Pranešimą išklausę parlamentarai tikino, kad kalboje jautėsi konfliktas tarp konservatorių ir Nausėdos, tačiau, pasak opozicijos, kritikos valdantiesiems kalboje galėjo būti ir daugiau.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
„Pranešimas šį kartą mane nustebino, nes beveik neįtikima Prezidento metiniame pranešime negirdėti nieko apie užsienio politiką ir gal 2–2,5 procento apie gynybą ir krašto saugumą“, – sako I. Šimonytė.
Dėmesį sutelkė ne ten
Tokiais žodžiais į Prezidento metinį pranešimą reaguoja Premjerė Ingrida Šimonytė. Konservatorių lyderei užkliuvo, kad Gitanas Nausėda šiemet daugiau dėmesio skyrė ne užsienio, o vidiniams šalies reikalams.
„Buvo vidaus darbotvarkės pranešimas, praktiškai 100-u procentų. Tas žanras, kad viskas šalyje vyksta gerai. Buvo paminėtas ne vienas, kuris įvyko, pasitaisė ar išsisprendė, ar gerėja, visą laiką tuose pranešimuose, nutylima, kas tuos dalykus padaro“, – teigia Ministrė Pirmininkė.
Šimonytė pasisakė ir dėl Prezidento pastabų buvusiai ministrei Monikai Navickienei, šios skrydžio į Dubajų.
„Prezidentas net nesistengė būti visiems lygiai teisingas, nes jo ankstesni komentarai dėl kai kurių kitų politikų, ir galiausiai, prisimenant jo paties istoriją dėl „Operos fantomo“, – priduria ji.
Anot Šimonytės, Nausėda taiko dvigubus standartus ir priminė Prezidento apsilankymą miuzikle Londone už ambasados pinigus.
„Visada tokiais atvejais reikia išlaikyti teisingumą visiems, nes tai diktuoja ir Prezidento priesaika“, – aiškina I. Šimonytė.
„Pačiam nesvetimas konfliktas“
„Prezidentas paminėjo vienijimo būtinybę, bet pačiam nesvetimas konfliktas šitame politiniame lauke ir tie konfliktai tarp Prezidento, ir Prezidentūros, ir konservatorių vargina ir trukdo, šitą galėčiau pažymėti“, – teigia Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
„Nuskambėjo atgarsiai ir Prezidento priešpriešos su konservatoriais, bet tai netapo pagrindiniu kalbos akcentu“, – sako Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Tiesa, opozicijoje yra manančių, kad Nausėdos kalba daug švelnesnė lyginant su pastabomis, kurias anksčiau valdantiesiems per savo kalbas dalindavo Dalia Grybauskaitė.
„Yra toks paskutinis, pakankamai švelnus pūkuotas pranešimas, akcentavo keturių metų šios Vyriausybės veikos etapą. <...> Nebuvo perlenkta ir prezidentas tiesiog sakė: tiesiog beviltiška žiūrėti atgal, kas yra dabar. Daug lūkesčių jis deda į ateitį, į rudenį“, – kalba Seimo narys Saulius Skvernelis.
„Kritika, aš manau, santūri, jis girdėjau moka geriau išsireikšti. Šiuo atveju pakritikuota viena ministrė, kuri dabar pati populiariausia“, – priduria socialdemokratas Algirdas Sysas.
Pasigedo žmogaus teisių
Seimo Pirmininkė Prezidento kalboje pasigedo minčių apie žmogaus teises.
„Kalbant apie vieningą, solidarią, susitelkusią visuomenę nepaminėti žmogaus teisių koncepcijos, man šito pritrūko“, – teigia Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Šį kartą Gitano Nausėdos kalbos nesiklausė buvę šalies vadovai.
„Kodėl iš kadenciją baigusių Prezidentų nei vienas nepasirodė? Paprastai būna. – Kviesti tikrai buvo, Jūs matėte, kad balkonas lūžo nuo svečių, taip pat ir salėje buvo svečiai. Manau, taip sutapo“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.
O štai taip į Prezidento kalbą reagavo Seimo narys Vytautas Bakas, kuris pasitiko Nausėdą su užrašu: „Prezidente, ar neslegia sąžinės išduotas pranešėjas?".
Bako žodžiais, žvalgybos pareigūnas, kuris atskleidė visuomenei prezidento ryšius su baltarusiškų trąšų atstovais, yra išduotas, atleistas ir sunaikintas kaip pareigūnas.
Daugiau sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.