• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2011–uosius paskelbus Europos Sąjungos – Kinijos jaunimo metais ir Lietuvai rugsėjį minint diplomatinių santykių su Kinijos Liaudies Respublika dvidešimtmetį, Kinijos Liaudies Respublikos ambasados atstovas Dingas Shengxingas sako tikįs, kad vis daugiau jaunimo taps Kinijos–ES draugystės ambasadoriais.

REKLAMA
REKLAMA

Siekdamos ir toliau skatinti ir plėtoti Europos ir Kinijos partnerystę, ES ir Kinija 2011 metus paskelbė Jaunimo metais. ES–Kinijos jaunimo metai sutampa su Europos savanoriškos veiklos metais ir 10–osiomis Tarptautinių savanoriškos veiklos metų metinėmis. Savanorystė ir jaunimo mainai, anot jų iniciatorių, skatina aktyvų jaunuolių įsitraukimą į visuomenę,

REKLAMA

Pasak Kinijos Liaudies Respublikos ambasados Lietuvoje specialaus patikėtinio D. Šengksingo, pirmieji paskirti mainai tarp Kinijos ir ES visapusiškai atspindi Kinijos ir ES vadovų požiūrį gilinant Kinijos ir ES draugiškus santykius ir lūkesčius dėl jaunosios kartos.

"Jauni žmonės yra gyvybingi ir kupini idėjų. Jaunimas yra mūsų amžiaus pionieriai ir pasaulio ateitis. Jauni žmonės taip pat yra varomoji Kinijos–ES vystymosi jėga. Viliuosi ir tikiu, kad ES–Kinijos jaunimo metų renginiai paskatins vis daugiau jaunimo tapti Kinijos–ES draugystės ambasadoriais, nuties tiltus augančiam Kinijos–ES supratimui ir suteiks naują jėgą ilgalaikiam dvišalių santykių vystymuisi", – atvirų durų renginyje Kinijos ambasadoje Vilniuje kalbėjo diplomatas.

REKLAMA
REKLAMA

D. Šengksingas priminė, kad Kinijos augimas pritraukia vis daugiau tarptautinės bendruomenės dėmesio. Po 30 reformų metų, anot Kinijos ambasados Lietuvoje pirmojo sekretoriaus, Kinija pasiekė žymią bei pripažįstamą pažangą politinėje, ekonominėje ir socialinėje srityse.

"Kinija palaiko svarbius vystymosi santykius su Lietuva ir laiko Lietuvą svarbia partnere Baltijos regione. Nuo to laiko, kai Lietuva su Kinija prieš 20 metų pradėjo plėtoti diplomatinius santykius, mes buvome stabilių, aukšto lygio apsikeitimų vizitų liudininkai. (...) Šie aukšto lygio mainai atlieka svarbų vaidmenį dvišaliame supratime ir pasitikėjime", – apie tolimosios Azijos valstybės ir Lietuvos jaunimo mainų prasmę kalbėjo diplomatas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis kaip bendradarbiavimą iliustruojantį pavyzdį priminė pernai vasarą Šanchajuje vykusią parodą ir Lietuvos stendą joje, neseniai buvusį užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio darbo vizitą Pekine ir susitikimą su Kinijos prekybos ministru Čen Demingu (Chen Deming), rudenį Vilniaus universitete įkurtą Konfucijaus institutą bei didžiausios Kinijos telekomunikacijų įrangos įmonės "Huawei" planus kartu su bendrove "Omnitel" ir Vilniaus universitetu Lietuvoje steigti pirmą Baltijos regione mokslinę laboratoriją.

Lietuvos prekybos su Kinija deficitas 2010–aisiais sudarė 1,39 mlrd. litų. Pernai į Kiniją buvo eksportuota prekių už 95,9 mln. litų. Lietuvoje tiesioginės Kinijos investicijos 2010 metų gruodžio 31 dieną sudarė 7,9 mln. litų. Tarp užsienio investuotojų Kinija užima 45 vietą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų