Socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodė netikra naujiena, kurioje rašoma, jog nužudytas atlikėjas Radži. Po naujiena esančiame prieraše nurodoma, kad žinią apie šeštadienio vakarą neva nušautą dainininką patvirtino Policijos departamentas.
Taip pat nurodoma. Jog atlikėjas rastas sumušta galva ir su šautine žaizda nugaroje, o nužudymas esą galėjo būti suplanuotas.
Geriau nespausti
Be abejo, ši „naujiena“ nėra tikra, nes bet kas pasivarginęs ją paspausti nieko neišvydo. Gali būti, kad tokių smalsuolių atsirado nemažai, nes publikaciją šokiruojančia antrašte neva parašė naujienų portalas 15min. Beje, „straipsnio“ antraštėje įvelta klaida – žodyje „dainininkas“ praleistas skiemuo.
Ryšių reguliavimo tarnybos Tinklų ir informacijos saugumo departamento ekspertai įspėja atsargiai elgtis su panašaus turinio naujienomis ir nespausti įtartinų nuorodų, nes po jomis gali slypėti virusai.
Jei vis dėlto aptikote netikrą naujieną, specialistai siūlo kreiptis į „Facebook“, policiją bei internetinio saugumo specialistus.
„Jeigu „Facebook“ yra kažkokia naujiena netikra paskelbta, tai reikia pranešti „Facebook“ pačiam, kad tą turinį patikrintų, arba siūlyti tą turinį išimti. Jeigu yra kažkokie tai dalykai, kas skleidžia melą, tai paprastai į policiją reikia kreiptis. O jeigu norite įsitikinti, ar po nuoroda slepiasi virusas, tai elektroninių paštu [email protected] reikia atsiųsti nuorodą. Specialistai apžiūrės, ar ten buvo paslėptas virusas, ar ne“, - tv3.lt informavo Ryšių reguliavimo tarnybos atstovas.
Naujienos geriau ieškoti portale
Lietuvos policijos departamento Komunikacijos skyriaus vadovas Ramūnas Matonis gyventojams taip pat pataria nespausti įtartinų nuorodų su tokiomis skandalingomis antraštėmis, ypač, jei matyti, kad portalas, į kurį nuoroda nuves – neaiškus.
Tačiau šiuo atveju, kai nuoroda neva veda į lietuvišką portalą, R. Matonis siūlo tokio straipsnio ieškoti tiesiogiai per portalą.
„Kai matote tokias neįtikėtinas naujienas, tai rekomenduojame mes eiti į portalą geriau ir pasižiūrėti, ar naujiena yra. Jeigu naujienos nėra, nespausti. Šiaip geriausia apie tokius atvejus pranešti „Facebook“, jie paprastai sureaguoja“, - tv3.lt kalbėjo R. Matonis.
Apie kitus internetinio sukčiavimo būdus žiūrėkite: