• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus universiteto ligoninėje Žalgirio klinikoje – neramios dienos. Ką tik nuskambėjo skandalas dėl mobingo, o dabar įstaigai prireikė kreiptis į prokurorus dėl klinikoje rastų besimėtančių implantų lipdukų. Tai sukėlė spėlionių net ir dėl to, ar operacijos galėjo būti atliktos ir ne klinikos pacientams. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo netinkamo pareigų atlikimo. Naujausia žinia – nuo pirmadienio ligoninės vadovas palieka pareigas.

Vilniaus universiteto ligoninėje Žalgirio klinikoje – neramios dienos. Ką tik nuskambėjo skandalas dėl mobingo, o dabar įstaigai prireikė kreiptis į prokurorus dėl klinikoje rastų besimėtančių implantų lipdukų. Tai sukėlė spėlionių net ir dėl to, ar operacijos galėjo būti atliktos ir ne klinikos pacientams. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo netinkamo pareigų atlikimo. Naujausia žinia – nuo pirmadienio ligoninės vadovas palieka pareigas.

REKLAMA

Incidentas dėl implantų lipdukų Žalgirio klinikoje įvyko dar praėjusių metų pabaigoje. Portalo tv3.lt šaltinių duomenimis, vieno iš budėjimų metu bendro gydytojų naudojimo kambaryje pravirame stalčiuje vienas darbuotojas aptiko, jo teigimu, kelis šimtus implantų lipdukų su ranka užrašytais pacientų vardais ir pavardėmis, operacijos data, danties numeriu.

„Tai reiškia, kad galimai ne klinikos pacientams galėjo būti sukami implantai? Tie lipdukai šiaip turėtų būti suklijuoti į specialius žurnalus, bet jie mėtėsi stalčiuje bendro naudojimo gydytojų kabinete prie konkrečios gydytojos laikytų daiktų“, – spėliojo šaltinis.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pasakojo, kad kitą darbo dieną, tai yra gruodžio 27-ąją, gydytojų susirinkimo metu rasti implantų lipdukai buvo išberti ant stalo matant visiems dalyvaujantiems. Įjungus tarnybinį pranešimą buvo paviešinta, kad jie 23 d. rasti budėjimo metu. Šaltinio teigimu, šiuos lipdukus susirinko ir išsinešė jau minėta konkreti gydytoja.

REKLAMA

Buvo pranešę ir rezidentai

Apie tai, kad gydytoja darbo metu esą atlieka „privačias“ operacijas, dėl ko griūna numatytas dienos operacijų planas, atsakingoms institucijos dar gruodžio 21 d. pateiktame pareiškime skundėsi ir gydytojai rezidentai. 

Portalas tv3.lt primena rašęs, kad po Žalgirio klinikoje dirbančių gydytojų rezidentų pranešimo, kuriame jie skundėsi dėl minimos gydytojos jų atžvilgiu galimai taikomo psichologinio smurto, medikė neteko vedėjos pareigų.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo metu atliekami proceso veiksmai siekiant išsiaiškinti galimai padarytos nusikalstamos veikos aplinkybes“, – nurodė prokuratūra.

Ligoninės Medicinos etikos komisija sausio mėnesį pripažino, kad keliais konkrečiais atvejais gydytoja taikė mobingą gydytojų rezidentų ir/ar gydytojo rezidento atžvilgiu. 

Nors dėl kitų rezidentų pareiškime išsakytų skundų etikos komisijai pritrūko pagrindo tai laikyti psichologiniu smurtu, vertinti punkto dėl „privačiai“ atliekamų operacijų ji nurodė apskritai neturinti kompetencijų. Informaciją apie galimą nusikalstamą veiką klinika nurodė perdavusi į prokuratūrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pradėtas ikiteisminis tyrimas

Generalinė prokuratūra portalui tv3.lt patvirtino, kad dėl rastų neįklijuotų implantų lipdukų pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Įvertinus Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos pareiškime nurodytą informaciją, šių metų sausio 18 d. buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl, įtariama, tarnybos pareigų neatlikimo (pagal Baudžiamojo kodekso 229 str.). Šiuo metu atliekami proceso veiksmai siekiant išsiaiškinti galimai padarytos nusikalstamos veikos aplinkybes“, – nurodė prokuratūra.

REKLAMA

Pagal nurodytą straipsnį, valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, dėl neatsargumo neatlikęs savo pareigų ar jas netinkamai atlikęs, jeigu dėl to valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo patyrė didelės žalos, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Pažymima, kad įtarimai šiame tyrime niekam nėra pareikšti. Ikiteisminį tyrimą atlieka Vilniaus AVPK pareigūnai, tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras.

REKLAMA

Siekiant nepakenkti atliekamam ikiteisminiam tyrimui, detalesnės informacijos institucijos pateikti negalėjo.

Kilus įtarimams kreipėsi pati įstaiga

Žalgirio klinikos direktorius Linas Zaleckas patvirtino, kad toks incidentas ligoninėje nutiko – gruodžio 27 d. vieno darbuotojo apie rastus implantų lipdukus buvo pranešta rytinio chirurgų susirinkimo metu.

„Savo įstaigos viduje, kiek įmanoma turimomis galimybėmis, tyrimą atlikome, bet kadangi mūsų galios čia išseko, kreipėmės į teisėsaugą, ar yra padarytas kažkoks pažeidimas. Mes turime tam tikro pagrindo manyti, kad gali taip būti, bet duomenų, kurie 100 proc. tą patvirtintų, neturime. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kadangi mūsų, kaip įstaigos, kompetencijos čia baigiasi, lauksime teisėsaugos sprendimo. Klausimai, kurie kilo teisėsaugai po mūsų kreipimosi, jau buvo atsakyti, ir tolimesni veiksmai yra ne mūsų kompetencijoje“, – portalui tv3.lt komentavo jis. 

Portalo šaltinio tvirtinimu, pranešti atsakingoms institucijoms apie šį įvykį esą buvo delsiama. Vadovas gi neigė, kad tai neva galėjo būti vilkinama.

„Manau, logiška, visų pirma sulaukti žmogaus paaiškinimo, jį įvertinti ir tada spręsti dėl tolimesnių veiksmų. Kreipimasis raštu dėl įvykio buvo pristatytas gruodžio 27 dieną, iš karto po Kalėdų, gydytoja buvo paprašyta pasiaiškinti. Tą dieną ji atnešė prašymą pasiaiškinimą atidėti ilgesniam terminui ir jį atnešė 29 d. darbo dienos pabaigoje. Įvertinus tai, kitą darbo dieną, tai yra iškart po Naujųjų metų, sausio 2 dieną, ir buvo kreiptasi į teisėsaugą“, – aiškino L. Zaleckas.

REKLAMA

Nežinoma, kad dirbtų kitoje darbovietėje

Ar rasti implantų lipdukai leistų įtarti, kad tai galėjo būti nesilaikant klinikos nustatytos tvarkos daromos implantavimo operacijos, aiškaus atsakymo ligoninės vadovas neturėjo.

„Klausimas, klinikos ar ne klinikos [pacientams], ar daryta kažkur kitoje įstaigoje ir čia laikyta. Tai yra daug klausimų, į kuriuos, nežinau, ar kaip administratoriai galime neginčijamai atsakyti. Dėl to, kad mums natūraliai tokių klausimų kilo, ir kreipėmės patys, kad visos abejonės būtų išsklaidytos“, – dėstė L. Zaleckas. 

REKLAMA

Jis taip pat neturėjo informacijos, kiek konkrečiai buvo rasta implantų lapelių ir kada galimai galėjo būti atliktos operacijos. 

„Savo įstaigos viduje, kiek įmanoma turimomis galimybėmis, tyrimą atlikome, bet kadangi mūsų galios čia išseko, kreipėmės į teisėsaugą, ar yra padarytas kažkoks pažeidimas. Mes turime tam tikro pagrindo manyti, kad gali taip būti, bet duomenų, kurie 100 proc. tą patvirtintų, neturime“, – sakė L. Zaleckas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tų lapelių suskaičiuotų, mano žiniomis, nėra buvę, kiek rašte parašyta, tiek parašyta. Bet apie pateiktą kažkokį skaičių, kad jį turėtume ar būtume supažindinti su juo ar kad kas tuos lapelius sunumeruotų, suskaičiuotų, būtų žiniomis, to nėra buvę“, – teigė jis. 

L. Zaleckas taip pat tvirtino neturintis žinių, kad tokios operacijos galėjo būti atliktos Žalgirio klinikoje. „Kadangi dėl to kilo įtarimų, prašėme gydytojos paaiškinimų, jos aiškinimas buvo toks, kad nebuvo daryta, bet siekiant išsklaidyti abejones ir kreipėmės į teisėsaugą, kad paneigtų ar patvirtintų įtarimus“, – pabrėžė jis.  

REKLAMA

Tačiau vadovas patvirtino, kad, jo turimais oficialiais duomenimis, gydytoja dirbanti tik vienoje įstaigoje.

„Pagal oficialią informaciją, kurią priklauso pateikti darbuotojams, šiuo metu deklaracijoje nurodyta, kad dirba vienoje įstaigoje, dėl to ir kilo klausimų“, – sakė L. Zaleckas. 

Direktorius nusprendė palikti pareigas

Portalo tv3.lt šaltinio duomenimis, esą po šio įvykio Žalgirio klinikos vadovas nusprendė atsistatydinti iš direktoriaus pareigų.

REKLAMA

Nuo 2021 m. gruodžio vadovaujantis įstaigai pats L. Zaleckas teigė šiuo metu einantis vadovo pareigas, tačiau neslėpė, kad planuoja grįžti į gydomąjį darbą. 

„Planuoju daugiau grįžti į gydomąją ir pedagoginę veiklą, nes savęs kaip administratoriaus ilgalaikėje perspektyvoje, kaip ne kartą esu sakęs ir anksčiau, nematau. Kadangi dabar vyksta Žalgirio klinikos jungimas su Santaros klinikomis, šis laikotarpis įtemptas visai įstaigai. Kol kas tos pareigos yra tokios, bet, manau, kad grįšiu į gydomąją veiklą“, – komentavo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Paprašius patikslinti, ar nėra pateikęs prašymo dėl atsistatydinimo, tiesaus atsakymo direktorius neturėjo: „Kai bus konkreti informacija iš dalininkų, tada ir bus įvardinta.“

Tuo metu vėliau Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) portalui tv3.lt patvirtino, kad yra gavusi Žalgirio klinikos direktoriaus atsistatydinimo prašymą, kurį šią savaitę vykusiame įstaigos dalininkų susirinkime nuspręsta patenkinti.

„L. Zaleckas pareigas eis iki vasario 12 d., jo funkcijas laikinai perims Žalgirio klinikos Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėjas, gydytojas veido ir žandikaulių chirurgas Dalius Matkevičius“, – nurodė ministerija.

SAM taip pat patvirtino, kad yra informuota apie galimai klinikoje padarytą nusikalstamą veiklą, apie kurią klinika pranešė Generalinei prokuratūrai.

Portalas tv3.lt bandė susisiekti ir su pačia minima gydytoja, tačiau ji neatsiliepė.

Visur reikia tikrinimo
Visur reikia tikrinimo
Dirbo nelegaliai pagrindinio darbo valandomis - neapskaitytus pinigus ir be jokių mokesčių dėjosi sau į kišenę ar į sąskaitą .... Pagrindinio darbo laiką išnaudoja nelegaliam darbui - todėl ir susidaro eilės po pusmetį kitiems registruotiems pacientams .......
.... Gerai pakračius tokių dalykų rastumėte visose klinikose ...... Visur reikia tikrinimo ir slaptų pacientų, kad greičiau susekti tokius nelegaliai dirbančius pagrindinio darbo metu ..........
Tokie dalykai, be vadovo palaiminimo, negalimi.
PAVARDĘ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų