Trečiadienį nuspręsta išbraukti reikalavimus, susijusius su prekybos kasų skaičiaus didinimu ir eilių mažinimu, reklamų apribojimais. Taip pat nebeliks reikalavimo prekybos centruose lankytis tik po vieną šeimos ūkio narį bei nustatyti ilgesnį prekybos vietų laiką.
„Šios rekomendacijos buvo labiau aktualios šventiniais laikotarpiais, o taip pat jos neturi privalomojo pobūdžio, todėl negali būti kontroliuojamos“, – pažymima Sveikatos apsaugos ministerijos parengtame dokumente.
Prekybos centrams teks palaukti
Dar praėjusią savaitę Vyriausybė kartu su prekybininkais aptarė galimybę nuo balandžio 12 dienos leisti veikti prekybos centrams. Tačiau ministrų kabinetas šio sprendimo nepalaimino. Kaip žinia, šiuo metu leidžiama veikti tik toms prekybos vietoms, kurios turi atskirus įėjimus.
Kaip posėdyje kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė, reikšmingai švelninti karantino neleidžia įtempta epidemiologinė situacija.
„Taip jau yra, kad pagal tuos duomenis, kuriuos šiandien turime, turime seniai nematytą atvejų skaičių per parą, viršijančią 1000 gerokai, Pusė Lietuvos yra eksponentinio augimo fazėje, kita pusė – ne. Matysime, kiek judėjimo apribojimų panaikinimas situaciją likusioje Lietuvoje paveiks“, – posėdyje kalbėjo ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.
Prekybininkus pribloškė Vyriausybės sprendimas.
„Toks truputėlį mums šokas yra. Suprantame atvejų didėjimo problematiką, tačiau nelabai suprantame, o kuo čia prekyba, likusi neatidaryta, dėta. Įkaitais yra tie prekybos centrai, kurių skaičiumi yra nedaug. Bet yra tam tikrų įmonių, kurios tik ten veikia“, – posėdyje kalbėjo Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė.
I. Šimonytė praėjusią savaitę perspėjo, kad sprendžiant dėl visos prekybos atlaisvinimo itin svarbu, kaip šiuo metu veikiančios parduotuvės laikysis reikalavimų per Velykų savaitgalį.
Ministrų kabinetas pritarė, kad nebebūtų taikomas draudimas veikti sveikatingumo centrams.
Taip pat bus leidžiama teikti sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugas atvirose erdvėse, vienu metu teikiamas ne daugiau 10 asmenų, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius. Iki šiol šias paslaugas buvo galima teikti ne didesnėms nei 5 asmenų grupėms.
Taip pat išplėstos ir neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo grupės – vietoj 5 – 10.
Siūloma, kad pakeitimai įsigaliotų nuo balandžio 12 dienos.
Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo praėjusių metų lapkričio, jis pratęstas iki balandžio pabaigos.