Tokį įvertinimą viešumoje kilus pasipiktinimui dėl šių patikrinimų pateikė kovo viduryje ministerijos sudaryta speciali komisija.
„Komisiją subūrėme tam, kad ekspertai objektyviai įvertintų užduoties atitikimą mokyklose dėstomai fizikos programai, sudėtingumo lygį ir skiriamą laiką. Ekspertai pateikė nuomonę, kad užduotys vienuoliktokams galėjo pasirodyti netikėtos ir pernelyg sudėtingos pagal užduotims atlikti skiriamą laiką“, – pranešime cituojamas švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Svarbiausi – mokinių interesai
Anot jo, svarbiausias yra mokinių interesas ir jų rezultatai negali nukentėti dėl nekorektiškų užduočių.
„Todėl įpareigojome Nacionalinę švietimo agentūrą atsižvelgti į ekspertų rekomendacijas ir keisti dalies užduočių vertinimą“, – tvirtino ministras.
Kaip nurodoma komisijos išvadose, nors fizikos tarpinio patikrinimo užduotys buvo neįprastos ir skyrėsi nuo ankstesniais metais naudotų rengiant fizikos valstybinius egzaminus, jos atitinka fizikos bendrojo ugdymo programą – nerasta užduočių, viršijančių bendrosios ugdymo programos reikalavimus.
Vis dėlto Komisijos siūlymu, iš viso bus peržiūrėtas 12 užduočių vertinimas, o Nacionalinė švietimo agentūra pateiks mokiniams galutinius vertinimus iki kitos savaitės pabaigos.
Anot komisijos, užduotyse yra nekorektiškai formuluojamų klausimų, netikslaus terminų vartojimo, perteklinės ir supratimą apsunkinančios informacijos, netikslaus žymėjimo, techninių kliūčių, trukdančių mokiniui pasirinkti teisingą atsakymą.
Taip pat pastebėta, kad dalies klausimų atsakymai priklausė nuo ankstesniuose klausimuose gautų atsakymų. Ankstesnėje užduotyje gautas neteisingas atsakymas galėjo lemti, kad ir kito klausimo atsakymas bus neteisingas.
Vertindama fizikos tarpinio patikrinimo užduotį, komisija pateikė ir konkrečias rekomendacijas dėl užduoties vertinimo. Siūloma mokiniams skirti papildomų balų už tam tikrus atsakymus, kurie galėjo būti neįskaityti dėl techninių kliūčių, skirtingo simbolių naudojimo ir kitų niuansų.
Dalis moksleivių ir mokytojų po vykusio patikrinimo teigė, kad jame pateikti uždaviniai buvo sunkesni, nei pavyzdinėje užduotyje, sunku buvo surinkti maksimalų balų skaičių.
Patikrinime dalyvavo apie 5,5 tūkst. vienuoliktokų.