LSMU Kauno ligoninė dar prieš kelias dienas pranešė vėl turinti plėsti COVID-19 skyrius. Daugiausiai COVID-19 pacientų šalyje (200) gydanti įstaiga ketvirtadienį patikslino, kad numatyta skirti dar 50 kovidinių lovų Šilainių ir Aukštųjų Šančių padaliniuose.
Dėl to dalyje padalinių jau teko apriboti kitų paslaugų teikiamą. Šilainių padalinyje, kur šiuo metu apribotos terapinio profilio paslaugos, jau priimami tik COVID-19 ligoniai. Tiesa, pažymima, kad šiame padalinyje lieka akušerijos, pediatrijos, fizinės medicinos ir reabilitacijos, visos ambulatorinės paslaugos, tebegydomos odos ligos.
Nurodoma, kad ligoniai su infekcijos simptomais, bet dar neturintys diagnozės, priimami Baltijos g. 120 Infekcinių ligų korpuse esančiame priimamojo padalinyje.
„Hipodromo g. 13 padalinyje, kuriame bus gydoma apie 80 COVID-19 pacientų, Priėmimo-skubios pagalbos skyrius ir toliau priims nekovidinius chirurginius, kardiologinius, gastroenterologinius, psichiatrijos pacientus. Įprasta tvarka veikia ir Konsultacinė poliklinika.
Ligoninės Centro padalinyje Laisvės al. 17 veikia Vidaus ligų bei Neurologijos skyriai, teikiamos ortopedijos traumatologijos paslaugos“, – ketvirtadienį pranešė gydymo įstaiga.
Kaip komentuodamas situaciją svarstė LSMU Kauno ligoninės atstovas Saulius Tvirbutas, negalima atmesti, kad šiuo metu greičiausiai einama didžiausio sergamumo piko link.
„Krūvis yra labai didelis ir ne tik su COVID-19 dirbančiais medikais, bet ir visomis kitomis ligomis. Sergamumas yra didelis, bent jau mūsų ligoninės priėmimo skyriuose tai matosi. Nesinori sakyti, kad nuolatos yra didelė įtampa, bet ji yra, nes ribotas yra reanimacijos lovų skaičius. Personalo reanimacijose skaičius taip pat yra ribotas.
Vis dar atvyksta daugiau negu išvyksta arba miršta, kitaip tariant, ligonių nemažėja. Tad jei sergamumas ir tokie tempai liks, tai bus labai blogai. Bet, aišku, ta banga kažkada turėtų „lūžti“. Tikimės, kad tai įvyks kuo greičiau. Nes jei į ligonines patektų tik sergantys vakcinuoti, jų būtų daug mažiau, būtų visiškai normalus gydymas, nekalbėtume apie tokią kritinę situaciją“, – komentavo jis.
Per parą į stacionarą vidutiniškai patenka 42 pacientai
Kauno regiono COVID-19 ligos valdymo grupės vadovas doc. dr. Vaidotas Gurskis informavo, kad šiuo metu Kauno regiono ligoninėse sergantiems COVID-19 liga pacientams skirta 470 stacionaro lovų su deguonies tiekimo galimybe, iš kurių užimta 381 lova.
Taip pat šia liga sergantiems pacientams yra skirta 51 reanimacijos ir intensyvios terapijos (RITS) lova su DPV galimybe, iš kurių užimtos 28 lovos.
„Pastarosios savaitės duomenimis, vidutiniškai per parą stacionariniam gydymui su deguonies tiekimo galimybe atvyksta apie 42 pacientus.“
„Pastarosios savaitės duomenimis, vidutiniškai per parą stacionariniam gydymui su deguonies tiekimo galimybe atvyksta apie 42 pacientus, kai ankstesnėmis savaitėmis atvykdavo apie 34 pacientus per parą.
Į Kauno regiono ligonines atvykstančių pacientų amžius įvairus, šia liga serga tiek vaikai, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Vidutinis RITS lovose gydomų pacientų amžius yra apie 60 metų, o apie 90 proc. šių pacientų yra nepasiskiepiję nuo COVID-19 ligos“, – komentavo jis.
2 vaikams pasireiškė multisisteminio uždegiminio atsako sindromas
Kaip pasakojo jis, nors šiuo metu Kauno klinikose gydomų vaikų, sergančių COVID-19 liga, nėra, prieš dvi savaites gydyti sunkia ligos forma sirgę vaikai.
„Dabar jie jau pasveiko. Šią savaitę Kauno klinikų Vaikų chirurgijos klinikoje gydėsi 4 mažamečiai pacientai, sergantys COVID-19 liga ir turintys įvairių žarnyno ligų ar patyrę trauminius sužalojimus.
Taip pat prieš savaitę Kauno klinikose buvo gydomi du vaikai, jau persirgę COVID-19 liga, po kurios jiems pasireiškė multisisteminio uždegiminio atsako sindromas, jie Vaikų intensyviosios terapijos skyriuje praleido dvi paras“, – informavo V. Gurskis.
Paruošė lovų rezervą
Kaip pažymėjo jis, kol kas situacija Kauno regione išlieka įtempta, tačiau dedamos visos pastangos COVID-19 ligos pandemijai suvaldyti.
„Ilgajam savaitgaliui paruoštas lovų rezervas, todėl nuo spalio 30 dienos Kauno regiono gydymo įstaigose pacientams, sergantiems COVID-19 liga, bus papildomai skirta 50 stacionaro lovų su deguonies tiekimo galimybe.
Taip pat Kauno regiono ligoninės nuolat bendradarbiauja su kitais Lietuvos regionais ir yra pasirengusios priimti COVID-19 liga sergančius pacientus iš Vilniaus regiono ligoninių. Šiems pacientams skirta 40 stacionaro lovų su deguonies tiekimo galimybe“, – komentavo Kauno klinikų gydytojas.
Kaip nurodė jis, tokiu būdu nuo spalio 30 dienos Kauno regiono ligoninėse COVID-19 liga sergantiems pacientams iš Kauno ir iš Vilniaus regiono skiriama 520 stacionaro lovų su deguonies tiekimo galimybe.
Kauno klinikose planinių paslaugų stabdyti neketina
V. Gurskis neslėpė, kad šiuo laikotarpiu tampa vis sudėtingiau užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugas pacientams, sergantiems kitomis ligomis, tačiau tas poveikis visose Kauno regiono gydymo įstaigose yra skirtingas.
„Ši COVID-19 ligos banga nuo kitų bangų skiriasi tuo, kad šiuo metu nėra masinio medicinos darbuotojų sergamumo, dėl kurio galėtų sutrikti daugelio sveikatos priežiūros paslaugų teikimas.
Kauno regione daugiausiai COVID-19 liga sergančių pacientų gydomi LSMU Kauno ligoninėje, o daugiausiai kitų planinių paslaugų teikimą pacientams užtikrina Kauno klinikos. Kol kas Kauno klinikose planinių paslaugų teikimo pacientams stabdyti neketinama, bet specialistai kasdien vertina situaciją ir atsižvelgdami į ją priima sprendimus“, – komentavo jis.
Per Vėlines laukia pacientų antplūdžio
Portalas tv3.lt primena, kad VUL Santaros klinikos pranešė per artimiausią savaitgalį laukiančios pacientų antplūdžio.
„Ne po Vėlinių, bet per Vėlines laukiame bangos pacientų. Kadangi tai yra nedarbo dienos, visur dirba šiek tiek mažiau žmonių ir gali būti labai sunku tiems, kurie dirbs, budės, su visais srautais susidoroti. <...> Labai stipriai ruošiamės būtent šiems keturiems laisvadieniams“, – „Žinių radijo“ laidoje „Aktualusis interviu“ teigė Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė, profesorė Ligita Jančorienė.
Gydytojos teigimu, per Vėlines ligoninėse papildomai paskirta darbuotojų, kurie, esant poreikiui, prisijungs dirbančių medikų komandų.
Apskritai išaugęs užsikrėtimų skaičius trukdo medicinos sistemai tinkamai funkcionuoti. Sergantieji COVID-19 užima planinių procedūrų laukiančių pacientų vietas, o reanimacijos skyriai lūžta nuo ligonių gausos, teigė Santaros klinikų gydytoja.
„Kaip persiliejantys indai – jeigu tik didėja pacientų skaičius, kuriems reikia teikti pagalbą dėl šio kvėpavimo sistemos sutrikimo [COVID-19], tada nukenčia visi ligoniai, kurie seniai laukia operacijų. <...> Reanimacijos skyriai yra absoliučiai perpildyti. Tuomet labai diskriminuojamos kitų pacientų galimybės, teisės ir sąlygos jiems patekti į gydymo įstaigas ir gauti pagalbą“, – kalbėjo medicinos profesorė.