• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos zoologijos sodo specialistai jau kviečia akies krašteliu žvilgtelėti, kas gi mūsų laukia kitąmet, kai prasidės žaliosios medinės gyvatės metai. O visas pranašystes lygina su realiu pas juos besirangančių gyvačių gyvenimu. 

Lietuvos zoologijos sodo specialistai jau kviečia akies krašteliu žvilgtelėti, kas gi mūsų laukia kitąmet, kai prasidės žaliosios medinės gyvatės metai. O visas pranašystes lygina su realiu pas juos besirangančių gyvačių gyvenimu. 

REKLAMA

Paleista Lietuvos zoologijos sodo egzotariume žalčio patelė Eglė, kaip tikra žalčių karalienė, užtikrintai šliaužia į tikslą – Taivano laibaduodegis žaltys galėjo rinktis iš trijų apibūdinimų, kokie bus ateinantys metai: dosnūs, įkvepiantys ar permainingi. Gyvatė išsirinko, kad metai bus įkvepiantys. 

Šią atsakingą misiją specialistai patikėjo brandžiai devynerių metų patelei, gimusiai ir augusiai zoologijos sode Kaune. Matyti, kad permainos jos nežavi, dosnumo žada tik šiek tiek. 

„Gyvatės turi labai puikų kvėpavimo mechanizmą, mes pasirinkome kvapų loteriją – plunksnos, putpelių kiaušiniai ir kupranugario plaukai. Pasirinko kupranugario plaukus, nes jie turi stipriausią kvapą“, – sako gyvūnų prižiūrėtoja Karina Malytė.

REKLAMA
REKLAMA

Ar suviliojo kvapas, ar ji išties pademonstravo orakulo galias – paaiškės po pusantro mėnesio – pagal kinų horoskopą medinės žaliosios gyvatės metai prasidės 2025 m. sausio 29 d.

REKLAMA

„Šita gyvatė draugiška, nors šitos rūšies žalčiai, jie nėra patys draugiškiausi – turi charakterį“, – teigia gyvūnų prižiūrėtojas Tomas Klizas. 

Gyvūnų prižiūrėtojai, žinantys šių roplių gyvenimo ir elgsenos subtilybes, pasakoja, ko gi dar galima tikėtis kitąmet.

„Gyvatės yra labai kantrus gyvūnas, jos gali ilgai būti nevalgius, negėrus. Porą mėnesių neėdus, paskui jau gali prasidėti patologijos. Kitos gyvatės, kaip anakondos, gali išbūti pusę metų neėdusios be jokios žalos organizmui“, – sako T. Klizas.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiau įdomių faktų apie gyvates

Stebina ir jų gebėjimas sudoroti itin didelį grobį, tad net didžiausi tikslai bus pasiekiami. 

„Kaip sako, akys didesnės už pilvą, tai gal kitais metais nebus akys didesnės, gal ir tilps viskas į pilvą. Gyvačių žandikaulis paslankus, jos gali kaip kojine apsimauti didesnį grobį, nei, atrodo, tilptų pro burną. Jūs galit norėti daug ir apžioti daug galėsit“, – teigia gyvūnų prižiūrėtojas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gyvatės be reikalo energijos neeikvoja: 

„Gamtoje jos taupo energiją, jos nešvaisto energijos veltui, ji arba šildosi, arba guli ir virškina, o po to eina medžioti, ieško maisto“, – sako T. Klizas. 

Tik štai į partnerių pasirinkimą žiūri visiškai laisvai – poligaminiai santykiai gyvačių pasaulyje įprasti. Itin dažnai keičia ir išvaizdą – kol auga gyvatės, jos neriasi dažnai, kas tris savaites, o kai užauga, neriasi kas du tris mėnesius. 

REKLAMA

Ir ne veltui sakoma, gudrus kaip žaltys, apie tai kalba ir biblinis siužetas – pasakojama, kad kai gyvatė apgavo Ieva, ji buvo laikoma protingiausiu gyvūnu žemėje. Jos puola tik tada, kai jaučia pavojų, o priešų, kaip sako specialistai, gamtoje apstu ir pirmiausia reikia žvilgtelėti į save. 

„Žmogus, buveinių nykimas, brakonieriavimas, nelegali prekyba, o šiaip nenuodingų gyvačių priešai gamtoje gali būti ir plėšrus paukštis, žinduolis“, – pasakoja T. Klizas. 

REKLAMA

„Visi staigūs judesiai gyvatėm nepatinka, kai virš jų keli rankas. Jeigu su jom gražiai, tai ir jos gražiai“, – sako K. Malytė. 

Skaičiuojama, kad pasaulyje yra apie 3000 gyvačių rūšių, penktadalis jų – apie 600 rūšių nuodingos. Lietuvos gamtoje galima sutikti tris rūšis, nuodinga viena – angis. O zoologijos sode gyvena 7 rūšių atstovai, nuodingų tarp jų nėra.

Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų