudžeto lėšomis jiems būtų finansuojama stacionarinė reabilitacija ir specializuotos stacionarinės reabilitacijos paslaugos“, – penktadienį spaudos konferencijoje rezoliuciją pristatė Seimo narė konservatorė Angelė Jakavonytė.
Komisija iš viso paskelbė septynias rezoliucijas, jose raginama įgyvendinti valstybės pažangos strategiją Lietuvos ateities vizija „Lietuva 2050“, tęsti pasaulio lietuvių sporto žaidynių tradiciją ir paskirti už tai atsakingą vieną valstybinę instituciją, pavyzdžiui, Nacionalinę sporto agentūrą.
Komisija taip pat prašo prezidento, Seimo ir Vyriausybės skleisti žinią apie būsimą referendumą dėl daugybinės pilietybės.
Referendumas dėl daugybinės pilietybės įteisinimo vyks kitų metų gegužės 12 dieną kartu su prezidento rinkimų pirmuoju turu.
2019 metais su prezidento rinkimais jau vyko referendumas, kuriuo siekta išplėsti dvigubos pilietybės galimybes, tačiau tuomet neužteko balsų tokiai nuostatai priimti. Tam, kad iš Konstitucijos būtų išbrauktas draudimas turėti dvigubą pilietybę, už tai turi balsuoti daugiau kaip pusė rinkimų teisę turinčių piliečių.
Emigravusieji po nepriklausomybės atkūrimo 1990 metų kovo 11 dieną šiuo metu, išskyrus kai kurias išimtis, dvigubos pilietybės turėti negali.
Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad tik referendumu pakeitus Konstituciją galima atverti galimybę turėti dvigubą pilietybę Lietuvos piliečiams, kurie po nepriklausomybės atkūrimo įgijo kitų šalių pilietybę.
Komisija taip pat siūlo tęsti bendradarbiavimą su Lietuvos diaspora rengiantis pilietiniam pasipriešinimui, prisidedant prie Lietuvos gynybos ir saugumo.
Rezoliucijomis raginama palaikyti Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos darbą, užtikrinti jo veiklos tęstinumą, tęsti lituanistinių mokyklų finansavimą.
Paprastai Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija posėdžiauja du kartus per metus.
Komisiją sudaro Pasaulio lietuvių bendruomenių atstovai ir Seimo nariai.