Penktadienį Kauno menininkų namuose sostinės ir Kauno savivaldybių atstovai diskutuos apie dviejų miestų kultūrinio bendradarbiavimo perspektyvas. Ketinama tartis ir dėl Dvimiesčio kultūros premijos įsteigimo. Į tokį apdovanojimą galės pretenduoti tie, kurie skatins bendrus projektus ir kūrybingai padės juos įgyvendinti.
Susitikime dalyvaus abiejų miestų merų pavaduotojai, kuruojantys kultūros klausimus, savivaldybių tarybų kultūros komitetų nariai, savivaldybių administracijų, kultūros skyrių vadovai ir specialistai, kultūros projektų, įgyvendinamų Vilniuje ir Kaune, vykdytojai bei kūrybinių sąjungų vadovai.
Susitikimo metu bus pasirašytas Kauno bei Vilniaus miestų savivaldybių bendradarbiavimo kultūros srityje ketinimų protokolas, kuriam vėliau turėtų pritarti dviejų didžiųjų Lietuvos miestų tarybos.
Pagal šį dokumentą bus galima rengti ir remti bendrus kultūros projektus, keistis profesionalaus ir mėgėjų meno kolektyvais bei kultūros informacija, leisti bendrus kultūrai ir turizmui propaguoti skirtus leidinius, organizuoti bendrą kultūros darbuotojų kvalifikacijos kėlimą ir dalintis kultūros vadybos patirtimi, bendradarbiauti rengiant Kultūros dienos minėjimus.
Žadama įsteigti Dvimiesčio kultūros premiją bei 2011 m. Vilniuje surengti Kauno dieną. Po metų, 2012-aisiais, Vilniaus diena turėtų būti surengta Kaune. Taip pat numatoma dalyvauti abiejų miestų festivaliuose ir šventėse, į juos kviesti susigiminiavusių miestų kolektyvus. Dar ketinama skatinti kultūros institucijas sudaryti bendradarbiavimo sutartis.
Kauno ir Vilniaus dailininkai, muzikai, teatralai ar kiti kūrėjai ir be jokių deklaracijų bendradarbiauja (keičiasi spektakliais, parodomis ir panašiai) jau ne vieną dešimtmetį. Formalus dviejų miestų savivaldybių bendradarbiavimas, vėliau "sutvirtintas" Dvimiesčio projektu, prasidėjo šio tūkstantmečio pradžioje, kai tuometis Kauno meras Erikas Tamašauskas, nesutikdamas su sostinės mero Artūro Zuoko nelabai pagarbiu atsiliepimu apie Kauną, pakvietė Vilniaus kolegą į "dvikovą" - viešą diskusiją, primena ELTA.
Kauno rotušėje tuomet abu didžiųjų Lietuvos miestų vadovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Netrukus Ryšių istorijos muziejuje, esančiame Kaune, panašius ketinimus savo parašais patvirtino Vilniaus ir Kauno kultūros atstovai.
"Dvimiesčio projektas vėl atgaivinamas, Vilniaus ir Kauno menininkų bendradarbiavimas tęsiasi. Bet kad tas bendradarbiavimas būtų dar vaisingesnis, reikia ir oficialių susitikimų, ir diskusijų, ir tam tikrų susitarimų. Reikia ne tik politinio ar moralinio palaikymo, būkime atviri, svarbus šiuo požiūriu ir finansinis klausimas. Kai bus pasirašyti protokolai ar sutartys, tai atsiras bendrų programų, kurios galės pretenduoti gauti lėšų ne tik iš vienos, bet jau iš dviejų savivaldybių ar kokių nors fondų. Tai labai svarbu, kaip viena iš esminių sąlygų sunkmečiu vystytis kultūrai", - Eltos paprašytas pakomentuoti Kaune rengiamo naujo dviejų miestų atstovų susitikimo tikslą teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Sigitas Šliažas.