• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kodėl politikai nekalba apie šeimą?

Svarstymas neįtikėtinai stringa dėl keletos institucijų veiklos

 Parlamentinės grupės „Už šeimą“ nariai kaltina Vyriausybę tyčia vilkinant Konstitucijos pataisos, šeimą siejančią su santuoka, svarstymą Seime.

„Vyriausybė šiuo metu yra vienas iš pagrindinių stabdžių, kaip ir Konstitucijos komisija, čia Seimo struktūra. Bet be Vyriausybės išvados šio įstatymo negalima svarstyti“, - ketvirtadienį per spaudos konferenciją Seime sakė grupės pirmininkas konservatorius Rimantas Dagys.

Jis Seimo pavasario sesijoje pasigedo Konstitucijos pataisos projekto įtraukimo į darbotvarkę. Įtarimų dėl vilkinimo sukėlė ir tai, kad Vyriausybė iki šiol nėra pateikusi išvados dėl minėto projekto, o Konstitucijos komisija tik birželio 2 dieną nutarė rengti klausymus šia tema.

TAIP PAT SKAITYKITE:

„Šis svarstymas neįtikėtinai stringa ir stringa dėl keletos institucijų veiklos. Iki šiol nepaisant to, kad numatytas mėnesio terminas, neturime Vyriausybės išvados“, - pabrėžė R.Dagys.

REKLAMA
REKLAMA

Konstitucijos keitimo projektui po pateikimo Seimas pritarė pernai gruodį.

„Vyriausybė drąsiai kalba apie šeimos politiką, tiesa, skiria tam tik 500 tūkst. litų metams. Bet savo išvados nėra paskelbusi. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra kuriozines išvadas parašiusi - pasak jos, teiginys, kad šeima kuriama vyro ir moters sąjungos pagrindu neturi teisinės logikos“, - kalbėjo konservatorius.

REKLAMA

Jam pritarė ir kita parlamentinės grupės valstiečių ir žaliųjų atstovė Rima Baškienė. Anot jos, politikai kalbėti apie šeimą vengia prieš rinkimus, kad nereikėtų išsakyti neva tikrosios pozicijos.

„Akivaizdu, kad rinkimai tapo akcentu, jog bijomasi pasakyti savo tikrąją poziciją, tikrąjį požiūrį į šeimos politiką. Noras patikti rinkėjams slepiant savo nuomonę iš tikrųjų yra negraži pozicija“, - sakė parlamentarė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji akcentavo, kad Konstitucijos pataisa „orientuota į mūsų valstybės išlikimą, į mūsų valstybės garantą, nes vyro ir moters santuokos pagrindu sukurta šeima nekelia jokių abejonių“.

Parlamentas pernai gruodį pradėjo svarstyti siūlymą, kad Konstitucijos 38 straipsnis būtų papildytas nuostatomis, jog „šeima sukuriama sudarius santuoką“ ir „šeima taip pat kyla iš motinystės ir tėvystės“.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) yra parengusi Vyriausybės išvados projektą, kad dėl tokio siūlomo reguliavimo kartu gyvenantys asmenys, neužregistravę santuokos ir neturintys vaikų, gali patirti diskriminaciją, nes, pavyzdžiui, netektų Konstitucijos 22 straipsnio 4 dalies garantuojamos apsaugos nuo savavališko ir neteisėto kišimosi į šeiminį gyvenimą, galėtų būti verčiami duoti parodymus prieš sugyventinius, nebūtų globojami ar aprūpinami, jei sugyventinis žūtų ar mirtų eidamas karo tarnybą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Minėtą Konstitucijos pataisą pateikė 106 Seimo nariai. Kad Konstitucijos pataisa būtų priimta, už ją du kartus su trijų mėnesių pertrauka turi balsuoti ne mažiau kaip 94 Seimo nariai.

Seimas anksčiau jau balsavo dėl panašios Konstitucijos pataisos, kuria siūlyta įtvirtinti, jog šeima kyla iš santuokos, taip pat iš motinystės ir tėvystės, tačiau ją patvirtinti per pirmąjį priėmimą pritrūko vieno balso.

REKLAMA

Konstitucinis Teismas yra paskelbęs, kad šeima gali būti sukurta ne tik santuokos pagrindu, o santykių išraiškos forma konstitucinei šeimos sampratai esminės reikšmės neturi.

Šiuo metu Konstitucijos 38 straipsnis sako, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę, o santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų