• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokyklinių prekių  parduotuvėse artėjant rugsėjui bene daugiausia šurmulio. Ir dideli perka rašiklius, sąsiuvinius, flomasterius ir kitokias kanceliarines priemones, ir maži perka – tik dar daugiau. Būsimosios pirmokės mama piktinasi tuo, kad pirmoko mokyklinių reikmenų sąraše – ir skystas muilas, tualetinis popierius, popieriniai rankšluosčiai. Negi ir higienos prekės – ugdymo priemonės? Mama jau žino, jog prasidėjus mokslo metams reikė pirkti ir... geriamąjį vandenį.

REKLAMA
REKLAMA

Sąrašeir muilas...

Dainų pradinės mokyklos pirmokų mamos, perkančios mokyklai reikmenis pagal reikmenų  pirmokams sąrašą, kurį dar pavasarį, vaikui baigus parengiamąją  klasę, išdalijo klasės mokytoja, piktinasi. Nes reikia pirkti ne tik rašymo priemones, ne tik batelius persiauti klasėje ar kūno kultūros pamokoms aprangą. Ką jau kalbėti apie guašą, spalvotus pieštukus, rašiklius... Pirmoko reikmenų sąraše ir... skystas muilas, tualetinis popierius, vienkartinis rankšluostis.

REKLAMA

„Visų keturiolikos klasės vaikų tėveliai piktinosi", – sako būsimosios pirmokėlės Eimantės mama Romualda Strazdauskienė. Keturis vaikus į mokslus leidžiančiai mamai nesuprantama ir tai, kad prasidėjus mokslo metams tėvai turi pirkti ir... geriamąjį vandenį, prie kurio ir vienkartinių stiklinių nuolat reikia... „Negi mokyklai neskiriama lėšų, kad tokiais dalykais galėtų aprūpinti vaikus mokykloje ir nereikėtų nuolat lįsti į tėvų kišenes?" – piktinasi mama, kuriai keturis vaikus parengti mokyklai – sunkus išbandymas.

REKLAMA
REKLAMA

Sąrašaspagal seną  tvarką

„To neturi būti", – tikina Dainų pradinės mokyklos direktorė Kornelija Šomskienė ir teigia, kad tokį pirmokų reikmenų sąrašą galėjo tėveliams išdalyti tik mokytoja, dirbusi su ikimokyklinio auklėjimo grupe. „Ji kurį laiką nedirbo mokykloje ir gal išdalijo pagal senąją tvarką, o dabar mokykloje yra sudarytas naujas reikmenų pirmokams sąrašas ir jame higienos priemonių tikrai nėra", – aiškina direktorė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kai tėveliai skiria mokyklai 2 procentus pajamų mokesčio, tikrai negalime dar reikalauti paramos", – aiškina direktorė. Paklausta, kaip buvo praėjusiais metais, kai taip pat buvo sumažinti miesto biudžeto asignavimai, direktorė tikina, jog higienos priemonėms pernai buvo panaudotos ir tėvų surinktos lėšos ugdymo priemonėms.

REKLAMA

„Aš savo rankose laikau naująjį reikmenų pirmokams sąrašą ir jame higienos priemonių tikrai nėra", – teigia mokyklos vadovė, nors puikiai žino, kad tie sąrašai išdalijami ne prieš mokslo metus, o tada, kai vaikas užregistruojamas į pirmąją klasę.

Tai, kad tėvai neperka higienos priemonių, direktorė turinti įrodymų. Ji teigia, kad kiekvienai klasei per metus higienos priemonėms skiriama 200 litų. Jų, pasak direktorės, pakanka, ir vaikai higienos priemonių neturi pirkti.

REKLAMA

Klasės mokytojai, pasak direktorės, tereikia ateiti ir pasakyti, ko reikia klasei, ir pagal galimybes skiriamos lėšos – praėjusiais metais iš tėvelių paramos fondo, pasak direktorės, buvo pirktas ir magnetofonas.

Vanduotėvų  rūpestis

Paklausta, ar tikrai prasidėjus mokslo metams tėveliai privalės pirkti geriamąjį vandenį, Dainų pradinės mokyklos vadovė Kornelija Šomskienė nustebo: „O kodėl ne?" Pasak vadovės, „Jei aš auginu vaiką, tai ir pasirūpinu, kad jis turėtų ko atsigerti", – sako mokyklos vadovė ir priduria,  jog nė viena mokykla vandens negamina, o higienistai reikalauja, kad vanduo būtų tik virintas. Tad niekas jo nevirina, o užsakomos talpos po 19 litrų, kurių pakanka ilgam.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei tėveliai nenori pirkti vandens, vaikas gali pats atsinešti vandens, arbatos ar kokio kito gėrimo savo buteliuke", – paaiškina mokyklos vadovė.

„Esant krizei elgiamės labai demokratiškai ir kiekviena šeima gali pasirinkti, kas jai pigiau", – teigia mokyklos vadovė ir priduria, jog svarbu tik, kad vaikai nesinaudotų tais pačiais indais, laikytųsi higienos.

REKLAMA

Pagaliau direktorė nesusivaldo: „Jei jau sprendžiate tokį klausimą, tai ir kelkite jį plačiau – kiek lėšų skiriama mokyklai „kitoms prekėms". Mūsų mokyklai, sumažinus miesto biudžeto asignavimus, skiriama 300 litų, iš kurių turime pirkti higienos prekes, kanceliarines prekes darbuotojams, mokytojams. Tikrai tų pinigų nepakanka", – sako mokyklos vadovė.

REKLAMA

Administracijos direktoriusnustebęs

Išgirdęs, kad būsimųjų  pirmokų tėveliai drauge su mokyklos reikmenimis perka ir higienos priemones, Savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius neslėpė nuostabos.

„Tik ne naujų bendruomenės narių sąskaita, tik ne būsimųjų pirmokų sąskaita", – piktinasi direktorius ir priduria, jog esant sunkmečiui gal ir galima priimti tokį sprendimą mokyklos bendruomenei sutikus. Tačiau tik tada, kai sprendimą priima seni bendruomenės nariai, o ne naujokai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mokyklai skiriamos lėšos ūkinėms reikmėms – jų turėtų pakakti", – mano direktorius. Tačiau paklaustas, kokia suma skiriama mokykai, administracijos vadovas nusprendžia pasitikslinti biudžeto eilutę.

Paskambinęs vėliau informuoja, jog vienam vaikui ūkinėms reikmėms skiriami 6 litai. Ikimokyklinukams, pasak direktoriaus, – 25 litai. Tad apie tai, kad tėveliai pirktų  higienos prekes, neturi būti kalbos. „Labai nustebusi ir Švietimo skyriaus vedėja – aš ją informavau", – sako V. Damulevičius. Paklaustas, ar gali tėveliai pirkti geriamąjį vandenį, kurį vaikas gers mokykloje, direktorius dar labiau nustemba.  „To negali būti. Mokykloje mokslas neturi būti mokamas, to negali būti ir nebus", – teigia direktorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų