Pasižiūrėkite, ką gi mums siūlo šis mėnesis.
Arietidų meteorų lietus (birželio 7 - 8 dienomis)
Arietidų meteorų lietus yra vienas iš geriausių reginių. Šio lietaus metu kas valandą galima pamatyti daugiau nei 60 krentančių žvaigždžių.
Deja, yra viena problemėlė, šio meteorų lietaus beveik neįmanoma pamatyti. Skirtingai nuo Leonidų ar Perseidų, kasmetinis Arietidų lietus yra vienas iš nedaugelio piką pasiekiančių šviesiu paros metu.
Nepaisant saulės, kuri užtemdo didžiąją šio meteorų šou dalį, yra šansas pamatyti juos 7 - 8 dienos rytais, prieš saulėtekį. Galbūt verta atsikelti anksčiau?
Mažoji braškių pilnatis (birželio 9 dieną)
Birželio mėnesio pilnatis yra mažiausia metuose. Taip yra todėl, kad pilnatis bus labiausiai nutolusi nuo Žemės, tai vadinama apogėjumi. Mėnulis bus nutolęs 402300 km nuo Žemės, ir bus 14 procentų mažesnis, nei įprastai.
Tikriausiai galvojate, kodėl tai braškių pilnatis? Indėnai taip ją pavadino dėl šį mėnesį nokstančių braškių.
Ryškus Saturnas (birželio 15 dieną)
Birželio 15 dienos vakare Saturnas atsidurs puikioje dangaus vietoje, jis bus labiausiai apšviestas ir artimiausioje padėtyje prie Žemės. Saturno skleidžiama aukso spalva švies ryškiau už visas kitas žvaigždes nakties danguje.
Saturną stebėti bus galima nuo sutemų iki aušros. Kuomet kitos netoliese būsiančios žvaigždės blyksės, Saturnas švytės pastoviai.
Vasaros saulėgrįža (birželio 21 dieną)
Šiauriniame pusrutulyje birželio 21 dieną galėsime pasidžiaugti tiek savo trumpiausia metų naktimi, tiek ilgiausia diena. Kuomet mes pradėsime vasarą Šiaurės pusrutulyje, Pietų pusrutulio gyventojai patirs ilgiausią metų naktį, pas juos prasidės žiema.
Jaunatis (birželio 24 dieną)
Nepaisant trumpų birželio naktų, jaunaties pasirodymas bus vertas dėmesio ir matomas birželio 24 – osios naktį, vasaros naktis leis jaukiai ir šiltai stebėti dangų.
Butidų meteorų lietus (birželio 27 dieną)
Birželio pabaiga atneša Butidų meteorų lietų. Tai kasmetinis renginys, kurį, laimei, galima stebėti vakare. Na, šis meteorų lietus nėra itin gausus, per valandą pasirodo tik 2-3 krentančios žvaigždės. Priežastis, kodėl jį verta paminėti yra ta, kad kartais šis meteorų lietus yra labai gausus ir neįprastas.
1998 metų birželio 27 dieną šio meteorų lietaus metu per valandą praskriejo daugiau kaip 100 meteoritų, tai tęsėsi ilgiau nei septynias valandas. Panašūs protrūkiai įvyko 1916, 1921 ir 1927 metais. Gal 2017 metai prisijungs, prie šios istorinės grupės?