„Galiu pasakyti, kad, kaip ir buvo pas mus politinėje jėgoje, taip ir lieka principas, kad sutariame dėl ko nesutarti“, – Seime žurnalistams sakė politikas, komentuodamas KT sprendimą, teigiantį, jog vienos lyties partnerystės nebuvimas Civiliniame kodekse prieštarauja Konstitucijai.
„Gerbiame Konstitucinio Teismo išaiškinimą, tačiau kartu mūsų frakcijoje yra skirtingos nuomonės šiuo klausimu. Be jokios abejonės, dabar analizuosime sprendimą, dėliosime argumentus“, – sakė L. Kasčiūnas.
Politiko teigimu, reaguojant į KT išaiškinimą Seimas turėtų prisiminti europarlamentaro Pauliaus Saudargo siūlytą Artimo ryšio įstatymą. Pasak jo, būtent ši partijos kolegos iniciatyva galėtų užpildyti susidariusį teisinį vakuumą.
„Tai galėtų virsti atskira Civilinio kodekso knyga“, – sakė L. Kasčiūnas.
ELTA primena, kad Konstitucinis Teismas ketvirtadienį paskelbė, kad tai, jog Lietuvoje nėra įteisinta partnerystė tarp tos pačios lyties asmenų, prieštarauja Konstitucijai.
Šiuo metu Civiliniame kodekse įtvirtintas bendro gyvenimo nesudarius santuokos (partnerystės) institutas, tačiau kartu numatyta, kad partnerystė turėtų būti reglamentuota atskiru įstatymu. Pastarasis Lietuvoje nėra priimtas daugiau nei 20 metų.
Praeitos kadencijos Seimui Civilinės sąjungos įstatymo projekto priimti taip ir nepavyko. Tiesa, klausimas įveikė porą etapų – jam priimti liko tik vienas balsavimas. Grupė opozicinių konservatorių siūlo šį įstatymo projektą įtraukti į Seimo pavasario sesijos darbų programą.
Civilinės sąjungos įstatymu siūloma sureguliuoti santuokos nesudariusių, tačiau bendrus tarpusavio santykius kuriančių asmenų tiek turtinius, tiek asmeninius neturtinius santykius.