Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Kiemai tokie prigrūsti automobilių, kad šiukšliavežiui, norint privažiuoti iki konteinerių, tenka įveikti sudėtingą kliūčių ruožą.
„Mūsų tikslas – laiku išvežti atliekas ir išvengti atliekų susikaupimo, bet mes dažnu atveju susiduriame su problema, nes atliekų konteineriai būna užstatyti automobiliais“, – teigė „Kauno švaros“ atstovė Kristina Parachomikienė.
Skundžiasi, kad trūksta vietos
Kauno komunalininkai sako, kad kai kuriuose kiemuose išvežti atliekas – misija neįmanoma.
„Tenka mums grįžti į tą patį kiemą net kelis kartus per dieną“, – pasakojo K. Parachomikienė.
Ir jei atliekų vežėjai, vykdami po keliskart į tą patį kiemą, eikvoja lėšas, tai medikai ar ugniagesiai kaskart rizikuoja žmonių gyvybėmis ir turtu.
„Yra tekę mašinas pastumti į šoną, bet tas užima daug laiko, o mes skaičiuojam sekundes, minučių net nebeskaičiuojam, mums reikalinga kuo greičiau patekti prie žmogaus ar į degantį butą“, – tikino ugniagesys Evaldas Raižys.
Gyventojai sako, kad situacija kebli – sovietmečiu statytuose kiemuose žmonių mašinos nebetelpa, tad nelieka vietos pravažiuoti šiukšliavežiui, gaisrinei ar greitajai:
„Va čia didžiausia problema ir yra, kai jie atvažiuoja ir nėra kaip privažiuoti. Esu matęs kaip su neštuvais ėjo per kvartalą visą. – O jei gaisras? – Tai dar blogiau.“
„Net neįsivaizduoju kaip buldozeriu užsideda ir tegu prastumdo.“
„Visur tas pats, visoje Lietuvoje sudėtinga padėtis tikrai.“
Sudarė „juodąjį“ sąrašą
Šią problemą ėmė spręsti Kauno komunalininkai. Kad miestas nepaskęstų šiukšlėse – jie sudarė „juodąjį“ sąrašą ir paprašė Kauno valdžios problematiškiausiose vietose, ypač prie įvažų į kiemus ir konteinerių, statyti automobilių stovėjimą draudžiančius ženklius ar net fizinius barjerus.
„Iš 700 vietų esame įrengę iki 100 vietų, kur yra apribota ženklais ar kuoliukais, o kitas vietas nagrinėjame ir, tikėtina, kad dar tų ženklų atsiras ateityje“, – žadėjo Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.
Deja, pasidairius po kiemus, akivaizdu, kad vairuotojams tai nė motais. Kone visur, kur stovi draudžiami ženklas – ten ir pažeidimas.
Nors specialiųjų tarnybų ir atliekų tvarkytojų darbą gyventojai supranta, atsiradę draudimai kelia pyktį:
„Kiemeliai mažutukai, senoviški, užkištos visos gatvelės, tai ką jiems daryt, ant stogo dėt? Tegu daro aikšteles ar ką, ir tada draudžia, galėjo konteinerius pasistatyt prie gatvės.“
„Reikia daugiau vaikščiot pėsčiomis tada ir netrukdys tie ženklai, o dabar poniukai kiekvienas nori privažiuoti net iki durų.“
„Tegu stato į aikštelę, mano mašina aikštelėj stovi, aš moku už nuomojamą aikštelę ir jokių problemų nematau.“
„Savivaldybė nori, kad verslas būtų, kad pinigų paimtų, padarys mokamą ir viskas.“
O savivaldybės atstovai teisinasi ir gyventojams siūlo išeitį.
„Tikrai stengiamės, kad įrengiant ar ženklus, ar kuoliukus kuo mažiau būtų panaikinama parkavimo vietų. Mes labai skatiname daugiabučių gyventojus formuoti sklypus, įsirengti patogias parkavimo vietas, tai yra netgi keletas priemonių, kuriomis galima pasinaudoti ir gauti dalinį finansavimą“, – teigė M. Matusevičius.
Deja, tai kainuotų nemenkus pinigus, tad gyventojai rizikuoja baudomis. Už kelių eismo taisyklių, kur sustoti ar stovėti draudžiama, pažeidimą gresia bauda iki 90 eurų.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.





















































































































































































































































