„Aš nesutinku su ta kritika, kuri žeidžia mane kaip žmogų, kuris tarnauja valstybei tiek laiko“, - žurnalistams Krašto apsaugos ministerijoje antradienį sakė J.Olekas.
Ministras sakė, kad komentuodamas situaciją niekada nėra melavęs.
„Niekada nesu melavęs ir su tokia kritika nesutinku“, - kalbėjo ministras.
Paklaustas, ar svarsto prezidentės raginimą atsistatydinti, J.Olekas teigė neturintis ką pridurti prie anksčiau išsakytų žodžių.
D.Grybauskaitė antradienį pareiškė, kad krašto apsaugos ministras turi atsistatydinti, kad nekompromituotų krašto apsaugos sistemos, valstybės ir jį į postą delegavusios Socialdemokratų partijos.
Prezidentė tvirtino, kad J.Olekas meluoja teigdamas, jog Krašto apsaugos ministerija pati kreipėsi į prokuratūrą dėl per brangių kariuomenės pirkinių. Pasak šalies vadovės, tuomet ministerija skundėsi ne dėl kainų, o dėl prekių žymėjimo.
J.Olekas LRT laidoje pirmadienį sakė, kad kreipėsi į prokuratūrą, nes pamatė, kad „bendrovė bandė apgauti arba mūsų darbuotojas elgėsi nesąžiningai“.
Pasak ministro, į prokuratūrą kreiptasi dėl netinkamo krašto apsaugos sistemos pareigūnų pareigų atlikimo ir įtariant, kad „Nota bene“ klastojo parduodamų prekių žymėjimą.
Panašiai kreipimąsi į prokuratūrą yra komentavęs ir kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.
„Buvo įtarta, kad kai kurie smulkūs virtuvės įrankiai buvo įsigyti už didesnę nei rinkos kainą. Taip pat buvo pastebėta, kad UAB „ Nota bene“ kariuomenei pateikė prekes, kurių pakuotės buvo pažymėtos ne to gamintojo ženklinimu. Taigi, būtent dėl 4055 eurų sumos ir už ją įsigytų galimai falsifikuotų prekių 2014 m. pabaigoje – 2015 m. pradžioje buvo pradėti atitinkami vidaus tyrimai ir po to kreiptasi į Vilniaus apylinkės prokuratūrą“, - yra sakęs generolas.
„Prokuratūroje buvo tiriami du epizodai – dėl sukčiavimo ir dėl tarnybos pareigų neatlikimo“, - teigė jis.
Prezidentės spaudos tarnyba antradienį neatsakė į BNS klausimą, kaip prezidentė vertina generolo žodžius apie kreipimąsi į prokuratūrą.
Praėjusį antradienį Viešųjų pirkimų tarnyba paskelbė, kad kariuomenė 2014 metais aštuonis kartus didesne nei rinkos kaina pirko virtuvės reikmenų.
„Tokia situacija kompromituoja ir mūsų politines pastangas apsaugoti valstybę, skirti didesnį finansavimą (gynybai), kompromituoja mūsų sprendimus mūsų žmonių akyse, ir todėl politinę atsakomybę turi prisiimti ministras, kad nekompromituotų ne tik krašto apsaugos sistemos, bet ir valstybės, ir socialdemokratų partijos“, – antradienį parlamente žurnalistams po susitikimo su Seimo valdyba sakė prezidentė.
Teigia išaiškinusi melus
„Kreipiuosi tiek į ministrą, tiek į socialdemokratų vadovybę – prisiimti politinę atsakomybę reiškia nustot daryti gėdą valstybei ir krašto apsaugos sistemai, tai reiškia, toks ministras negali dirbti ir dar išėjęs meluoti ir aiškinti, kad kreipėsi į prokuratūrą. Dėl pavadinimo, ne dėl kainos“, – pridūrė prezidentė.
Ji tvirtino, kad J.Olekas meluoja teigdamas, jog Krašto apsaugos ministerija pati kreipėsi į prokuratūrą dėl per brangių kariuomenės pirkinių. Pasak šalies vadovės, tuomet ministerija skundėsi ne dėl kainų, o dėl prekių žymėjimo.
„Kalbėti, kad krašto apsaugos sistema jau 2014 metais kažką darė, būtų pernelyg drąsu, todėl kad dėl padidintų kainų niekas nesikreipė į prokuratūrą ir likusius dvejus metus vyko tas pats, dabar jau kalbame apie tokius pirkimus iš „Nota bene“ arti dviejų milijonų eurų“, – sakė šalies vadovė, – „Galiu patikslinti, kad 2014 metais krašto apsauga kreipėsi į prokuratūra ne dėl kainos, kad ji buvo per didelė aštuonis kartus, o dėl žymėjimų ir pavadinimų etiketėse“.
Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė tvirtino palaikanti prezidentės poziciją ir koalicijos partneriams socialdemokratams siūlė priimti sprendimus dėl J.Oleko ir „kuo greičiau nuimti įtampą“.