Karantinas Raseinių rajone įvedamas nuo spalio 9 d. 00 val. iki spalio 23 d. 24 val.
„Raseinių rajono savivaldybėje epidemiologinė situacija yra išskirtinė, sergamumo rodiklis pagal paskutinius duomenis yra pasiekęs 1159 susirgimus 100 tūkst. gyventojų. Čia kalbame apie išskirtinę situaciją“, – Vyriausybėje trečiadienį kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Bendras susirgimų rodiklis Lietuvoje šiuo metu siekia 55 atvejus 100 tūkst. gyventojų.
Savo ruožtu S. Skvernelis kreipėsi į Raseinių rajono savivaldybę, sakydamas: „skatinkite gyventojus testuotis, ar yra, ar nėra susirgę Covid-19 infekcija“. Jis tikisi, kad neprireiks apskritai uždaryti Raseinių rajono savivaldybės, uždraudžiant atvykti ar išvykti iš jos.
Apribojami susibūrimai
Nuo penktadienio viešose vietose asmenys galės lankytis ir būti ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius. Taip pat būtina laikytis ne mažesnio nei dviejų metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų. Šie apribojimai netaikomi dalyvaujant laidotuvėse.
Vyresni nei 6 metų amžiaus asmenys viešose vietose turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), išskyrus valgant ir geriant viešojo maitinimo organizavimo vietose, taip pat paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke.
Šis reikalavimas netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį.
Ribojamas transportas
Apribojamas keliaujančiųjų tarpmiestinio, priemiestinio ir miesto reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais intensyvumas. Leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu.
Taip pat taikomos ypatingos saugos priemonės – transporto priemonės dezinfekuojamos kiekvieno maršruto pradinėje ir galinėje stotelėse.
Savivaldybėje rekomenduojama riboti judėjimą dėl nebūtinų priežasčių – palikti gyvenamąją vietą tik vykstant į prekybos vietą, darbą, dėl sveikatos priežiūros ir kitų paslaugų gavimo, dalyvavimo Seimo rinkimuose.
Nuotolinis darbas ir ugdymas
Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje.
Analogiškos rekomendacijos taikomos ir privačiajam sektoriui.
Stabdomas ugdymo ir vaikų priežiūros procesas bei švietimo veikla visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose, organizuojant ugdymo procesą nuotoliniu būdu.
Apribojimai parduotuvėms bei maitinimo vietoms
Ketinama drausti kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymą ir fizinį lankytojų aptarnavimą, išskyrus aukšto meistriškumo sporto pratybas.
Draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai bei susibūrimai, išskyrus susibūrimus rinkimų į Seimą balsavimo vietose.
Viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų veikla vykdoma nuo 8 iki 24 valandos.
Darbo laiko ribojimas netaikomas, kai maistas tiekiamas išsinešti arba pristatomas kitais būdais, kai viešasis maitinimas teikiamas įmonių, įstaigų ar organizacijų, kuriose vykdomas pamaininis darbas, darbuotojams šių įmonių, įstaigų ar organizacijų teritorijose ir (ar) patalpose.
Parduotuvių, kioskų ir kitų prekybos vietų patalpose ribojamas pirkėjų ir kitų lankytojų srautas – turi būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas.
Kiti ribojimai
Sveikatos priežiūros paslaugų teikimas organizuojamas sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka.
Draudžiamas lankymas visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose. Kitose socialinių paslaugų įstaigose kontaktuoti su klientu leidžiama tik užtikrinant būtinąsias socialines paslaugas.
Draudžiama veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.
Savivaldybės administracija privalo užtikrinti vaikų ir žmonių su negalia priežiūrą išimtiniais atvejais įstaigose, jeigu tokia priežiūra neįmanoma namuose.
Rekomenduojama savivaldybėje veikiančioms religinėms bendruomenėms neorganizuoti religinių apeigų, kad būtų išvengta viešų susibūrimų.