Tai – karščiausios pasaulio šalys. Šis sąrašas paremtas vidutine paros temperatūra ir maksimaliausia užfiksuota temperatūra, kaip rašoma teninsider.
Štai karščiausių šalių dešimtukas:
10. Meksika
Dėl gausybės Holivudo filmų mes laikome Meksiką karšta ir pavojinga vieta. Na, iš tikrųjų panašiai ir yra.
Ši Centrinėje Amerikoje esanti šalis gali pasigirti turtingu paveldu, kultūra, maistu ir paplūdimiais, kuriuose ištisus metus išlieka aukšta temperatūra.
Tačiau šalyje apstu ir sausros nualintų pievų. Karščiausiomis vasaros dienomis temperatūra čia pakyla iki 50 °C. Žinoma, meksikiečiai turi būdų kaip atvėsti. Jie mirksta paplūdimiuose, geria šaltus gėrimus. Žmonės iš šiauriau esančių šalių dažnai keliauja į Meksiką pasidžiaugti vasaros karščiu. Meksikos paplūdimiai yra nuberti balto smėlio, o jo krantus skalauja krištolo skaidrumo vanduo, vasarą čia labai daug žmonių.
9. Somalis
Somalis nėra viena iš saugiausių pasaulio šalių, tačiau ji tikrai yra viena iš karščiausių pasaulio šalių. Somalio teritorija, esanti nepavydėtiname, Afrikos Kyšulio regione Šiaurės Rytų Afrikoje, per vienerius metus sulaukia labai mažai arba išvis jokio lietaus. Vidutinė temperatūra pakyla iki maždaug 50 °C. Šalies žmonės susiduria su skaudžiu badu, kadangi dėl drėkinimo stokos maisto užsiauginti tampa neįmanoma.
8. Indija
Galingieji Himalajų kalnai Indijos šiaurės ir šiaurės rytų regionuose nesustabdo karštų vėjų, kurie plūsta iš Indijos vandenyno, jie padidina bendrą vidutinę Indijos subkontinento temperatūrą.
Vasaros metu, kuriose šalies centrinėse, vakarinėse ir pietinėse dalyse fiksuojama vidutinė 50 °C temperatūra. Žiema Indijoje yra pakankamai gera, nes sulaukiama lietaus. Taigi vasaros karščiai yra tik sezoninis reiškinys. Tačiau Indijos pakrančių regionai, tokie kaip Goa, Kerala karštais išlieka visus metus, tuo jie traukia turistus.
7. Sudanas
Afrikos šalys mums dažnai asocijuojasi su dykumomis ir sausromis, o Sudanas puikiai iliustruoja tokį aprašymą. Ši šalis yra viena iš šilčiausių ir sausiausių pasaulyje, vidutinė temperatūra čia siekia 52 °C laipsnius.
Dykumėjimas yra didžiausia šalies problema (tai reiškia, kad plečiasi arba susidaro dykumos). Sudanas taip pat susiduria su stipriomis sausroms ir badu, kurie kelia pavojų žmonėms, gyvuliams ir augalams. Ši šalis beveik nepatiria kritulių, tik kelias kūdikio ašaras.
6. Omanas
Daugelis žino, kad Arabų valstybė, Omanas, yra viena iš turtingiausių pasaulio šalių, tačiau ar žinote, kad ji taip pat yra viena iš karščiausi pasaulio šalių?
Maždaug 5-6 mėnesius per metus Omano temperatūra siekia 50-53 °C. Kadangi tai yra turtinga šalis, šalies gyventojams suteikiama daug galimybių kovoti su tokiais karščiais. Pavyzdžiui, visuose autobusuose, autobusų stotelėse, traukiniuose ir kitoje infrastruktūroje yra įrengti oro kondicionieriai. Omane kartais palyja, bet tik kalnuotuose Omano regionuose, pavyzdžiui, Dhofaro kalnuose.
5. Iranas
Daugelyje šalių vyrauja sezoninis klimatas, kuomet žiemos metu yra labai šalta, o vasaros metu – labai karšta. Iranas yra viena iš tokių šalių. Artimuosiuose Rytuose esantis Irano šiaurinis regionas, šalia kalvų, paprastai yra vėsus, ten ir vasarą temperatūra neviršija 29 °C. Tačiau pietinės šalies dalys yra labai karštos. Temperatūros ten pakyla iki 50 °C, o vasaros metu vidutinė temperatūra siekia 40-45 °C.
Šalyje dažnos sausros, todėl žmonės vasaromis turi nemenkų rūpesčių.
4. Alžyras
Šiaurės Afrikos šalyje, Alžyre, temperatūra gali kilti labai aukštai ištisus metus. Kai kuriuose šalies rajonuose stūkso sniego viršūnių kalnai, bet daugiausia yra dykumų, kurios driekiasi per visą šalį.
Vidutinė temperatūra siekia 50-53 °C, o karščiausia temperatūra fiksuojama Salah regione. Pakrančių zonose lietaus sulaukiama, bet centriniai regionai yra labai sausi.
3. Irakas
Karo nualintas Irakas susiduria ir su daugybe kitų problemų, ne tik karu. Ir viena iš didžiausių ir pagrindinių problemų yra karštis. Viduriniųjų rytų šalis susiduria su vasaromis, kurių metu temperatūra viršija 48 °C, o kartais pasiekia ir 54 ° C.Vidutinė temperatūra didžiąją metų dalį Irake išlieka apie 40 °C.
Kaip ir Irane, šioje šalyje taip pat yra kalnuotas šiaurinis regionas, kuriame žiemos metu net pasninga. Tačiau likusioje šalies dalyje nuolat tvoskia karštis.
2. Saudo Arabija
Būdama viena iš šilčiausių ir viena iš turtingiausių pasaulio šalių, Saudo Arabija padeda šalies piliečiams ištverti karštį, vystoma patogi infrastruktūra.
Saudo Arabijoje buvo užfiksuota itin aukšta temperatūra, o vasarą vidutinė temperatūra gali siekti apie 54 °C. Didžiąją šalies dalį sudaro Arabijos dykuma, todėl ji sausa ir nenaudinga žemės ūkiui.
1. Libija
Ir galiausiai keliaujame į šilčiausią pasaulio šalį - Libiją. Libijoje temperatūra yra tokia didelė, kad žmonės, gali greit susirgti odos ligomis. Aukščiausia kada nors pasaulyje užregistruota temperatūra buvo pasiekta Libijoje. Tai įvyko 1922 m., kuomet temperatūra šoktelėjo iki 57,8 °C. Esant tokiai aukštai temperatūrai, sunku kažką daryti.
Taigi kitą kartą besiskųsdami orais pagalvokite, kad viskas, ką mes turime yra tikra prabanga, palyginus, su įvairiomis šalimis, kuriose žmonės kovoja dėl stogo virš galvos tvoskiant milžiniškiems karščiams.