Toks sprendimas priimtas už balsavus dešimt VRK narių, vienam buvus prieš ir trims susilaikius. VRK sprendime taip pat įrašyta, kad už Seimo rinkimų įstatymo pažeidimą atsakingam asmeniui gali būti taikoma administracinė atsakomybė, o nustačius, kad honoraras atlikėjui sumokėtas ne iš rinkiminės sąskaitos, tokia suma sumažėja partijos išlaidų rinkimams limitas.
Sprendimą pristačiusi komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė pažymėjo, kad rinkėjus papirkinėti draudžiama tiek tiesiogiai, tiek netiesiogiai, o iš turimos medžiagos matyti, kad renginys vyko viešoje, visiems prieinamoje vietoje, nemokamai, bet turėjo piniginę–ekonominę vertę, o profesionalaus muzikanto pasirodymas neįtrauktas į sąrašą, kas nėra laikoma rinkėjų papirkimu.
„Toks renginys gali būti laikomas dovana, kuria skatinama balsuoti už Tėvynės sąjungą–Lietuvos krikščionis demokratus“, – sakė VRK atstovė L.Matjošaitytė.
VRK taip pat pateikė duomenis, kad už pasirodymą J.Didžiuliui buvo sumokėta 600 eurų iš partijos einamosios, bet ne rinkiminės, sąskaitos. Pats muzikantas savo atsakymuose VRK taip pat patvirtino gavęs tokią pinigų sumą.
Partija su kaltinimais nesutinka
Partijos atstovė teisininkė Eglė Grundulaitė VRK posėdyje tvirtino nesutinkanti su tokia traktuote, sakė, kad renginys didžiausioje sostinės aikštėje buvo skirtas partijos nariams, t.y. buvo „vidinis renginys“, todėl ir rinkėjų papirkimu negali būti laikomas, o kadangi buvo skirtas partiniams – neturėjo būti finansuojamas iš rinkiminės sąskaitos.
„Kadangi tai buvo vidinis partijos renginys, nematau,ko dėl turėjome mokėti iš partijos sąskaitos. Renginio tikslas buvo susitikti su partijos nariais ir pasilinksminti kartu“, – sakė E.Grundulaitė.
„Tas renginys buvo rengiamas konservatorių nariams, aišku, vyko atviroje vietoje, bet tikslas buvo suorganizuoti renginį savo partijos nariams. Iš filmuotos medžiagos matyti, kad daugiausiai renginio dalyviai yra mūsų partijos nariai. Pašalinių asmenų buvo mažai, jie stebėjo renginį iš šalies. Renginio metu tikrai nebuvo dalinamos dovanos. Kadangi renginys buvo organizuotas partijos nariams, tai buvo vidinis renginys, mes manome, kad turėjome teisę organizuoti tokį renginį“, – kalbėjo teisininkė ir pabrėžė, jog tai buvęs renginys, o ne koncertas, kurį būtų galima laikyti papirkimu.
Komisijos nariai tuo tarpu atkreipė dėmesį, kad į renginį Katedros aikštėje buvo kviečiama viešai, kvietimas pasidalintas per socialinius tikslus, ir aiškiai buvo pasakoma, kad taip konservatoriai pradeda rinkiminę kampaniją.
„Šiandien, gegužės 5 dieną, 14 val. kviečiame į Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos „Naujo plano Lietuvai“ pristatymo turo per Lietuvą startą. Iš Katedros aikštės TS–LKD komanda simboliškai startuos į kelionę per Lietuvą, kurios metu prasidės „Naujo plano Lietuvai“ pristatymai gyventojams, bus organizuojami susitikimai bei diskusijos su partijos lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu, vadovybe bei partijos kandidatais 2016 metų rinkimuose, o taip pat partijos oponentais“, – buvo skelbiama kvietime į renginį.