• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koalicinė taryba trečiadienį ryte aptars Remigijaus Žemaitaičio iškeltą ultimatumą dėl „Nemuno aušros“ pasitraukimo iš koalicijos, teigia Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos seniūnas Linas Kukuraitis. Pasak jo, susitikimo metu valdančiųjų frakcijos turės išsakyti savo pozicijas dėl galimo „aušriečių“ pasitraukimo.

Koalicinė taryba trečiadienį ryte aptars Remigijaus Žemaitaičio iškeltą ultimatumą dėl „Nemuno aušros“ pasitraukimo iš koalicijos, teigia Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos seniūnas Linas Kukuraitis. Pasak jo, susitikimo metu valdančiųjų frakcijos turės išsakyti savo pozicijas dėl galimo „aušriečių“ pasitraukimo.

REKLAMA

„Kiek atsimenu, tai mūsų koalicinė taryba turėtų rytoj ryte rinktis, frakcijos turėtų pareikšti suformuotas pozicijas ir tada būtų priimami sprendimai“, – antradienį žurnalistams Seime teigė L. Kukuraitis.

„Šiuo atveju mūsų frakcija laikosi tos nuostatos, kurią išreiškė Seimo pirmininkas. Laikomės koalicijos sutarties, visos nuostatos buvo perkeltos Vyriausybės programą, visos pozicijos buvo patvirtintos išskyrus vieną asmenį ir to asmens patvirtinimo sąlygas Seimo pirmininkas išreiškė, kad turi išsispręsti visi teisiniai dalykai“, – pridūrė jis.

L. Kukuraičio teigimu pirmadienį vykusiame koalicinės tarybos posėdyje diskusijos dėl sutarties laikymosi kilo po to, kai R. Žemaitaitis paprašė į Seimo posėdžio darbotvarkę įtraukti klausimą dėl vicepirmininko teikimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Vakar koalicinėje taryboje buvo prašymas įtraukti (Seimo vicepirmininko – ELTA) klausimą į darbotvarkę ir iš čia prasidėjo diskusijos. Seimo pirmininkui pasakius, kad neįtrauks, dėl tų pačių priežasčių, kurias anksčiau yra išreiškęs, prasidėjo diskusiją dėl koalicinės sutarties laikymosi“, – kalbėjo demokratas.

REKLAMA

„Sutarta, kad frakcijos atskirai pasikalbės kaip mato situaciją, kokių turi siūlymų šiam etapui ir ateis trečiadienį su sprendimais“, – akcentavo jis.

L. Kukuraičio nuomone, įtampos tarp „aušriečių“ galėjo kilti dėl prezidento Gitano Nausėdos iškelto reikalavimo, kad jų teikiami ministrai turėtų būti nepartiniai.

„Gali būti, kad Vyriausybės formavimo procesas nebuvo visai sklandus „Nemuno aušrai“ ir tai kelia tam tikrų įtampų ir partijoje. Turbūt siekiama tas politines galias sustiprinti per Seimo pozicijas“, – svarstė politikas.

REKLAMA
REKLAMA

„Nemuno aušros“ gretose pastarosiomis dienomis aptarta ir svarstoma galimybė trauktis iš valdančiosios koalicijos. Eltos žiniomis, šią idėją valdančios partijos kolegoms pasiūlė „aušriečių“ lyderis R. Žemaitaitis. Pasitraukimas iš koalicijos aptartas ir praėjusią savaitę vykusiame „Nemuno aušros“ frakcijos posėdyje.

Kaip skelbta anksčiau, pirmadienį „Nemuno aušros“ pirmininkas R. Žemaitaitis pareiškė kelsiantis klausimą dėl buvimo koalicijoje, jeigu artimiausiu metu nebus pateikta jo kandidatūra į Seimo vicepirmininko pareigas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Artimiausiu metu mes iškelsime klausimą – ar gali „Nemuno aušra“ toliau dalyvauti valdančiojoje koalicijoje, ar negali dalyvauti valdančiojoje koalicijoje ir kaip koalicijos partneriai yra nusiteikę laikytis koalicinio susitarimo“, – po koalicinės tarybos posėdžio žurnalistams sakė R. Žemaitaitis.

Anksčiau koalicijos partneriai teigė, kad „Nemuno aušros“ lyderis į šias pareigas galėtų būti teikiamas tuomet, kai išsispręs jo teisinės problemos. Visgi, R. Žemaitaitis tikina manąs, kad, panaikinus jo teisinę neliečiamybę, trukdžių siekti Seimo vicepirmininko pareigų – nebeliko.

REKLAMA

Savo ruožtu Seimo pirmininkas S. Skvernelis pirmadienį pakartojo, kad R. Žemaitaitis į Seimo vicepirmininko pareigas bus teikimas tuomet, kai bus išspręstos „teisinės problemos“.

Šiuo metu Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama baudžiamoje byla kurioje R. Žemaitaitis kaltinamas neapykantos prieš žydų tautybės asmenis kurstymu ir viešu pritarimu tarptautiniams nusikaltimams, jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo.

Seimo statutas numato, kad parlamento vadovas galu turėti 7 vicepirmininkus. Trys postai yra deleguoti didžiausios valdančiosios socialdemokratų frakcijos atstovams – Juozui Olekui, Rasai Budbergytei bei Orintai Leiputei. Taip pat pora – opozicijos atstovėms Viktorijai Čmilytei-Nielsen bei Radvilei Morkūnaitei-Mikulėnienei. Du vicepirmininko postai deleguoti ir „auštriečiams“, tačiau kol kas į šias pareigas paskirta tik viena Agnė Širinskienė.

Nauja vyriausybe turetu dirbti Lietuvai. Tam jie buvo isrinkti. O jie uzsiima savitarpio rietenomis. Kieno cia atsakomybe ? Gal prezidentas turetu paprotinti . Jo draugeliai dabar valdzioje.
taryba maldaus žemaituką pasilikti,nors tas ir prišiktų jiems į kepures,nes suvokia,kad tada bus "pisdiec" visai šitai "koalicijai"...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų