• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienio popietę paskutinį „sudie“ buvusiam premjerui Gediminui Kirkilui ištarė jo bičiuliai ir bendražygiai. Velionis palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse.

Trečiadienio popietę paskutinį „sudie“ buvusiam premjerui Gediminui Kirkilui ištarė jo bičiuliai ir bendražygiai. Velionis palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse.

REKLAMA

Veliono urna išnešta trečiadienį apie 12 valandą. Valstybinės laidotuvės vyko Antakalnio kapinėse. G. Kirkilas amžinojo poilsio atgulė Vilniaus Antakalnio kapinėse, šalia režisieriaus Rimo Tumino.

Ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės kariškiai, Lietuvos kariuomenės garbės kuopa ir pučiamųjų orkestras. 

Buvusio premjero garbei sugiedotas Lietuvos himnas.

G. Kirkilo garbei iššautos salvės. Laidotuvių procesiją vedė kunigas Ričardas Doveika.

Pasak policijos, politiko kūnas buvo surastas šeštadienį ryte namuose be išorinių smurto žymių. G. Kirkilas ėjo 73-iuosius metus.

REKLAMA
REKLAMA

Bendražygiai dalijosi jautriais žodžiais

Bendražygiai ir bičiuliai dalijosi jautriomis kalbomis. G. Kirkilas išlydėtas skambant poetų Justino Marcinkevičiaus, Vytauto Mačernio eilėms.

REKLAMA

Laidotuvių metu atsisveikinimo žodį tarė socialdemokratų garbės pirmininkas, signataras Vytautas Povilas Andriukaitis ir Seimo narys Antanas Vinkus.

„Šiomis dienomis daug išsakyta gražių žodžių apie Gedimino norą tobulėti, mokytis, įsiklausyti, gerbti pašnekovus, plėtoti dialogo politinę kultūrą.

Taip, jis sugebėdavo keisti nuomonę, sugebėdavo ir pats sukurti politinę intrigą, sugebėdavo pasinaudoti konkurentų klaidomis ar jas išprovokuoti“, – kalbėjo V. P. Andriukaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat dalijosi prisiminimais, kaip G. Kirkilas mokėjo atsipalaiduoti, žvejodavo, žaisdavo lauko tenisą, taip pat mėgdavo rūkyti pypkę.

„Tik štai, ta pypkė, nors ji buvo Gedimino skiriamuoju ženklu, deja, ir tuo aš, kaip gydytojas, neabejoju, ji tapo staigios jo mirties priežastimi.

Staigios, nesavalaikės, skaudžios demokratinei politinei Lietuvos kultūrai netekties priežastimi. Geriau jau būtų Gediminas peteliškę nešiojęs, kaip kad jo kolega Juozas Olekas“, – pridūrė V. P. Andriukaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šių Antakalnio kapų glūdumoje mes palydime savo brangų brolį Gediminą <...> Sudie, broli“, – sakė A. Vinkus.

Jis taip pat pareiškė užuojautą G. Kirkilo artimiesiems ir tvirtino, kad velionis buvo inteligentiškas ir sąžiningas žmogus.

Velionio atminimas pagerbtas tylos minute.

Valdas Adamkus: Kirkilo atminimas išliks pavyzdžiu ateities kartoms

Atsisveikinti su G. Kirkilu atvyko artimieji, bičiuliai, bendražygiai. Išreikšti pagarbą buvusiam premjerui atvyko politikai, taip pat buvęs prezidentas Valdas Adamkus. Jam įėjus į šarvojimo salę, visi atsistojo. V. Adamkus pareiškė užuojautą G. Kirkilo šeimai ir prisėdo prie premjero žmonos.

REKLAMA

G. Kirkilas reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos valstybės kūrimo, kalbėjo V. Adamkus. Todėl, pasak prezidento, jo atminimas neabejotinai išliks pavyzdžiu ateities kartoms.

„Man atrodo, jis buvo iškilus Lietuvos politikas, kadangi savo veiksmais vertino pirmiausiai valstybę, žmogų, o ne kokią privačią organizaciją, kuriai pats priklausė.

Savo darbais jis labai ryškiai įeina, man atrodo, į mūsų valstybės atkūrimo procesą. Galime tik pasidžiaugti jo įnašu ir pavyzdžiu ateinančioms kartoms“, – žurnalistams trečiadienį sakė V. Adamkus.

REKLAMA

Viktorija Čmilytė-Nielsen: tai buvo neeilinis žmogus

Vilniuje su į paskutiniąją kelionę trečiadienį išlydimu buvusiu valstybės premjeru Gediminu Kirkilu atsisveikinti atėjusi parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad tai buvo neeilinis žmogus, nuoširdžiai rūpinęsis Lietuvos ateitimi.

„Prisimenu kaip labai išmintingą, geranorišką, ramų žmogų, labai įžvalgų politiką. Tai politikas, su kuriuo visada buvo gera kalbėti, diskutuoti ir kuriam nuoširdžiai rūpėjo valstybės reikalai, valstybės ateitis“, – trečiadienį žurnalistams teigė V. Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Iš tikrųjų jo labai trūks, nes tai buvo vienas iš tų nedaugelio žmonių politikoje, kuriuo galėjai pasikliauti, nepriklausomai nuo to, ar buvai jo kolega, ar oponentas“, – pridūrė ji.

Pasak Seimo pirmininkės, paskutinįkart politiką ji sutikusi ir bendravusi penktadienį, mirties išvakarėse, jam dalyvavus Seime vykusioje konferencijoje.

Gitanas Nausėda apie Gediminą Kirkilą: „Tai buvo politikas gerąja to žodžio prasme“

Vilniuje su buvusiu premjeru Gediminu Kirkilu atsisveikinti antradienį atvyko prezidentas Gitanas Nausėda. Jis tvirtino, kad G. Kirkilas buvo žmogus, kuris turėjo europietišką ir globalią mąstyseną.

REKLAMA

„Tai buvo politikas geraja to žodžio prasme. Dažnai mes sudedame skirtingas konotaciją į žodį politikas, bet Gediminas Kirkilas buvo žmogus, kuris stovėjo prie valstybės vairo ir tuo metu, kai nebuvo lengva, kai valstybės laukė nemažai iššūkių, reikėjo dalyvauti svarbių strateginių sprendimų priėmime.

Bet ir pasitraukęs iš aktyviosios politikos jis neliko abejingas mūsų viešajam gyvenime ir nuolat sekdavau jo skirtingos tematikos straipsnius apie mūsų užsienio politiką, ypatingai šita tema jį domino, saugumo politika.

REKLAMA

Ir visada jam buvo būdingas tam tikras solidumas, nesiblaškymas. <...> Tai buvo žmogus, kuris mąstė globaliai, europietiškai ir turėdamas labai aiškią vertybių hierachiją“, – kalbėjo G. Nausėda.

Su Gediminu Kirkilu atsisveikinti atvykusi Ingrida Šimonytė: „Jis turėjo puikų humoro jausmą ir gebėjimą pasijuokti ir iš savęs“

Vilniuje atsisveikinant su buvusiu premjeru Gediminu Kirkilu savo mintimis apie velionį sutiko pasidalinti ir premjerė Ingrida Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žmogus su geru humoro jausmu, žmogus, kuris skaitė daug knygų, patardavo, ką paskaityti kitiems, žmogus, kuris sugebėdavo išlipti iš partinio karkaso, kalbėti su žmonėmis, kurie turėjo kitus įsitikinimus. Įdomus pašnekovas. Gerai prisiminsiu“, – sakė I. Šimonytė.

„Gediminas turėjo puikų humoro jausmą ir aš visą tai vertinu, kaip ir apskritai žmonių humoro jausmą, sveiką ironiją ir gebėjimą pasijuokti ir iš savęs, ir iš situacijos, kartais galbūt paironizuoti ir apskritai žiūrėti į gyvenimą, kaip į galimybių tam tikrą rinkinį, o ne vien problemų“, – kalbėjo premjerė.

REKLAMA

I. Šimonytė tvirtino, kad G. Kirkilui buvo svarbūs pamatiniai dalykai valstybei.

„Euroatlantinė integracija, mūsų narystė NATO buvo svarbi tada, kada dar galėjai sakyti, kad kairėje dar nebuvo tiek daug žmonių, kuriems tai buvo svarbu.

Kitaip sakant, before it was cool (liet. dar tada, kai tai nebuvo kieta). Gediminas visus tuos tikslus, valstybės kryptį ir ateitį matė labai panašiai. Ir kai reikėdavo tuos klausimus spręsti susivienijant su savo tarsi politiniais oponentais iš kitos lauko pusės, niekada tai nebuvo Gediminui Kirkilui problema“, – sakė I. Šimonytė.

REKLAMA

Ji taip paminėjo, kad dar tada, kai nebuvo įprasta kalbėti apie Ukrainos vakarietišką integraciją, G. Kirkilas buvo tas žmogus, kuris su Andriumi Kubiliumi aplankė ne vieną Europos sostinę ir šiam klausimui skyrė daug laiko ir jėgų.

Česlovas Juršėnas: kartais reikėdavo pasiginčyti

Signataras Česlovas Juršėnas taip pat dalijosi prisiminimais apie G. Kirkilą.

„1990 metais aš buvau išvykęs į Aukščiausiąją Tarybą, o jis buvo Algirdo Brazausko, kaip deputato padėjėjas ir iš viso mūsų frakcijos pagalbininkas. Na, o 1992 metais jis daugelį metų, 28 metams buvo išrinktas į Seimą ir dirbome tiek būdami valdžioje, tiek būdami opozicijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Jis tikrai buvo talentingas politikas, gilinosi, kas labai svarbu, į visus reikalus, domėjosi ir galėjo šnekėti, rašyti, dalyvauti laidose, susitikimuose su žmonėmis, su juo buvo smagu dirbti, nors turiu pasakyti, kaip buvęs partijos pirmininkas, kad kartais reikėdavo pasiginčyti. Toks gyvenimas, tokia politika“, – kalbėjo Č. Juršėnas.

Jis pridūrė, kad G. Kirkilas į istoriją įsirašys, kaip politikas, kuris daug laiko skyrė euroatlantinės integracijos, narystės į Europos Sąjungą ir NATO klausimams. 

„Jis buvo Europos reikalų komiteto pirmininkas, o prieš tai užsienio reikalų komitete dirbo, tiesa, dar kituose darbuose“, – sakė Č. Juršėnas.

Gedimino Kirkilo biografija

Faktą, kad mirė buvęs premjeras Gediminas Kirkilas, šeštadienio rytą patvirtino policijos atstovas Ramūnas Matonis.

G. Kirkilas gimė 1951 m. sostinėje. 1978 m. baigė Vilniaus pedagoginį institutą, vėliau – Vilniaus aukštąją partinę mokyklą, 2004 m. – VU Tarptautinio verslo mokyklą.

1978-1989 m. priklausė SSKP, vėliau Lietuvos komunistų partijai. Algirdui Mykolui Brazauskui tapus Centrinio komiteto pirmuoju sekretoriumi, dirbo jo padėjėju ryšiams su spauda, o 1990-1992 m. jo padėjėju.

1990 m. G. Kirkilas išrinktas Lietuvos demokratinės darbo partijos (LDDP) pirmuoju pavaduotoju ir keletą metų priklausė šiai politinei jėgai. Nuo 2001 m. tapo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) nariu, 2007-2009 m. pirmininkavo socialdemokratams.

REKLAMA

Politikas buvo renkamas į Seimą nuo 1992 m. ir dirbo parlamente keletą kadencijų – iki 2020 m. 2017 m. lapkritį pasitraukė iš socialdemokratų gretų.

G. Kirkilas vadovavo Vyriausybei 2006-2008 m.

G. Kirkilas 2003 m. buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi, po metų – Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžiumi.

Atiduoti tą dėžę su Kirkilo miltais R.Paksui. Kai pūs urodinos kryptimi vėjas, tegul šoka į savo JAK-52 ir kas šiukšles tegul iškrato. Visada sakiau ir sakysiu - Lietuvą 32 metus pakaitomis valdo vagys, aferistai, lūzeriai, marginalai ir burliokai. Tai parodo ir skirtingų klanų "vienybė", kai laidojamas vieno iš klanų narys. Jie yra skirtingose barikadų pusėse ir yra ideologiniai priešai, tačiau kai vogti, plėšti, ir naikinti valstybę, tai jie yra tvirčiausi partneriai bei kolegos.
Вор в законе. Tuo viskas ir pasakyta.
gerai pasakyta!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų