Susitikime su planuojamo krematoriumo statytojais pusšimtis klaipėdiečių veidus dengia medicininėmis kaukėmis. Ir ne dėl to, kad mieste siaučia gripas. Žmonės tikina viduryje Klaipėdos, prie Joniškės kapinių jokio krematoriumo nenorintys.
„Aš pats gyvenu 120 metrų tuo atstumu ir yra Lietuvos įstatymų numatyta 200 m apsauginė zona, koks dar gali būti klausimas, ar gali būti gyventojų toj zonoj, mes ne vienas ten gyvenam, gyvenam 60 su virš žmonių. – Ko bijot labiausiai? Kas gąsdina? – Ir tarša, ir emocinė, ir psichologinė“, - pasakojo klaipėdietis Sigitas.
Daugiau nei valandą „Aternos“ atstovai ir krematoriumų statytojai bandė klaipėdiečius įtikinti, kad jokios taršos nebus. Vien Lenkijoje veikia pusšimtis krematoriumų, kai kur žmonės gyvena tiesiog šalia tokių pastatų. Poveikio aplinkai vertinimas atliktas, tačiau ten skaičiuota, kad artimiausi gyventojai – už 200 metrų, realiai – gerokai arčiau.
„Argi Joniškės kapinės yra miesto centras, atleiskit, jeigu miesto centras, kitas momentas – tos kapinės, prie kapinių jūs manau, kad puikiai turit žinot, ten kur yra sodininkų bendrijos, juk jos pastatytos ant mirusiųjų kaulų. Tai palaukit, emocinė būsena, kai aš žinau, kad gyvenu ant mirusiųjų kaulų yra geresnė, negu ten kažkur už kelių šimtų metrų kažkas degins, kur aš net nematysiu“, - mąsto „Aterna“ valdybos pirmininkas Vitas Griūnas.
Įrengti kremavimo liniją atsieitų apie 1,5 mln. eurų. Esą pradžioje per metus čia būtų sudeginami tik keli šimtai palaikų, ir tik po kelerių metų kremacijų būtų iki poros tūkstančių. Norą statyti krematoriumą Klaipėdos rajone, netoli Lėbartų kapinių, yra išreiškusi ir bendrovė „Rūteda“, tačiau ir ji kol kas tik pradinėje stadijoje.
Išsamiau žiūrėkite TV3 žinių reportaže.