Pasak JAV Centrinės vadavietės (CENTCOM), smūgiai buvo suduoti šeštadienį nuo 15 iki 20 val. Sanos (14–19 val. Lietuvos) laiku ir yra dalis Jungtinių Valstijų ir jų sąjungininkių veiksmų prieš husių grupuotę, kuriais siekiama sustabdyti nuolatinius Irano remiamų sukilėlių išpuolius prieš laivus Raudonojoje jūroje.
Penki smūgiai buvo nukreipti į „pirmą kartą nuo spalio prasidėjusių atakų pastebėtą husių bepiločio povandeninio laivo panaudojimą“, teigiama CENTCOM pranešime.
Dar vienas iš penkių atvejų buvo susijęs su bepiločiu antvandeniniu laivu, iš esmės plaukiojančiu dronu. Tokie laivai naudojami palyginti retai.
Kiti trys buvo susiję su priešlaivinėmis sparnuotosiomis raketomis, sakoma pareiškime.
„CENTCOM nustatė, kad prieštankinės sparnuotosios raketos, nepilotuojamas povandeninis laivas ir nepilotuojamas antvandeninis laivas yra husių kontroliuojamose Jemeno teritorijose, ir nusprendė, kad jie kelia tiesioginę grėsmę JAV karinių jūrų pajėgų laivams ir prekybiniams laivams regione“, – sakoma pranešime, kuriame priduriama, kad buvo smogta šiems penkiems laivams, kad „tarptautiniai vandenys taptų saugesni“.
Tuo tarpu britų jūrų saugumo bendrovė „Ambrey“ pranešė apie naują incidentą strateginiame Bab al Mandebo sąsiauryje, kai sekmadienį buvo užpultas krovininis laivas.
Husiai, kontroliuojantys didžiąją karo draskomo Jemeno dalį, įskaitant Hodeidos uostą, savo išpuolius pradėjo lapkritį, sakydami, kad smogė su Izraeliu susijusiems laivams, siekdami paremti palestiniečius Gazos Ruože, kurią nusiaubė Izraelio ir „Hamas“ karas.
JAV ir JK pajėgos atsakė smūgiais prieš husių grupuotę, kuri vėliau paskelbė, kad amerikiečių ir britų interesai dabar taip pat yra teisėti taikiniai.
Sukilėlių išpuoliai kelia grėsmę tranzito maršrutui, kuriuo gabenama iki 12 proc. pasaulinės prekybos, ir tai paskatino Jungtines Valstijas įsteigti tarptautinę karinio jūrų laivyno operatyvinę grupę Raudonosios jūros laivybai apsaugoti.