Kol vieni žmonės užvakar kvietė pagalbą mieste sužeistai stirnai, kiti ją įvykio vietoje papjovė ir išsivežė. Tai ne pirmas panašus atvejis Klaipėdoje. Dingsta tie sužeisti laukiniai gyvūnai, kurių mėsa valgoma.
P. Lideikio gatvėje, netoli tilto per geležinkelį, tikriausiai automobilio partrenktą stirną radę žmonės nespėjo jai net iškviesti pagalbos, nes nežinia iš kur prisistatę asmenys liudininkų akivaizdoje ją nugalabijo ir išsivežė.
"Gulinčią stirną pamačiau apie 17 val., kai važiavau namo. Sustojau pažiūrėti, ar ji gyva, gyvūnas dar kvėpavo, neatrodė, jog būtų sunkiai sužeistas, bandė stotis, tad nutariau, kad reikia kviesti veterinarą, tuo metu čia buvo ir daugiau žmonių. Netrukus į įvykio vietą atvažiavo dar vienas automobilis, iš kurio išlipo du vyrai, čia pat konstatavo, jog stirna yra sunkiai sužeista, nusitempė už keliolikos metrų ir papjovė", - pasakojo viena įvykio liudininkė.
Kad taip galėjo būti iš tikrųjų, vakar liudijo ištrypta vieta sniege bei jame palikti kraujo pėdsakai. Ši vieta - apie 20 metrų nuo gatvės.
"Nemanau, kad šitaip galima elgtis - specialistui nenustačius gyvūno būklės padėtį plika akimi įvertina vairuotojas ir šaltakraujiškai gyvą stirną papjauna", - stebėjosi moteris.
Moteris teigė buvusi šokiruota tokio vaizdo, todėl apie tai pranešė policijai.
Tačiau Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pateiktoje sausio 12-osios dienos įvykių suvestinėje apie šalikelėje sudorotą stirną neužsimenama. Galbūt dėl to, kad neįžvelgta nusikaltimo požymio, sakė komisariato atstovas.
Anot moters, vienas iš vyrų buvo apsirengęs kareiviškais drabužiais, lengvasis automobilis buvo mėlynos spalvos, ant jo durelių buvo vienos įmonės, prekiaujančios mėsos gaminiais, pavadinimas. Tačiau bendrovės atstovai užtikrino, kad jų parke tokių automobilių nėra, o darbuotojai kareiviškų drabužių nedėvi.
Beje, stirnos nerado VšĮ Gyvūnų globos namų "5 pėdutės" darbuotojas, kuris įvykio vietoje buvo netrukus po pranešimo.
"Kai nuvykau ten, gyvūno jau nebuvo. Žmonės pasakojo, jog stirna buvo dar gyva. Kas ją galėjo išsivežti - negalėjo pasakyti, nežinau ir aš", - apie antradienio įvykį vakar telefonu pasakojo Rimu prisistatęs darbuotojas.
Tokia versija nenustebino ir Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos atstovų, kurie taip pat tikino pranešimo apie sužeistą stirną negavę.
"Tai nenuostabu. Stirna - toks gyvūnas, kurio mėsa valgoma, žmonės galbūt dėl to ją ir pasiėmė, panašių atvejų yra pasitaikę praeityje. Buvo ir taip, kad sužeisti gyvūnai dingdavo anksčiau nei atvažiuodavo pranešimą gavę mūsų inspektoriai. Lapės niekas neims, bet jeigu šernas ar stirna - kitas reikalas. Yra Klaipėdoje tokių medžiotojų, kurie pamatę gulintį mėsos gabalą jo nepaimti negali", - pasakojo inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas.
Pasak jo, tai, kas įvyko antradienį, nėra didelis nusikaltimas, tačiau inspektoriams apie tai vis dėlto reikėtų pranešti.
Įprastai gavus tokius pranešimus nustatoma, ar dėl patirtų sužeidimų gyvūną verta gydyti, ar atlikti eutanaziją.
Valdas PRYŠMANTAS