Vyriausybė pritarė kasos aparatų diegimo ir naudojimo aprašui. Šiuo dokumentu faktiškai įvedami kasos aparatai dengtuose turgaviečių paviljonuose, kur prekiaujama maisto produktais.
Pagal naująją tvarką, kasos aparatų turguose reikės jau nuo gegužės pirmosios. Finansų ministrė Ingrida Šimonytė žadėjo parengti ir kompensacijų mechanizmą.
„Tie, kurie įsigis pirmiausia ir apie tai praneš Mokesčių inspekcijai, gali tikėtis didžiausių kompensacijų, vėliu jos mažės,“ - po Vyriausybės pasitarimo pranešė I. Šimonytė.
Pasak ministrės, nutarimą dėl kasos aparatų įvedimo Vyriausybė tvirtins trečiadienį, o Finansų ministerija per porą savaičių parengs kompensavimo tvarką.
Atmesdama smulkiųjų ir vidutiniųjų verslininkų kritiką, kad šitaip užkraunama papildoma našta verslui, I. Šimonytė nurodė, kad ir dabar galioja griežta apskaitos tvarka, tačiau ji vykdoma pildant čekius ir žurnalus rankomis, o ne techninėmis priemonėmis.
„Maisto produktai – specifinė prekė, todėl čia vartotojų teisės turėtų būti ginamos ypatingai,“ - tvirtino ministrė, abejodama, ar, pavyzdžiui, mėsos paviljone patogu ranka pildyti apskaitos dokumentus.
Žemės ūkio ministras Kazimieras Starkevičius anksčiau yra pareiškęs, jog visuotinas kasos aparatų įvedimas turgavietėse, ne vien maisto produktais prekiaujantiems verslininkams, sumažintų šešėlį ir padidintų skaidrumą.
Finansų ministrė į tai atsakė linkusi diskutuoti, kaip finansinė apskaita būtų tobulinama visuose sektoriuose.
Premjeras Andrius Kubilius, savo ruožtu, ramino, jog visuotinio kasos aparatų įvedimo klausimo šiuo metu nesvarsto, tačiau prasitarė, jog „matyt, ginčas vyksta, kad apskaita nėra tinkama, todėl ir nenorima pereiti prie tikslesnės apskaitos,“ - teigė A. Kubilius, kartu žadėdamas pagalbą smulkiam verslui.
Nepasitenkinimą valdžios siūlymu įvesti turguje kasos aparatus anksčiau pareiškė Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacija. Sausio 16-tą Vilniuje planuotas protesto mitingas.