Vilniaus universiteto (VU) rektorius Benediktas Juodka neigia daug aistrų sukėlusią informaciją apie tariamai planuojamą Kauno humanitarinio fakulteto uždarymą, tačiau ne visi juo tiki.
Komentuodamas žiniasklaidos informaciją apie tai, kad, įgyvendinant projektą su Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama, steigiant Mokymosi visą gyvenimą centrą, bus uždarytas Kauno humanitarinis fakultetas (KHF), VU rektorius B. Juodka prisiekinėjo norįs fakultetą tik plėsti.
Nelengva patikėti
Rektoriaus pažadai vienus sunerimusius fakulteto darbuotojus įtikino, kitų – ne. Profesorius Virgilijus Sakalauskas „Balsas.lt savaitei“ sakė manąs, kad padėtis jau taisosi ir skandalingi planai realybe netaps. „Manau, kad gal dabar jau nereikia labai nerimauti, nes rektorius pažadėjo, kad projektas nebus įgyvendinamas,“ – sakė jis.
Profesorius Stasys Girdzijauskas „Balsas.lt savaitei“ aiškino priešingai – rektoriaus įtikinėjimai jo abejonių neišsklaidė. „Tiesiog rektorius, matyt, suprato, kad kai kuriuos slaptus projektus reikia iš naujo apgalvoti ir atsisakyti, bet dar nėra akivaizdu, kad sumanymas nebus įgyvendinamas,“ – sakė jis.
Anot S. Girdzijausko, Mokymosi visą gyvenimą centras, kurį planuojama steigti, atitinka „vakarietišką madą“. „Visa tai – gerai, bet galiausiai tampa saviveikla. Iš Europos būtų gauta apie 20 milijonų litų, fakultetas uždarytas, o mūsų patalpomis sustiprinta Tarptautinė verslo mokykla Vilniuje,“- teigė profesorius.
KHF studentų atstovybės pirmininkas Julius Spudvilas „Balsas.lt savaitei“ prisipažino, jog dalis studentų nelabai noriai tiki oficialiais vadovybės patikinimais. „Tokie gandai gandeliai apie planus uždaryti fakultetą ar prie kažko jį prijungti pasiekia jau penktus metus ir tai, žinoma, kelia nerimą,“ – sakė pašnekovas.
Įsteigimo 45-ąjį jubiliejų ką tik atšventusios akademinės bendrijos nariai neketina pasitikėti vien žodžiais ir perspėja aktyviai ginsiantys savo interesus. Vienų pozicijos radikalesnės, kitų nuosaikesnės, bet rektoriui siunčiamas signalas, kad dėmesys nenuslops.
Fakulteto IV-o kurso studentė Vytautė Česonytė „Balsas.lt savaitei“ sakė, jog dauguma KHF studentų dabar labai atidžiai stebės svarbiausią dalyką – ar kitiems metams bus skelbiamas studentų priėmimas. Iš to, anot jos, ir bus daromos išvados. „Rektorius pažadėjo, kad priėmimas ir naujiems mokslo metams vyks. Viskas vyko labai keistai. Rugsėjo pradžioje, pristačius tą nesąmoningą reorganizavimo projektą, kuris reiškė fakulteto uždarymą, mes sunerimome. Susitikti su mumis buvo žadėta iki rugsėjo 16 dienos. Tai neįvyko. Tuomet, ėmėmės protesto akcijų, žygiavome su šūkiais per Laisvės alėją, primindami, kad esame ir norime būti,“ – pasakojo studentė ir pridūrė esanti įsitikinusi, kad netęsint aukščiau minėtų pažadų, akcijos be jokių abejonių būtų atnaujintos.
Gardus kąsnis
Apie šiuos KHF reikalus sužinojęs Kultūros viceministras Donatas Valančiauskas širdies sau negraudino ir sakė, kad Kaunui pilnai pakaktų Vytauto Didžiojo universiteto pajėgumo humanitarams ruošti. „Tegul tą KHF naikina, o patalpas parduoda iš varžytinių,“ – „Balsas.lt savaitei“ tiesiai kirto atostogaujantis viceministras, pabrėžęs, jog išsako asmeninę nuomonę.
O patalpų kąsnelis tikrai gardus. KHF yra pačiame Kauno senamiestyje, Muitinės g. 8, ant Nemuno kranto, netoli Aleksoto tilto. Nieko nuostabaus, kad miljonus kainuojančios patalpos ir žemės sklypas gali kažką dominti.
Pasak profesoriaus S. Girdzijausko, į KHF turtą kas nors visą laiką nusitaiko jau beveik 20 metų. „Jeigu mūsų patalpėlės būtų apšiurusios ir kur nors Pramonės prospekte, tai niekam ir nekiltų jokių pagundų,“ – aiškino jis. Kitų priežasčių naikinti fakultetą jis sakė nematąs, nes visoje VU struktūroje padalinys, pagal daugelį rodiklių, užima antrą-trečią vietas.
TIK FAKTAI
Šiuo metu KHF studijuoja apie 2770 studentų, septyniose katedrose dirba 126 dėstytojai, tarp jų 10 proc. profesorių, 40 proc. docentų, 25 proc. lektorių, 25 proc. asistentų.
Fakultete veikia biblioteka, kurioje sukaupta apie 55 tūkstančių knygų. Kasmet knygų fondai papildomi vis naujais leidiniais. Nestokojama specialiosios literatūros užsienio kalbomis.
Rugsėjo 24-ąją fakultetas šventė 45-ąsias įsteigimo metines.