Kauno vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) pareigūnai ir Kauno apskrities vyrų krizių centro astovai kartu su aktorių pagalba organizavo performansą, skirtą besibaigiančiai akcijai „16 dienų be smurto“. Jo metu aktoriai suvaidino smurto prieš moterį atvejį. Džiugu tai, kad aktoriams į savo vaidmenį įsijausti neleido praeiviai. Akcijos organizatorius džiugino gyventojų reakcija, daugelis jų itin pilietiškai elgėsi – stojo ginti moters, stabdė vyrą.
„Akcijos „16 dienų be smurto“ metu buvo organizuoti daugiau nei 25 susitikimai su visuomene, kurių metu buvo kalbama apie smurto rūšis, raginama netylėti ir visuomet informuoti apie smurto atvejus. Taip pat gyventojams rodomi su tuo susiję trumpi filmukai Kauno viešajame transporte, poliklinikose ir gydymo įstaigose.
Svarbiausia, kad gyventojai nebijotų informuoti policijos pareigūnų ir žinotų, kur kreiptis prireikus pagalbos“, - pasakoja Kauno apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus viršininkė Agnė Greblikaitė, pabrėždama, kad tokios prevencinės priemonės vykdomos aktyviai nuolat. Pareigūnai siekia, jog visuomenė būtų aktyvi ir nebūtų abejinga smurto atvejams.
Šiemet per vienuoliką mėnėsių dėl smurto artimoje aplinkoje Kauno mieste bei rajone jau pradėta 1612 ikiteisminių tyrimų, kuomet pernai per metus buvo pradėti 1253 ikiteisminiai tyrimai. Didėjantis skaičius rodo gyventojų nepakantumą smurtui bei pilietiškumą informuojant teisėsaugą apie šiuos įvykius.
Kauno apskrities policija ragina gyventojus išlikti aktyviais bei pilietiškais, apie smurto atvejus ir kitus daromus teisės pažeidimus visuomet informuoti pareigūnus bendruoju pagalbos telefonu 112. Taip pat pagalbą smurtą patyrusiems asmenims teikia Kauno apskrities moterų krizių centras, Kauno apskrities vyrų krizių centras bei Specializuotas pagalbos centras.