„(Kreipsiuos) kaip buvęs Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas. Kad Vasiliauskas akivaizdžiai trukdė tyrimui. Ir kitas dalykas, kad leido sau išsireiškimus, kurie nedera centrinio banko ir valstybės pareigūnui“, – BNS ketvirtadienį sakė S. Jakeliūnas.
Jis pabrėžė, kad neprašys prezidento apsispręsti, ar V. Vasiliauskas gali toliau dirbti Lietuvos banko vadovu.
„Prezidentas (...) turėtų išreikšti poziciją, nebūtinai atstatydinimo. Bet kažkokią, tikiuosi, išreikš“, – teigė S. Jakeliūnas.
Jis tikisi, kad G. Nausėda paragins Lietuvos banko vadovą viešojoje erdvėje elgtis korektiškiau.
„Prezidentas galėtų pasiūlyti korektiškai komunikuoti viešojoje erdvėje ir elgtis atsakingai visoms šalims. Toks galėtų būti jo žodis. Kad atkreiptų dėmesį“, – vylėsi europarlamentaras.
S. Jakeliūnas sakė, kad V. Vasiliausko „temą palies“ ir susitikęs su naująja Europos centrinio banko vadove Christine Lagarde (Kristina Legard).
„Tikiuosi, kad bus proga formaliai ar neformaliai (susitikti – BNS), to dar nežinau. (...) Moraline prasme V. Vasiliauskas pakenkė ECB, nes leido savo nacionalinėje erdvėje tokius išsireiškimas. (...) Informuosiu ją, atkreipsiu dėmesį jos apie vieną iš jos kolegų, kad ateityje būtų atkreiptas dėmesys“, – tvirtino S. Jakeliūnas.
S. Jakeliūnas yra paviešinęs neva Seimo reputaciją žeminančios bei centrinį banką diskredituojančios V. Vasiliausko rašytų laiškų ir pasisakymų centrinio banko darbuotojams ištraukas. V. Vasiliauskas ja vadina ištrauktomis iš konteksto ir atitinkamai suinterpretuotomis
Gegužės viduryje Seimas nepriėmė S. Jakeliūno inicijuotos rezoliucijos dėl nepasitikėjimo centrinio banko vadovu.
V. Vasiliauskas LB vadovauja nuo 2011 metų balandžio. Dabar eina antra jo kadencija.