Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas posto galėtų netekti ne dėl to, kad atstovavo ofšorinėms kompanijoms, bet dėl paviešinto centrinio banko Priežiūros tarnybos viršininko Vytauto Valvonio pokalbio, kuriame šis neva reikalauja kyšio, teigia Seimo pirmininkė.
„Iš tiesų jeigu tai tik tai ta procedūra (atstovavimas ofšorinėms bendrovėms - BNS), apie kurią kalbėjo banko vadovas ir ji iš tiesų atlikta pagal mūsų įstatymus, tai aš čia nematyčiau problemų. Bet atsakymai į kitus klausimus, kurie buvo susiję su darbuotojais bankų, su pokalbių vienoje žiniasklaidos priemonėje paviešinimu, tie atsakymai man sukėlė tam tikro netikrumo“, - trečiadienį Žinių radijui sakė Loreta Graužinienė.
Ji tikino, kad kol kas sunku atsakyti, ar į kyšio istoriją įsipainiojęs ir V.Vasiliauskas.
„Sunku pasakyti, ar liečia patį vadovą, ar liečia tik darbuotojus, ar iš viso tas skandalas netikras, kaip buvo galima suprasti iš pirmininko atsakymų, kad jis garantuoja jog taip nebuvo. Na, sunku atsakyti, lauksime aiškesnės situacijos iš tų institucijų, kurios privalo atlikti darbą“, - teigė Seimo pirmininkė.
Anot jos, kol nėra visų atsakymų, V.Vasiliausko nereiktų bandyti nušalinti nuo posto: „Gal per anksti, reikia pažiūrėti ir išklausyti visų institucijų“.
Vadinamojoje Panamos popierių istorijoje minimas V.Vasiliauskas, antradienį Seime aiškindamasis dėl galimo jo atstovavimo ofšorinėms kompanijoms, teigė nejaučiąs nei teisinės, nei moralinės atsakomybės. Pasak LB vadovo, per savo advokato praktiką, kuri tęsėsi nuo 2004 metų lapkričio iki 2011 metų balandžio, jis nėra atlikęs „jokių veiksmų su konsultuojamų klientų sąskaitų atidarymu, o tuo labiau jų tvarkymu“.
Kalbėdamas apie jo galimus ryšius su ofšorine kompanija, susijusia su Rusijos oligarchu Nikolajumi Cvetkovu, V.Vasiliauskas pakartojo, kad jokių Rusijos oligarchų sąskaitų nėra tvarkęs, o apie klientus informacijos neteiks. V.Vasiliauskas taip pat tvirtino, kad nei jis, nei jo šeimos nariai neturi sąskaitų lengvatinių mokesčių zonose.
Naujienų portalas 15min.lt, remdamasis nutekėjusiais Panamos teisininkų kompanijos „Mossack Fonseca“ duomenimis, praėjusią savaitę paskelbė, jog V. Vasiliauskas, prieš tapdamas centrinio banko vadovu, atstovavo ofšorinei bendovei, susijusiai su N.Cvetkovu. V. Vasiliauskas neneigė dokumentų autentiškumo ir pripažino atstovavęs ne vienai ofšorinei įmonei, tačiau jis tikino nepadaręs nieko neteisėto ar amoralaus.
Atsakydamas į parlamentarų klausimus dėl V.Valvonio, kuris, anot dienraščio „Lietuvos rytas“, neva galėjo dalyvauti nusikaltime, reikalaujant kyšio iš kredito unijos, V.Vasiliauskas pabrėžė, kad „Lietuvos ryto“ publikacija visiškai neatitinka tikrovės, o joje minimų V.Valvonio ir Andriaus Labunsko pokalbių nėra buvę.
Lietuvos bankas pirmadienį pranešė, kad vienos didžiausių šalyje žiniasklaidos grupių „Lietuvos rytas“ prašys paneigti melagingą informaciją V.Valvonį, o to nepadarius imsis tolesnių teisinių priemonių, siekdamas apginti savo reputaciją.
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kovą sulaikė vilnietį Valdemarą Aleksiuką, kuris iš kredito unijos Centro taupomoji kasa reikalavo 50 tūkst. eurų kyšio girdamasis pažintimi su V. Valvoniu ir A. Labunsku.