• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

NATO viršūnių susitikimo sprendimai – įrodymas, kad nuoseklus darbas duoda rezultatų, feisbuke rašo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

NATO viršūnių susitikimo sprendimai – įrodymas, kad nuoseklus darbas duoda rezultatų, feisbuke rašo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

REKLAMA

L. Kasčiūno teigimu, Madride vykstančiame NATO viršūnių susitikime pasiekti sutarimai Lietuvai indikuoja bent keletą pozityvių ir svarbių pasiekimų. Pirmiausia, anot jo, daug kartų kartotiems žodžiams apie NATO priešakinių pajėgų augimą bent iki brigados lygmens, buvo pritarta.

„Žinoma, brigada, pamojus lazdele, neatsiras iškart rytoj – laukia dar daug namų darbų ir planų derinimo su partneriais, bet toks politinis apsisprendimas, tam tikra prasme yra istorinis, ypač vertinant kai kurių šalių atsargią poziciją gynybinių pajėgumų plėtojimo, ir tuo labiau dislokavimo kitur, klausimais.

Iš to išplaukia ir kitas momentas, jog buvo aiškiai suvokta, kad Rytų sparno stiprinimas – fundamentalus. Todėl bendrai numatyta ne tik bendras NATO aukštos parengties pajėgas didinti iki 300 tūkst. karių, bet ir pakeistas pats koncepcinis požiūris – nuo priešakinio buvimo pereita prie priešakinė gynybos. Galima su šypsena prisiminti, kai teko dar kovo pradžioje išsispausdinti NATO parengtą žemėlapį apie gynybinius pajėgumus Šaltojo karo metais ir nuolat jį pristatinėti kolegoms, kokia kryptimi turėtume judėti dabartinių grėsmių akivaizdoje. Panašu, kad buvo verta“, – rašo L. Kasčiūnas.

REKLAMA
REKLAMA

NSGK pirmininkas priminė, kad daugybė Seimo delegacijų keliavo į įvairiausias NATO šalis, nuosekliai kartojo pagrindines Lietuvos žinutes, diskutavo su sąjungininkais ir įtikinėjo, jog tokie pokyčiai yra gyvybiškai svarbūs.

REKLAMA

„Aplankėme JAV, Vokietiją (3 valandos diskusijų su Bundesvero generolais), Prancūziją, Lenkiją, nuotoliniai pokalbiai su Italijos, Kanados gynybos srities parlamentarais. Net ne abejoju, jog parlamentinė diplomatija svariai prisidėjo prie visos Lietuvos diplomatijos – Vyriausybės, Prezidento veikusių išvien – sėkmės“, – pasakojo L. Kasčiūnas.

„Todėl noriu padėkoti Seimo Pirmininkei Viktorija Čmilytė-Nielsen, kuri puikiai suprato reikalo svarbą ir rėmė visas mūsų iniciatyvas, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariams, ypač Arvydas Pocius Valdas Rakutis ir Dovilė Šakalienė, kuri įdėjo labai daug pastangų įtikinant valdančiuosius socialdemokratus Vokietijoje (kurie atsakingi už NATO priešakinių pajėgų bataliono plėtrą), taip pat ir kolegoms iš Užsienio reikalų komiteto už bendrą darbą stiprinant mūsų nacionalinį saugumą. Tai dar kartą patvirtino, jog nepaisant politinių pažiūrų skirtumų, galime susitelkti bendriems tikslams“, – įrašą baigė L. Kasčiūnas.

tegu pirmiausia eina kariauti visi seimo nariai, o ne slepiasi
Kaip sakė Kaja Kallas((puiki premjerė,kad Lietuva tokią turėtų) ) šalies gynybai reikėtų-- Divizijos!!! Deja,Lietuvos valdziazmogiai nuo 2004,įstojus į NATO neruose infrastruktūros apie kurią dabar pliurpia nuo ryto iki vakaro ir mosikuoja rankomis
Ne visi gali imti ginklą į rankas, sveikatos komisijos dauguma nepraeis, su psichinė negalia ginklo duat į rankas negalima
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų