Yra Klaipėdoje toks nesąmonių muziejus. Jo eksponatais klaipėdiečiai ir miesto svečiai nemokamai gali grožėtis kiekvieną dieną.
Šis muziejus akivaizdžiai parodo valdžios neūkiškumą, taip pat tai, jog ji kartais priima sprendimus, prasilenkiančius su elementaria logika, rašo „Vakarų ekspresas“.
„Vakarų ekspresas“ surado labiausiai akis badančias uostamiesčio vietas, pro kurias eidami ar važiuodami žmonės kraipo galvą, o neretai ir pasukioja pirštu prie smilkinio. Skaitytojus kviečiame aktyviai pildyti nesąmonių muziejaus eksponatų sąrašą. Už surastas naujas ar mūsų nepastebėtas nesąmones klaipėdiečiams pažadame prizus.
Karščiausia naujiena
Tai - marmuriniai suolai, turėję „papuošti“ rekonstruojamą M. Mažvydo alėją. Klaipėdiečiai suka galvas, kaip ant šių suolų sėdėti - vasarą jie bus įkaitę, vėsiu oru - šaldys sėdynes. Stebina ir „puošmenų“ kaina - 2 000 litų už vienetą. Iš viso alėjoje ketinama jų pastatyti 55.
Suolų forma ir spalva, labiau panašia į antkapinius paminklus, baisisi ne tik praeiviai, bet ir vyriausiasis miesto dailininkas Mindaugas Petrulis.
„Ne taip jie turėjo atrodyti, kai derinome projektą. Buvo aišku, kad šioje vietoje reikalingi masyvūs suolai, bet tai, ką pamačiau alėjoje, toli gražu neprimena suolų. Negalima atpjauti marmuro gabalą, jį bet kaip padėti ir įsivaizduoti, jog čia suolas“, - kritikos šiems „eksponatams“ negailėjo M. Petrulis.
Kodėl toks svetimkūnis neužkliuvo rekonstrukciją prižiūrinčio Savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjai Violetai Staskonienei, mums nepavyko sužinoti - valdininkė išvykusi į komandiruotę, o jos pavaldinė Irena Linkauskienė, atsakinga už darbų priežiūrą, - atostogauja.
Klausimas, ar taip suolai atrodė ir projekte, labiausiai užrūstino alėjos rekonstrukcijos projekto autorių architektą Vytautą Paulionį. Išvadinęs žurnalistę Specialiųjų tyrimų tarnybos agente ir pavadinęs klausimą nelogišku, V. Paulionis atsisakė aptarinėti suolų dizainą.
Beje, dienraščiui pavyko sužinoti, kad derinant projektą jame nebuvo konkrečiai nurodyta nei suolų spalva, nei forma, o miesto vyr. dailininkas nepasivargino pasidomėti, ar tašyto granito masyvai nedarkys alėjos. Pastabų grafą, kurioje galima parašyti, jog galutinai projektas bus suderintas tik pateikus išsamų aprašą ir vaizdą, dailininkas paliko tuščią.
Dviračių takai
Uždegę žalią šviesą dviračio tako tiesimui Herkaus Manto gatvės šaligatviu ir tą taką nutiesę, uostamiesčio valdininkai tik užsitraukė dviratininkų nemalonę. Darbo dienomis, kai šaligatviais vaikšto masė pėsčiųjų, dviratininkai neturi jokių šansų važiuoti jiems skirtu taku.
Dviratininkai kvietė uostamiesčio valdininkus pačius išbandyti naują trasą, deja, ant jiems specialiai išnuomotų dviračių sėdo vos vienas kitas.
Lietuvos dviratininkų bendrijos pirmininkas Saulius Ružinskas, nusivylęs valdininkų abejingumu, tuomet tvirtino, jog dauguma takų uostamiestyje nutiesti neapgalvotai, o miesto valdžios atstovai jų apžiūrėti dažniausiai važiuoja sėdėdami automobilyje.
Maža to, važiuojantiems dviratininkams, be masės pėsčiųjų, take yra ir kitokių kliūčių, pavyzdžiui, stulpas prie pat nuovažos į gatvę.
Rakinami tualetai
Suradome Klaipėdoje ir tualetų, kuriais šiandien galima pasigrožėti iš šalies, tačiau pasinaudoti - jokių galimybių. Jie užrakinti.
Tokį įamžinome šalia senosios perkėlos. Už spynas ant tualeto durų dėkoti reikia vandalams. Mat jie brangioje plieninėje išvietėje išlaužė viską, ką galėjo. Dėl to Savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyrius laikinai, kol nebus pagamintos detalės, užrakino išvietę.
Deja, gamtinių reikalų prispirtų klaipėdiečių tokie paaiškinimai neguodžia, ypač savaitgaliais, kai minios žmonių plūsta į Smiltynę.
„Akcentai“
Kai kuriuos „eksponatus“ dienraščiui pasiūlė ir skaitytojai. Tai - šiukšlėse skęstantis poilsio parkas, kuriame net atsisėsti nėra kur. Taip pat - sąvartynu virtusi autobusų stotelė ties įvažiavimu į Melnragę, neaiškiais tikslais keičiami bordiūrai Taikos prospekte ties Žardės mikrorajonu.
Klaipėdiečių nuomone, vietoj šio darbo praktiškiau būtų užlopyti gatvių duobes arba daugiabučių gyvenamųjų namų kiemus.
Vaida Jutkonė