• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šunų išmatos viešose uostamiesčio vietose ne juokais ėmė nervinti motinas, kurių atžalos iš lauko į namus parpėdina įmynę į krūveles.

REKLAMA
REKLAMA

Mamos plauna šunų ekskrementus nuo vaikų batukų, drabužėlių ir dviračių. Jų pastabos bei prašymai neveikia keturkojų savininkų - šie ir toliau savo augintinius vedžioja parkuose, leidžia jiems nusilengvinti net vaikų žaidimų aikštelėse ir augintinių krūvelių nesurenka.

REKLAMA

Kad įstatymai ir taisyklės šunų savininkams - nė motais, įsitikinome ir mes, vienos darbo dienos popietę apsilankę uostamiesčio Skulptūrų parke.

Šis ženklas neatbaido šunų vedžiotojų, kurie leidžia savo gyvūnams ne tik lakstyti po Skulptūrų parką, bet ir dergti kur papuola

Nors matomiausiose parko vietose yra iškabinti ženklai, kad keturkojus teritorijoje draudžiama vedžioti, jie neužkliūva klaipėdiečiams, kurie savo augintinius parke gano net be antsnukių ir pavadėlių, o čia pat bėgioja mažamečiai.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu visai šalia parko įrengta ir naujai sutvarkyta šunų vedžiojimo aikštelė visą dieną buvo tuščia.

Pasivaikščiojimai tampa nemalonūs

Ne vienas šunų šeimininkas dienraščiui skundėsi, jog augintinio išvedimas į lauką kaskart kainuoja daug nervų. Esą gyventojai puola akis draskyti tik iš namo išėjus, o mieste - vos kelios aikštelės gyvūnams vedžioti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklausti, ar nemato parke pastatyto ženklo, keli keturkojus vedantys klaipėdiečiai vieningai tvirtino, esą jų augintiniai žaliųjų plotų neteršia, o per teritoriją jiems reikia praeiti tam, kad tiesiausiu keliu galėtų pasiekti namus.

"Juk neisiu ratais aplink", - kaip savaime suprantamą dalyką aiškino spanielio šeimininkas.

"Tik nereikia skųstis - lai vedžioja savo gyvūnus kur nori, tačiau tegul susirenka krūvas iš mūsų panosių. Juk ir mes savo kūdikių pilnų sauskelnių nemėtome, kur papuola", - tvirtai savo nuomonės laikėsi moterys, kurias kalbinome uostamiesčio Skulptūrų parke.

REKLAMA

Lidija teigia, jog jos pastabos nuo šunų savininkų atšoka lyg nuo sienos

Šiurpina mamas

"Kasdien su vaiku atvažiuoju į Skulptūrų parką ir kasdien vaizdelis tas pats - žmonės savo numylėtinius keturkojus ne tik vedžioja be antsnukių, bet ir leidžia jiems kakoti vos ne prie ratukų. Kažkoks košmaras.

REKLAMA

Ne kartą bandžiau žmones sudrausminti, bet mano žodžiai tarsi į sieną atsimuša - pasižiūri iš padilbų ir nueina. Ir taip - visur. Gyvenu prie teismo pastato, kasdien pro langą matau, kaip išvesti šunys dergia kiemą, ir tik vienintelė moteris iš visų kaimynų išeina į lauką su maišeliu, surenka savo gyvūno krūveles", - atviravo mama Lidija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tame pačiame Skulptūrų parke jai antrino ir klaipėdietė Dalia, kuri saulėtu oru į šią vietą nuolat ateina su sūnumi.

"Ne kartą ploviau vaiko batukus ir drabužius - žaisdamas įmynė. Pikčiausia dėl to, kad po parką ratus vos ne visada suka tie patys žmonės, ir jų gyvūnai krūvas čia pat palieka. Į perspėjimus jie nereaguoja.

REKLAMA

Gyvenau Vokietijoje, tai ten net menką šiukšlę baisu numesti - kaip mat iš kažkur policija prisistato, net neaišku, kas jiems praneša. O pas mus žema kultūra, kurią gal tik didelės baudos pakeltų. Nė vienas jų su maišeliais paskui šunis nevaikšto. Ne tik Skulptūrų parke šita bėda akis bado. Visame mieste taip yra", - įspūdžiais dalinosi moteris.

REKLAMA

Dar viena mama dienraščio žurnalistei atvirai prisipažino, kad ir pastabas keturkojų savininkams bijo duoti, nes jų veidai atrodo "grėsmingai".

Dalia uostamiestyje pasigenda vokiškos tvarkos, kada žmogus gali būti skaudžiai nubaustas net už viešoje vietoje numestą menką šiukšlę

Už nesurinktas išmatas nebaudžia

Kasdieninė situacija Skulptūrų parke nestebina Klaipėdos VPK Prevencijos skyriaus viršininko Kazimiero Sinkevičiaus. Jis įsitikinęs, kad jeigu pasipiktinusios motinos apie pažeidėjus praneštų policijai, ekskrementų krūvelių ten sumažėtų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ekologinė policija, kalbėjo pareigūnas, skundų dėl nedrausmingų šunų savininkų sulaukia ypač mažai. Kiekvieną savaitę tokių asmenų nubaudžiama po 2-3, tačiau pažeidėjus Ekologinės policijos pareigūnas kartu su tarnyba "Nuaras" gaudo tiesiog gatvėse, reidų metu.

Nuobaudos dažniausiai skiriamos už neregistruotus šunis ir jų vedžiojimą be pavadėlio.

"Prevencijos skyrius nenubaudė nė vieno klaipėdiečio, kuris savo augintiniui leido teršti draudžiamoje šunis vedžioti teritorijoje. Pirma - niekas neiškvietė mūsų iškart tai pastebėjęs. Antra - reikia suprasti ir žmones. Klaipėdoje yra vos vienas kitas konteineris su maišeliu, skirtas būtent šunų išmatoms mesti. Pagal galiojančias taisykles, į bendrą konteinerį tokius dalykus mesti draudžiama. Pareigūnai už tai gali net bausti. Tegul Savivaldybė suteikia galimybę keturkojų augintojams elgtis tvarkingai", - dėstė K. Sinkevičius.

REKLAMA

Jo teigimu, gyventojai apie pažeidimus gali pranešti tiesiog paskambinę telefonu 112.

"Bėda ne policijoje, o visuomenėje, kuri nenori prisiimti atsakomybės. Juk norint nubausti žmogų, kuris leido teršti šuniui bet kur, reikia įrodymų ir liudininkų, o tokiais nė vienas nenori būti", - kitur problemą įžvelgė pareigūnas.

REKLAMA

Gelbės situaciją

Pernai už šunų ir kačių laikymą uostamiestyje surinkta 128 tūkst. litų mokesčių.

Už šiuos pinigus šiemet valdininkai ketina kiek pataisyti padėtį mieste šunų laikytojų labui. Per keletą pastarųjų mėnesių įvairiose miesto vietose bus įrengta 13 konteinerių, kitaip vadinamų šunų tualetų, su maišeliais išmatoms.

REKLAMA
REKLAMA

Išdygs uostamiestyje ir naujų ženklų. Vieni skelbs, kad tam tikrose miesto vietose šunims lakstyti ir dergti negalima, kiti bylos apie naujas aikšteles.

Kur stovės draudžiamieji ženklai, daugiausiai priklausys nuo pačių gyventojų - šie turėtų pranešti Savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus specialistams apie labiausiai teršiamus žaliuosius plotus.

Pasak šio skyriaus vyr. specialistės Aldonos Vybernaitienės, kol kas žmones šunys labiausiai erzina Ligoninės gatvėje. Iš ten sulaukta skundų, todėl vienas ženklų ten ir bus pastatytas.

Gerų rezultatų nesitiki

Tačiau valdininkų pastangos kažin ar išgelbės uostamiestį nuo gyvūnų išmatų, spėja A. Vybernaitienė.

Jos teigimu, prieš kurį laiką Klaipėdoje pastačius 16 šunų tualetų, iš jų nenuniokoti liko tik 8. Kol žmonės nesikeis, tol ir aikštelės ar dėžės išmatoms negelbės, mano specialistė ir kaip pavyzdį pateikia faktą, kad likę sveiki 8 tualetai nuolat stovi tušti.

"Štai anądien einu Skulptūrų parku ir sutinku vyrą, kuris šunį vedžioja. Sakau, ar nežinote, kad čia vedžioti negalima, jis atšovė - kas man darbo! Ne vienoje užsienio šalyje viešėjau ir savo akimis mačiau - vaikšto žmonės su šunimis, maišelius nešiojasi, ir ne draudimų bijo, o tiesiog vieni kitus gerbia", - kalbėjo A. Vybernaitienė.

REKLAMA

"Lietuviai, vienykimės!"

Tikrą vajų dėl šunų dergiamo Vilniaus pradėjusi žurnalistė ir televizijos laidų vedėja Ligita Žakevičienė jau džiaugiasi pirmaisiais savo visuomeniškos veiklos rezultatais.

Ji mano prisidėjusi prie to, kad šiandien sostinė nukabinėta socialiniais plakatais, raginančiais šunų šeimininkus rinkti savo augintinių krūveles, o namų valdos griežčiau ėmė kontroliuoti kiemsargius, kurie šunų išmatas anksčiau lanku apeidavo.

"Mano kantrybė trūko motinystės atostogų metu, kada su vaiku išvažiuodavau į lauką. Nuo šaligatvio net žingsnio nebuvo galima žengti - vejos nuklotos šunų kakalais. Pastabos nepadėjo, tai ėjau į laidą "Prašau žodžio", vėliau surengiau susitikimą su Vilniaus savivaldybės specialistais. Ir iki šiol neatsisakau dalyvauti laidose, kuriose apie tai kalbama.

Nereikia guostis, kad trūksta aikštelių ar konteinerių, ir neva tik dėl to problema egzistuoja. Niekas nebaus tvarkingo žmogaus, kuris supakuotą krūvelę išmes į paprastą šiukšlių konteinerį. Tiesiog jie įprato nebaudžiami savo gyvūnus vedžioti", - emocijų neslėpė moteris.

Ji įsitikinusi, kad tik žmonių pilietiškumas gali išspręsti problemą. "Šunų daugėja ir daugės, todėl, gerbiami tautiečiai, siūlau vienytis", - ragina L. Žakevičienė.

Vaida Jutkonė,
"Vakarų ekspresas"

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų