Didžiausia vulkaninė veikla vyksta palei Ramiojo vandenyno ugnies žiedą, aplink Ramiojo vandenyno dalį, kurioje susitinka keletas tektoninių plokščių sukeliančių žemės drebėjimus ir grandinę, kurią geologai vadina subdukcijos zonos ugnikalniais, kaip rašoma independent.
Kiti išsiveržimai vyko ugnikalniuose žemyninėse vietose, tokiose kaip Ol Doinyo Lengai Tanzanijoje, arba vandenynų salose, pavyzdžiui, Havajuose. Kiti įvyksta ir po vandeniu.
Kurie ugnikalniai gali išsiveržti 2018 metais?
Ugnikalniai, kurie šiuo metu rodo neramumo požymius, gali tiesiog nurimti ir neišsiveržti, tačiau kiti ateityje gali peraugti į išsiveržimo būseną, todėl juos mokslininkai atidžiai stebi.
Kirishima, Japonija
Vienas iš mažiausiai žinomų, tačiau aktyviausių ugnikalnių Japonijoje yra Kirishima. Tai yra kelių vulkaninių kūgių grupė, kurių išsiveržimai buvo registruojami nuo 742 metų. Vieno iš šių kūgių, Shinmoedake išsiveržimas 2011 m. buvo didžiausias Kirishimoje per daugiau nei 50 metų. Šiuo metu įspėjimo lygis išlieka aukštas.
Merapis, Indonezija
Merapis yra vienas iš pavojingiausių ugnikalnių Indonezijoje dėl dažnų išsiveržimų ir tankiai apgyvendintų šlaitų. Po jo 2010 metų išsiveržimo žuvo beveik 400 žmonių, todėl 2010 metų išsiveržimas iki šiol yra didžiausias 21-ąjame amžiuje. Manoma, kad kitas Merapi išsiveržimas taip pat įvyks greitai, nors tiesioginių požymių, kad padidėjo vulkaninė veikla nėra.
Oraefajokul, Islandija
Šis ledu padengtas ugnikalnis išsiveržė du kartus nuo Islandijos gyvenvietės susikūrimo, įskaitant didžiausią šalies išsiveržimą 1362 metais ir kitą 1727-1728 metais. Abiem atvejais dėl išsiveržimų įvyko didžiulis ir mirtinas potvynis, nes kalnuose ištirpęs vanduo staiga išliejo.
Mokslininkai mano, kad Oraefajokull atsibunda. Nuo 2017 metų vasario užfiksuoti smulkūs seisminiai drebėjimai ugnikalnio viduje, o lapkričio mėnesį atsirado įduba ant ledo paviršiaus pagrindiniame krateryje, o tai reiškinys, kurį paprastai sukelia besikaupianti šiluma bei tirpstantis, žemiau paviršiaus esantis, ledas.
Popocatepetl, Meksika
Meksikos Popocatepetl yra nutolusi 70 km į pietryčius nuo Meksikos ir yra aktyviausias šalies vulkanas. Šiuo metu ugnikalnis kaupia lavą, tai ilgai trunkantis procesas – su lavos kupolo augimu, sprogimais, pelenų pliūpsniais.
Villarrica, Čilė
Sniegu padengtas Villarricos vulkanas yra vienas iš nedaugelio ugnikalnių visame pasaulyje su aktyviu lavos ežeru. Nuo 2017 m. lapkričio vidurio pastebimas palaipsninis seisminių ir lavos ežerų aktyvumo padidėjimas su iki 150 m siekiančiais lavos fontanais.
Kilauea, US
Kilauea vulkanas Havajų didžiojoje saloje palaipsniui plečiasi jau 35 metus ir nėra jokios priežasties tikėtis, kad šis išsiveržimas netrukus baigsis. Vulkanas išsiveržia gamindamas lavos srautus, kurie kartais patenka į vandenyną.
Taigi, tai yra ugnikalniai, kuriuos reikės atidžiai stebėti šiais metais.
Tačiau vulkaniniai neramumai gali staigiai prasidėti ir kituose ugnikalniuose, tokiuose kaip Hekla, kuri yra Islandijoje.