• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos laukia istorinis įvykis: keliautojas Kęstutis Juška su įgula ruošiasi burine jachta perplaukti Arkties vandenyną. Tikslas – ne tik garsinti gimtosios šalies vardą, bet ir siekti mokslo aukštumų.

Lietuvos laukia istorinis įvykis: keliautojas Kęstutis Juška su įgula ruošiasi burine jachta perplaukti Arkties vandenyną. Tikslas – ne tik garsinti gimtosios šalies vardą, bet ir siekti mokslo aukštumų.

REKLAMA

Bendradarbiaudami su Klaipėdos jūrų mokslininkais keliautojai bandys surinkti tyrimams reikalingus mėginius.

Įgulos nariai pasakoja apie iššūkius, kuriems teko ruoštis ir apie pagrindinį siekį į Arktį pirmą kartą nuplukdyti burinę jachtą su lietuviška trispalve.

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Šeimos gydytojas ir atokių kraštų tyrinėtojas Kęstutis Juška aprodo kuklią burinės jachtos kajutę, kurioje jam kartu su įgula teks praleisti artimiausius porą mėnesių.

„Vienas gultas, čia yra antras gultas. Čia mūsų tokia, kaip sakyt, virtuvė, praustuvas. Ir viskas“, – pasakoja keliautojas.

REKLAMA
REKLAMA

Šioje mažoje kajutėje įgula apsigyvens ir į kelionę leisis trise. Kęstutis, jo antroji pusė Živilė ir draugas Robertas.

Kęstutis pasakoja, kad jachtą tokiai kelionei išsirinko dar prieš trejus metus, o reikalavimas laivui, kaip pats juokauja, buvo tik vienas.

REKLAMA

„Aš pas draugą paklausiau, sakau, ar nuplukdys šitas laivas mane į šiaurę? Sakė nuplukdys. Gerai, sakau, perku tada“, – prisimena Kęstutis. 

Baiminasi gamtos stichijų

Kelionės meniu, kaip pasakoja Kęstutis, kuklus, paprastas ir tėvynę primenantis.

„Lietuviški lašiniai, grikiai, sūris, arbata, lietuviška duona, jokių labai įmantrybių. Turim kiekvienas po keletą saldainių“, – dalijasi vyras. 

REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas apie iššūkius, kuriems ruošiasi prieš kelionę, Kęstutis pasakoja, kad be gana šalto oro ir vandens, gali tekti susidurti su gamtos spąstais.

„Reali rizika yra susidurti su Arktyje esančiais dreifuojančiais ledynais, galime būti, galime papulti į spąstus, ypač įlankose“, – teigia K. Juška. 

Be grėsmingų gamtos stichijų, keliautojai pasakoja, kad pavojų ir iššūkius gali kelti ir vietos gyventojos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aišku, nenoriu sutikti baltų meškų arti. O visa kita kaip nors“, – kalba keliautoja Živilė Nazarova. 

Su savimi pasiims ginklą

Išskirtiniams atvejams įgula turės su savimi ir šaunamąjį ginklą.

„Jeigu turi ginklą, nereiškia, kad esi saugus nuo baltosios meškos, nes pataikyti reikia sugebėti, vienas dalykas. Antras dalykas, žvėris sužeistas yra dar agresyvesnis. Tai į mešką šauti tik paskutiniu atveju, paskutiniausiu“, – tikina keliautojas Kęstutis. 

REKLAMA

Įgula planuoja apiplaukti Svalbardo salyną ir iš ten po dviejų mėnesių grįžti atgal į Klaipėdos uostą. Dar vienas tikslas – prisidėti prie lietuviškų mokslinių tyrimų: kelionės metu įgula rinks reikalingus mėginius ir juos vėliau perduos Klaipėdos jūrų mokslininkams.

„Fotografuosim, matuosim ir visą tą informaciją jiems pateiksim grįžę“, – teigia Juška. 

Keliautojai sako esantys nusiteikę pozityviai ir tikisi, kad Lietuvos trispalvė jau netrukus plevėsuos tarp ledynų.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje. 

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų