„Aš manau, kad tikrai Liberalų sąjūdžio frakcija bus didesnė, (...) negu iki šiol“, - žurnalistams Vilniaus miesto savivaldybėje trečiadienį sakė R.Šimašius.
Jis teigė daugiamandatėje apygardoje reitingavęs perspektyviausius Liberalų sąjūdžio politikus, kurie tinkamai atstovaus liberalias vertybes ir bus geri Seimo nariai.
Liberalų galimybes gerai pasirodyti Seimo rinkimuose stipriai sumažino buvusio partijos lyderio Eligijaus Masiulio kyšininkavimo istorija. Teisėsauga įtaria, kad E.Masiulis iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio už „tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus“ savo bei kitų naudai priėmė 106 tūkst. eurų kyšį.
Kratų metų gegužę pas E.Masiulį namuose iš viso buvo rasta 250 tūkst. eurų, todėl įtarimai jam pareikšti ne tik kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, bet ir neteisėtu praturtėjimu.
Kalbėdamas apie šio tyrimo įtaką Liberalų sąjūdžio sėkmei rinkimuose, R.Šimašius sakė besitikintis rinkėjų supratimo ir atleidimo.
„Aš tikrai tikiuosi, nepaisant visų sukrėtimų, kad rinkėjai mus supranta ir atleidžia tuos dalykus, kurie įvyko gegužės mėnesį su mūsų partijos atskirais nariais“, - teigė Vilniaus meras.
Jis tvirtino, jog dalyvauti valdančiojoje koalicijoje liberalai svarstytų su tomis partijomis, kurios pasisako už mokesčių mažinimą ir žmogaus teisių gynimą.
Visgi R.Šimašius sakė, jog partijų elgesį ir derybines pozicijas vertins po rinkimų.
„Dabar aš, deja, nei apie konservatorius, nei apie socialdemokratus, nei apie valstiečius negaliu pasakyti, už ką jie yra, nes iš jų pačių atstovų girdėjau pačių įvairiausių pasisakymų“, - kalbėjo liberalų lyderis.
Seimo rinkimuose iš viso varžosi 14 politinių jėgų. Dvylika partijų savarankiškai dalyvauja rinkimuose, o keturios yra sudariusios dvi koalicijas.
Kad patektų į Seimą, partija turi surinkti ne mažiau kaip 5 proc. rinkėjų balsų, koalicijai slenkstis yra aukštesnis – 7 procentai.