• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kuo ilgiau politikai ginčijasi dėl vietinės rinkliavos už atliekų tvarkymą įvedimo - pagal gyventojų skaičių ar būsto plotą, - tuo labiau rajonas skęsta šiukšlėse. Seniūnijoms nebeužtenka pinigų nuolat teršiamai aplinkai tvarkyti, o aplinkosaugininkams - jėgų gaudyti ir bausti šiukšlintojus.

REKLAMA
REKLAMA

Kaimo vietovių gyventojai nuo seno buvo įpratę atsikratyti atliekomis vietos sąvartynuose ir už tai nieko nemokėti. Tad ir dabar, kai šie šiukšlynai jau yra uždaryti, žmonės ir toliau veža šiukšles į juos bei neskuba sudaryti sutarčių su atliekų vežėjais, įsigyti konteinerių ir mokėti už atliekų išvežimą.

REKLAMA

Rinkliavą - kuo greičiau

"Rinkliavą už atliekas reikia įvesti kuo greičiau - tuomet žmonės gautų garantuotą paslaugą, nes už ją visi būtų sumokėję, - įsitikinusi Endriejavo seniūnė Laimutė Šunokienė. - Dabar kova su šiukšlintojais yra beviltiška. Pernai gavome iš savivaldybės pinigų Žadeikių kaime atsiradusiam šiukšlynui sutvarkyti, sutvarkėme, šiemet toje pačioje vietoje - vėl šiukšlynas. Mums nebeužtenka lėšų vis naujiems sąvartynams tvarkyti. Nors ir draudžiama, žmonės vis tiek naktimis veža šiukšles į uždarytą Endriejavo sąvartyną. Gyventojai turi konteinerių, bet ne visi. Žmonės skundžiasi, kad nėra kur dėti didžiųjų atliekų, kurios netelpa į konteinerius. Seniūniją aptarnauja Gargždų komunalininkai, tačiau šių atliekų jie neišveža, tik buitines."

REKLAMA
REKLAMA

Dėl masinio šiukšlinimo skundžiasi ir kiti seniūnai. "Šiemet jau sutvarkėme tris šiukšlynus, tačiau atsiranda vis naujų. Padėtis - nenormali", - sakė Agluonėnų seniūnė Laima Tučienė.

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus pavaduotojas Rimantas Gedrimas informavo, jog šiuo metu Europos Sąjungos (ES) paramos lėšomis Klaipėdos rajone yra tvarkomi 7 šiukšlynai, tarp jų - ir Endriejavo. Jų sutvarkymas kainuos 1,8 mln. litų. Darbai turi būti baigti iki šių metų pabaigos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Griežtai draudžiama vežti atliekas į šiuos sąvartynus, nes vyksta jų tvarkymo procesas. Nelegalūs šiukšlynai, iki šiol teršę gamtą, pagal ES reikalavimus yra tvarkomi ir Šilutės bei Kretingos rajonuose. O visos komunalinės atliekos turi būti vežamos į aplinkos neteršiantį Klaipėdos regioninį sąvartyną", - sakė R. Gedrimas.

REKLAMA

Skundžiasi dėl šiukšlių

Aplinkosaugininkai teigia sulaukiantys nemažai skundų iš gyventojų dėl šiukšlinamos gamtos, tačiau pagauti šiukšlintojus esą sunku, nes dažniausiai atliekos vežamos naktimis.

"Žmonės taip elgiasi iš seno įpročio, sutarčių su komunalininkais nesudaro, nes nežino, kas bus toliau, o priversti juos mokėti už atliekų tvarkymą, kol nėra įvesta rinkliava, niekas negali, - sakė Klaipėdos rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Algirdas Vaitkus. - Gauname skundų iš visų rajono kampelių, ypač - naujų gyvenamųjų kvartalų. Balandį su sveikatos centro specialistais apvažiavome seniūnijas, surašėme ne vieną aktą šiukšlintojams. Bet tai - lyg kova su vėjo malūnais, nes kovoti reikia ne su pasekmėmis, o su priežastimis. Savivaldybė turėtų kuo greičiau įvesti šiukšlių tvarkymo mokestį, aprūpinti žmones konteineriais. Rajonui kaip oras reikalingos didžiųjų atliekų surinkimo aikštelės. Žmonės turi gauti paslaugą, o dabar jos nėra, sistema neveikia, todėl ir vyksta masinis aplinkos šiukšlinimas, kurio baudomis sustabdyti neįmanoma."



Jolanta BENIUŠYTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų