„Pojūčiai išties nepakartojami. Kalnuose ar daubose esame vaikščioje ir didesniame aukštyje, bet balansuoti ant bedugnės krašto tarp ekskavatorių strėlių miesto centre – visai kas kita. Pasitelkę ant statinio užkeltus ekskavatorius, vaikščiojome ne tarp, o virš pastatų, todėl atsivėrė visapusė panorama, vaikščiotojų dar vadinama ekspozicija. Tau po kojomis šurmuliuoja Karaliaus Mindaugo prospektas ir senamiestis, teka Neris, o tolumoje plyti Pažaislis ir Kauno marios“, – nusileidęs ant žemės įspūdžiais dalijosi „SPACEliners“ įkūrėjas Irmantas Saulius.
Anot jo, ekspozicija svarbi ne tik dėl užburiančio kraštovaizdžio. Greta oro sąlygų bei lyno ilgio, tai bene svarbiausias faktorius, lemiantis vaikščiojimo sudėtingumą. Lynu einant dideliame aukštyje, į visas puses atsiveria dešimtys kilometrų erdvės. Dėl tokio neaprėpiamos erdvės pojūčio virš „Respublikos“ vaiduoklio ekstremalams kaipmat pradėjo siūbuoti vaizdas, jie jautėsi it vabalėliai milžiniškoje erdvėje, be jokių atskaitos taškų, kurie labai padeda vaikščiojant nedideliame aukštyje.
„Ėjimas lynu virš senųjų vaiduoklio korpusų – simbolinis atsisveikinimas su „Respublika“. Tuo tarsi parodome, kad šis statinys yra nueitas Kauno etapas – praeitis. Tuo tarpu tokie projektai kaip vietoje vaiduoklio iškilsiantis „MAGNUM“ įkūnija miesto ateitį – modernumą, veržlumą, ryžtą atsinaujinti“, – teigė „MAGNUM“ projektą vystančios „Vičiūnų grupės“ komunikacijos vadovas Mindaugas Snicorius.
Pasirodymas Kaune buvo oficialus Lietuvos vaikščiotojų lynu debiutas, įrodęs prieš 5-erius metus pradėjusios burtis ir augti bendruomenės brandą. Renginys įgavo ir regioninę reikšmę – unikali vieta ir sąlygos taip pat sudomino ekstremalus iš Latvijos.
„Eiti lynu 50 m virš gelžbetonio konstrukcijų gruodį – ne tas pats kas vaikštinėti virš ežeriuko ar parke vasarą. Bet būtent to čia atvykome ir tikrai nenusivylėme“, – nusileidęs ant žemės įspūdžiais dalijosi ekstremalas iš Latvijos Roberts Frišenfelds.