Už miestiečių pinigus Kauno politikams nupirkti kompiuteriai paliekami namuose, todėl kiekvienam tarybos posėdžiui prireikia daugiau nei 5 tūkst. popieriaus lapų.
Kauno savivaldybės bandymas sumažinti išlaidas popieriui subliūško. Prieš trejus metus už 239 tūkst. litų miesto tarybos nariams nupirkti 49 kompiuteriai. Tuomet teigta, kad taip bus sutaupyta pinigų, nes nereikės popierinių dokumentų kopijų, rašo „Kauno diena“.
Dauguma politikų kompiuterius palieka namuose, o posėdžiuose varto popierinius dokumentus.
Dokumentų skyriaus vedėja Aldona Sluškonienė patvirtino, kad kompiuterizacija padėties beveik nepakeitė: tarybos sprendimų projektų popieriniai komplektai pateikiami visiems tarybos nariams. Daugelis jų aiškina, kad naudotis popieriuje išdėstytais sprendimų projektais jiems patogiau.
Tarybos sekretoriaus Dainiaus Ratkelio teigimu, frakcijoms buvo išplatintas pasiūlymas atsisakyti popierinių dokumentų ir naudotis vien kompiuteriais, tačiau tam nepritarė liberalcentristai, socialdemokratai ir „darbiečiai“. Kadangi vieningos nuomonės nebuvo, kiekvienam posėdžiui ir toliau rengiamas 41 popierinių dokumentų komplektas. Kol kas nebuvo nė vieno politiko, kuris atsisakytų valdiško nešiojamojo kompiuterio.
„Galbūt ir galima būtų siūlyti, kad tie, kurie naudojasi kompiuteriais, negautų popierinių dokumentų ir, atvirkščiai, kurie pageidauja popierinių dokumentų, negautų kompiuterių“, - svarstė tarybos sekretorius. Tam reikėtų keisti Kauno miesto tarybos reglamentą.
D.Ratkelio pastebėjimu, posėdžiuose į kompiuterį dažniausiai žiūri Gintarė Skaistė, Raimundas Kaminskas, Algimantas Kurlavičius, Gintaras Furmanavičius, Gintautas Labanauskas, Rimantas Mikaitis, Stanislovas ir Stasys Buškevičiai. D.Ratkelio teigimu, kai kurie politikai atsineša ne valdiškus, o asmeninius kompiuterius.
Be nešiojamojo kompiuterio, kiekvienas tarybos narys kas mėnesį gauna 0,8 vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio išmoką, kuri dabar sudaro apie 1700 litų. Tai lėšos, skirtos padengti kanceliarinėms, transporto, ryšių ir kitoms išlaidoms, kurių turi tarybos nariai susitikdami su rinkėjais, dalyvaudami miesto valdyme. Šias lėšas tarybos nariai išleidžia savo nuožiūra.